Yazarlık Kursu

Firma Yengeç Sanat Evi
Kurs Yeri
600 TL


YAZMAK BÜYÜLEYİCİ BİR YOLCULUKTUR...
YENGEÇ SANAT EVİ DRAMATİK YAZARLIK ATÖLYESİ
Yengeç Sanat Evi'nde 12 hafta süre ile Salı akşamları, tiyatro oyunu, film öyküsü veya senaryo yazmak isteyenler için yeni bir atölye başlıyor. Bilgi ve paylaşım esaslı dramatik yazarlık atölyesi katılımcılarına tema seçimi, öyküleme, sahneleme konularında katkı sağlayacak, temel sahne yazımı ve diyalog tekniklerini öğretecek, atölyede oyun ve kısa film senaryoları incelenecektir, türlerin özellikleri üzerine çalışılacaktır. Atölyede film izleme ve tiyatro oyunu seyretme etkinlikleri de gerçekleştirilecektir.
 
 
YENGEÇ SANAT EVİ'NİN NEZİH ORTAMINDA ÖYKÜ YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR
 
 YENGEÇ SANAT YARATICI YAZARLIK VE ÖYKÜ ATÖLYESİ
 12 hafta süreyle, yorum, bilgi ve paylaşım esaslı atölyede,  yaratma cesareti kazanırken, düş gücünüz zenginleşecek öykü yazma tekniklerini, yazınsal metinde kurgu, karakter oluşturma, mekân, zaman, atmosfer, bakış açısı, betimleme gibi öğeleri öğrenecek, usta yazarlardan öykü çözümlemeleriyle ,kendi öykülerinizi yazmanız kolaylaşacaktır. Ayrıca katılımcıların öyküleri değerlendirilerek dergilerde yayınlanabilmesi için katkı sağlanacaktır.
ŞİİR ATÖLYESİ
Yengeç Sanatevi’nin keyifli ve sıcak ortamında edebiyat ve şiir tutkunu insanlarla birlikte hem kendi şiirlerinizi hem de sevdiğiniz şairlerin şiirlerini okumak / dinlemek, şiiri ve şairleri daha yakından tanımak istiyorsanız Banu Başeren ile Şiir Atölyesi sizi bekliyor
Yakın zamanda Kabuk adlı şiir kitabı okuyucusuyla buluşan Banu Başeren’in yönetimindeki Şiir Atölyesi hem ülkemizin hem de dünya şiirini yakından tanımak, şiirdeki güncel gelişmeleri takip etmek, şiirleri ve şairleri karşılaştırma ortamı yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca yazdığınız şiirleri masaya yatırıp değerlendirip, şiirlerimizi dergilerde yayımlamanın yollarını arayacağız. Yani hem şairleri / şiirleri yakından tanıyacağız hem de kendi şiirlerimizi okuyacağız. Keyifli, sıcak bir ortamda, edebiyat ve şiir tutkunu insanlarla birlikte şiirlerimizi ve sevdiğimiz şairlerin şiirlerini okumak istiyorsanız şiir gecesi tadındaki bu atölyeye mutlaka katılın.

Atölyede neler var?

  • Şiir akımları ve türleri nelerdir?
  • Şiir yazma teknikleri
  • Şiir uygulamaları
  • Edebiyata damgasını vuran şairler
  • Yazılan şiirlerin okunması ve değerlendirilmesi
Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
8 Hafta 24 Saat 600 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba 14:00 - 16:30
Perşembe Kurs verilmiyor
Cuma Kurs verilmiyor
Hafta Sonu
Cumartesi Kurs verilmiyor
Pazar 15:00 - 18:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun