İşyeri Hemşireliği Kursu

Firma Yeni Metropol İş Güvenliği ve İlk Yardım Merkezi
Kurs Yeri
700 TL
Hemşire Çevre Sağlığı Teknisyeni Acil Tıp Teknisyeni Sağlık Memuru
İşyeri hemşireliği veya diğer sağlık personeli eğitimini toplam süresi 90 saat olacak sekilde 45 saat uzaktan eğitim, 45 saati yüz yüze eğitim olarak verilmektedir.
Kimlik ve diploma fotokopisi ile kayit yaptirabilirsiniz.
OSYM tarafindan Mayis ve Aralik aylari olacak sekilde yilda 2 kere sinav yapilmaktiadir.
OSGBlerde, cok tehlikeli sınıf işyerlerinde ve kamuda tam zamanlı ve/veya part time çalışma imkanı bulunmaktadır.

İşyeri Hemşireliği​ Kursumuza Katılmak İçin Zaman Kaybetmeyin!

Yeni Metropol; İşyeri Hekimliği, İş Sağlığı Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hemşireliği ve Diğer Sağlık Personeli Eğitimi vermeye yetkili bir eğitim kurumudur. Diğer sağlık personeli temel eğitimini verecek kurumlar Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarıdır. işyeri hemşireliği eğitiminde Anadolu Yakasi'nda tek adres olan kurumumuz ön kayıt başvurularını almaya başlamıştır. 

"20 Temmuz 2013 Tarihli İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Eğitimleri Hakkındaki Yönetmelik" ve "18 Aralık 2014 Tarihli İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" gereğince işyerlerinde işyeri hemşiresi ve diğer sağlık personeli olarak görevlendirilecek personelin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca belgelendirilmesi gerekmektedir. İşyeri hemşireliği ve diğer sağlık personeli belgesini yetkili eğitim kurumundan eğitim alarak, bakanlığın yapacağı sınavda başarılı olanlar alabilmektedir.

Kaliteli eğitmen kadromuz ve katılımcıları sınav tarihine kadar etkin tutan eğitim sistmimiz ile sınavlarda başarı sağlayarak İşyeri Hemşireliği Sertifikası sahibi olmak ve mesleğin avantajlarından yararlanmaya başlamak en önemli kazanım olmaktadır. Yeni Metropol İş Güvenliği Eğitim Kurumu, İşyeri Hemşireliği Sınavına donanımlı ve özgüvenli olarak girmek isteyen sağlık personeli kursiyerleri için ders notları ve soru kampları düzenlemektedir.

Kimler İşyeri Hemşiresi Olabilir?

Resmi gazetenin ilgili sayısında yapılan açıklamaya göre yönetmelikte İşyeri Hemşiresi yerine "Diğer Sağlık Personeli" ifadesi yer almaktadır. Buna göre işyeri hemşireliği eğitimi sertifika programına aşağıdaki unvana sahip kişiler başvurabilir.

 • Hemşire
 • Çevre Sağlığı Teknisyeni
 • Acil Tıp Teknisyeni
 • Sağlık Memuru bu bölümlerden mezun kişiler Diğer Sağlık Personeli olabilir.

 

İşyeri Hemşireliği Eğitimi Ne Kadar Sürüyor?

İşyeri hemşireliği veya diğer sağlık personeli eğitimini toplam süresi 90 saat olarak tanımlanmaktadır. Eğitim süresinin ilk 45 saati uzaktan eğitim, son 45 saati ise yüz yüze eğitim olarak verilmektedir. 

Temel eğitimin tamamlanmasının ardından Bakanlıkça düzenlenecek sınavda başarılı olanlar belgeyi almaya hak kazanacaklar.

 İşyeri Hemşiresi Ne İş Yapar?

 • Çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazar ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olur.
 • Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve gerekli sağlık muayenelerinin yaptırılmasını sağlar.
 • İlk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışır.
 • Çalışanların sağlık eğitiminde eğitmen olarak görev alır.
 • İşyeri bina ve eklentilerinin genel hijyen şartlarının sürekli izlenip denetlemesinde görev alır.
 • İşyeri hekimince verilecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer görevleri yürütür.
 • İşyerinde görevli çalışan temsilcisi ve destek elemanlarının çalışmalarına destek sağlar ve bu kişilerle işbirliği yapar.

Diğer sağlık personelinin ve işyeri hemşiresinin çalışma süresi çalıştıkları iş yerine göre değişmektedir. İş yerinizin tehlike sınıfına bağlı olarak 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli veya tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 35 dakika ayırmanız gerekmektedir. Diğer işyerlerinden; az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 6 dakika, tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 9 dakika, çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 12 dakika süre ayırmanız gerekmektedir. 100 çalışanı olan tehlikeli sınıftaki bir işyerini örnek alacak olursak ayda 15 saat bu işyerinde hizmet vermeniz gerekmektedir.

Ayrıca Ayda 217 saati geçmemek şartı ile istediğiniz sayıda işyeri ile çalışma şansına sahipsiniz. Bunun yanında kamuda bulunan diğer sağlık personeli de ayda 30 saat dışarda hizmet verebilme hakkına kavuşuyor. Çalışmalarınızı bir işyerinde sigortalı olarak veya bu konuda yetkili herhangi bir OSGB bünyesinde sürdürülebileceksiniz. 

Ayrıca kamu kurumlarında çalışan İşyeri hemşirelerine (Diğer Sağlık Personeli) aylık 30 saat dışarda çalışma ve sözleşme yapma hakkı bulunmaktadir. 

Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı Fiyat Açıklaması
15 Gün 90 Saat 700 TL Toplu Kayitta Ozel Indirim Uygulanmaktadir
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

OSGBlerde ve Cok Tehlikeli Sinif Isyerlerinde ve Kamuda Tam zamanli veya part time calisma imkanina sahip olmak icin Isyeri Hemsireligi Kursuna Hemen Katilin ve erken kayit avantajlarindan faydalanin

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 15:00 - 21:00
Salı 15:00 - 21:00
Çarşamba 15:00 - 21:00
Perşembe 15:00 - 21:00
Cuma 15:00 - 21:00
Hafta Sonu
Cumartesi 15:00 - 21:00
Pazar 15:00 - 21:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

 • Kamu Spotu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Güvenliği www.yalinosgb.com

  Kamu Spotu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Güvenliği www.yalinosgb.com

İstanbul Ataşehir İçerenköy

Toplu taşımaya yakın
Bostanci Otobüs Durağı 50 m. uzaklıkta
Bostanci Metro Durağı 50 m. uzaklıkta
Bostanci ido vapur ıskele Vapur İskelesi 500 m. uzaklıkta
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun