Bağlama İtaki Müzik Merkezi

Firma İtaki Müzik Merkezi
Yer
200 TL

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Bağlama ülkemizde en yaygın olan telli çalgılardan biridir. Bir Türk çalgısıdır. Adeta çıkardığı her tınıda birşeyler anlatmaya çalışır. Bağlamaöyle bir dildir ki, herkesin bildiği ama kimsenin anlatamadığı şeyleri anlatır. Parmakların her perde değiştirmesiyle gönüller yeni bir perdeyi aralar, çok farklı bir taddır bağlama, bağlamayla yeni bir hikayeye akar yürekler. En güzel sevda türkülerini alt tel, en hüzülü dertleri orta tel, gurbetle sılanın yanık havasınıda üst tel anlatır bize, bazen birleşip bu üçü hayatı anlatır bizlere.
Duygu yüklü koca bir gemidir bağlama, o küçük gövdesinde ne duygular saklıdır, Türk Milletinin bağrından kopmuş bir çalgıdır.
Gövdesi ağaçtan oyularak yapılmıştır, telli ve uzun saplı, bir tür halk müziği enstrumanıdır. Yöresel ve boyutları itibariyle farklı isimlerle anılır; Kopuz, cura, saz, çöğür, dombra, iki telli, tambura, divan sazı, meydan sazı, tar vs. Değişik tekniklerde, parmaklar ve mızrapla çalınır. Parmalarla çalma tekniği “şelpe” ve “dövme” olarak adlandırılır.
Bağlama genellikle 7 tellidir. Teller altta iki çelik ve bir sırma bam teli, ortada iki çelik, üstte de bir çelik ve bir sırma bam teli olmak üzeredir.
Bağlamada çoğunlukla kullanılan düzenler; bağlama, bozuk düzen (kara düzen), misket düzeni, fa müstezat, abdal düzeni ve do müstezat düzenleridir. Bağlama dersleri sırasında öğrenmek istediğiniz tarz doğrultusunda bir program hazırlayarakbağlama derslerindeki verimi en üst düzeye çıkarmaktayız. Ayrıca öğrencilerimiz derslerde sırasında sanat merkezimizdeki bağlamaları kullanabilmektedirler.
Süre Saat Fiyatı
1 Ay 4 Saat 1 x 200 TL
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

UYGUN OLDUĞUNUZ HER SAAT ...

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Kartal Kordonboyu

İtaki Müzik Merkezi İstanbul Kartal Kordonboyu
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir