Fotoğrafçılık Kursu

Firma Yengeç Sanat Evi
Kurs Yeri
300 TL

Sanatla iç içe ve dopdolu;küçük ama sıcacık bir mekan:Yengeç Sanat Evi.
Sanatla yoğrulmuş bir öğretmen tarafından Bahariye’de kendine özgü, özgün bir alan olarak, hepimize kazandırılmış bir mekan. Kadın elinin değdiği, yüreği güzel, söyleyecek sözü olan, rafine bir yer Yengeç Sanat Evi…
Kurs almak istiyorsanız sağdaki teklif formunu veya alt kısımda yer alan bilgi talep formunu gönderin!!!
1. Hafta: Fotoğrafa Giriş, Fotoğraf Tarihi, Fotoğraf Makineleri : Bu bölümde fotoğrafın kısa tarihi ve gelişimi anlatılacak, günümüzde ve ülkemizde fotoğrafın konumu üzerine kısa anlatım ve tartışma. Daha sonra fotoğraf makinelerinin özellikleri, optik çarpan özelliği, kullanımları ve makine alırken dikkat edilecekler üzerine anlatım. Dijital fotoğraf kavramları : Çözünürlük, piksel, megapiksel, görüntü kaydedici sensör ve farklı özellikteki sensörler (CCD, CMOS), fotoğraf kaydetme formatları (Jpeg, Raw, Tiff). Fotoğraf depolama aparatları, hafıza kartaları özellikleri ve kullanımları. Fotoğrafçılığın diğer araçları; filtreler (UV, Polarize ve Skylight) ve kullanım da fotoğrafik etkileri. Flaş ve kullanımı, flaş senkronize ayarları, dolgu flaş kavramı ve kullanıldığı yerler, Tripod(sehpa) kullanımı ve yararları, uzaktan kumanda kullanımı veya geciktirme modunun kullanımı. Fotoğraf çantasında bulunması gereken temizlik ve bakım malzemeleri. Objektifler : Objektiflerin yapısal özellikleri, odak uzaklığı ve buna bağlı olarak fotoğrafa etkileri anlatılacak. Telezoom ve, makro ve sabit odaklı objektifler ve kullanım alanları. Objektiflerin görüntü üzerindeki perspektif yığılması ve distorsiyon etkileri.

2. Hafta: Enstantane - Diyafram Değişkenleri : Enstantane ve Diyafram sisteminin özellikleri, fotoğrafa görsel etkileri ve birlikte kullanımı. Net alan derinliği ve fotoğrafta hız ve hareketin kaydedilmesi, flu fotoğraflar ve pan tekniği. Makine üzerindeki M-A-Av-Tv-S-P-AUTO özelliklerinin anlamı ve kullanımı.

3. Hafta: Işık – Pozlama : Işığın fiziksel özellikleri, doğal ve yapay ışık kaynakları, ışığın geliş yönleri ve fotoğrafa etkileri, fotoğrafta ışığın özelliğine göre WB ayarları ve fotoğrafın görselliğine etkileri. Makinelerde ışığın ölçülmesi, pozometre sistemleri ve ışığı kaydetme üzerindeki etkileri. Pozlama telafisi, bracketing, basamaklama (BKT), + ve - pozlama yapılması gereken çekimler.

4. Hafta: Kompozisyon : Belirgin bir fotoğrafın kaydedilmesi için gerekli olan kompozisyon kuralları: Bakış açısı, bakış uzaklığı, bakış yüksekliği, sadelik, altın oran, ilgi merkezi, ritm ve doku, hız ve hareket, yatay-dikey kadraj etkileri, perspektif, kontrast, armoni(uyum), fotoğrafta denge, açık ve kapalı kompozisyon, yaşam ögesi katma kavramları görseller desteğiyle anlatılacak.

5. Hafta: Çekim Uygulaması : Kurs süresince verilen teorik anlatımlar sonunda İstanbul içinde uygulamalı bir çekim çalışması yapılacaktır. Danışmanlar eşliğinde yapılan bu çalışmada kompozisyon kriterleri tek tek çektirilerek uygulatılacaktır. Çekim çalışması Zeyrek Semti'nde yapılacaktır.

6. Hafta: Temel Fotoğraf İşleme : Araç Kutusu Kirpma Adjusments Paneli Renk Ayarları ve Tercihler Levels Renk ve Ton Değiştirme Siyah-Beyaz İşlemleri Selection (Seçim) Araçları Sharpening (Keskinleştirme)

7. Hafta: Çekim çalışmalarını değerlendirme : Çekim uygulamasında katılımcıların seçtikleri 10 adet fotoğraf üzerinde değerlendirme yapılacak, kompozisyon kriterlerine uygunlukları sorgulanarak doğru ve belirgin fotoğraf kavramı üzerinde tartışılacaktır. Seçilen fotoğrafların dönem itibarı ile sergisi açılacaktır.             Katılım Sertifikalarının verilmesi: Çalışmanın bitiminde seminer katılımcılarına Temel Fotoğrafçılık Semineri Katılım Belgeleri verilecektir.

 

Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
7 Hafta 20 Saat 300 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba Kurs verilmiyor
Perşembe Kurs verilmiyor
Cuma Kurs verilmiyor
Hafta Sonu
Cumartesi 18:00 - 21:00
Pazar Kurs verilmiyor

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017