Yoga Kursu

Firma DailYoga by Dicle
Kurs Yeri
60 TL
Yoga stresinizi alır. Yoga vücudunuzu ve aklınızı daha esnek hale getirir. Yoga sizi daha zeki yapar. Her konuda dengeli olmayı öğretir. Yoga sizi mutlu kılar. Yoga disiplin sağlar.
Önerimiz minimum 2 seans yoga dersine katılmak yönünde olacaktır.
Stüdyomuza geldiğinizde sizlerle bir form paylaşıyoruz. Bu formda bugüne kadar geçirdiğiniz rahatsızlık ve ameliyatlardan da bahsediyorsunuz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yoga eğitmenimiz sizlere neler yapılabileceği konusunda açıklama yapıyor
Sağlığınız için Yoga dersi aldığınız kişinin özellikle nereden eğitim aldığını öğrenin ve gerekiyorsa sertifikalarını da inceleyin.
Sağlıklı Erişkin Yogası,Hamile Yogası,Göz Yogası ve daha bir çok farklı yoga seanslarını beraberce gerçekleştiriyoruz.

Yoga stresinizi alır.

Eğer gün içinde cihazlarınızdan 1 saat ayrı kalabiliyorsanız yoga stres seviyenizi azaltmak konusunda kendini kanıtlamıştır. 2010 yılında Boston Üniversitesi’nde bir araştırmaya göre birkaç aylık bir yoga çalışması beyindeki gama-aminobutrik seviyesini (GABA) artırmaktadır ki bu kendimizi depresyon ve sinirden uzak tutmaya yarayan bir kalkandır.

Yoga vücudunuzu ve aklınızı daha esnek hale getirir.

Yoga, rahatlatıcı ve kendine özgü öğretim teknikleriyle iş dünyasındaki rekabet ve değişen şartlarla mücadele eden kişiler için mental olarak da bir esneklik sunmaktadır.

Yoga sizi daha zeki yapar.

Gün içinde yapacağınız 20 dakikalık yoga seansı olayları kavrama fonksiyonunuzu geliştirirken iş hafızası ve odaklanmanızı artırır. Illinois Üniversitesi yaptığı bir çalışma sonucunda katılımcıların 20 dakikalık yoga seansından sonra, 20 dakikalık normal bir egzersize göre beyinlerine çok daha aktif kullandıklarını tespit etmişlerdir. Bu yogayı mükemmel bir sabah egzersizi haline getirmektedir.

Her konuda dengeli olmayı öğretir.

Yogada ki anahtar nokta fiziksel olduğu kadar kendi içimizdeki dengeyi de bulmaktır. Yoga yaparken bir harekette en basit şekilde dengede kalmaya çalışırsınız. İş ortamında ise büyüme ve karı en etkili ve verimli şekilde dengede tutmamız gerekmektedir. Yoga yaparken tüm karşı güçlere ve senaryolara karşı duyarlı olmayı öğreniriz. Zaman içinde problemleri çözmede ve gerçek dengeyi bulmada daha açık görüşlü olduğunuzu fark edeceksiniz.

Yoga sizi mutlu kılar.

Yoganın kendisi stresten kurtulmanızı sağlarken nefes egzersizleri rahatlamanızı sağlayarak ofisten dışarı çıkabilmenizi sağlar. Radiance Yoga’nın kurucusu Scott Rodwin, Men’s Fitness dergisine yaptığı açıklamada pranayama olarak adlandırılan nefes egzersizlerinin yüzyıllar boyunca her yoga hareketinde sakinliği ve odaklanmayı sağlamak için geliştirildiğini açıklamıştır. Uzun ve yorucu günler içinde masanızda otururken sizi mutlu edecek bir an için…

 
Yoga disiplin sağlar.

Nasıl ki bir iş dünyası kurdu bir hedef üzerine atıldığı zaman gözünün ondan ayırmazsa yoga da aynı disiplin ve konsantrasyonu sağlar. Stanton Kawer Forbes’a yaptığı açıklamada ‘’ Yoganın disiplin ve odaklanma sağladığını ifade etmiştir.

Yoga gerçek başarıya ulaşmak için gerçek disipline sahip olmanın gerektiğini öğretmektedir.
Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
1 Gün 1 Saat 1 x 60 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Yoga Seansları kişi sayısı ve talebe göre mevcut durumda Salı, Cuma ve Pazar günleri yapılmaktadır.

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı 19:30 - 20:30
Çarşamba Kurs verilmiyor
Perşembe 19:30 - 20:30
Cuma 19:30 - 20:30
Hafta Sonu
Cumartesi Kurs verilmiyor
Pazar 10:00 - 11:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İstanbul Sancaktepe Abdurrahmangazi

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun