Arama Kurtarma Kursu Vira Akademi Eğitim Merkezi

Kurs Merkezi Vira Akademi Eğitim Merkezi
Kurs Yeri
125 TL

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Eğitim alan kurumun eğitim salonu, tatbikat ve uygulamalar için belirlenecek uygun bir alanda verilmektedir.
Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara "Temel Arama Kurtarma" sertifikası verilmektedir.
Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 30 çalışan, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 40 çalışan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 50 çalışan için Arama, kurtarma, tahliye ve yangınla mücadele vb. eğitimi almış bir kişi bulundurulmalıdır.
Arama kurtarma eğitimine 10 - 20 kişi katılabilmektedir.
Eğitimler; Sivil Savunma Kolejinden sertifikalı, Afet ve Acil Durum Yönetimi konusunda tecrübe ve bilgiye eğitmenler tarafından verilmektedir.
Eğitimin etkinliği ve değerlendirilmesi, eğitim öncesi ve sonrasında yapılacak sınavlarla ve anketlerle sağlanacaktır. Eğitimler interaktif eğitim teknikleri kullanılarak, televizyon, projektör, slayt vb eğitim materyalleri ile destekli, insan odaklıdır.
Vira Akademiden alacak olduğunu eğitim başlıca temel afet bilinci, arama-kurtamaya giriş, arama-kurtarma temel bilgileri, enkaz çalışma prensipleri, kurtarmada kullanılan ipler ve düğümler, afetlerde temel ilk yardım ve tatbikat gibi konuları içermektedir.

BU EĞİTİMİ NEDEN ALMALISINIZ?
Arama Kurtarma Kursu ile, olası afetlerde önemli bir görev üstlenecek arama kurtarma ekiplerinin veya bireysel müdahale edebilecek kişilerin bilgi ve becerilerinin arttırılması amaçlanmaktadır. Zira, bir afet sonrasında profesyonel ekiplerin afet yerine ulaşması 72 saati bulabilmektedir, böyle bir durumda yalnızca orada bulunanlar birbirlerine yardım etmek zorunda kalmaktadır. Dolayısı ile böyle bir ortamla karşılaştığınız da doğru müdahale etmek hayati önem taşımaktadır. Yanlış yapılan müdahaleler kişilerin sonradan sakat kalmasına, ya da hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu insanlar sizin ailenizden de olabilir. Böyle bir ortamda kaldığınız da bu bilgiler hem sizi, hem de yakınlarınızı kurtaracaktır. Arama Kurtarma Eğitimini tamamlayan katılımcılar için, arama kurtarma belgesi düzenlenmektedir.


İŞYERLERİ İÇİN ZORUNLULUK NEDİR?
Çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 30 çalışan, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 40 çalışan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 50 çalışan için Arama, kurtarma, tahliye ve yangınla mücadele vb. acil durumlarda görevlendirilmek üzere uygun donanımlı ve özel eğitimli birer çalışan bulundurulması gerekmektedir. Eğitim sonunda başarılı bulunan katılımcılara, “TEMEL ARAMA KURTARMA’’ belgesi verilmektedir. Ancak onlarca çalışanı bulunan bir işyerinde bir kişinin bu tür olaylar karşısında yeterli olması mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla toplam çalışan sayısının dörtte biri ya da beşte biri oranında hesaplanıp, ekiplerin ona göre kurulması ve her vardiyada arama kurtarma eğitimlerine katılmış, arama kurtarma sertifikası sahibi çalışanlar konuşlandırılması can ve mal kaybının en az şekilde ya da sıfır zararla atlatılmasını sağlayacaktır..

Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
1 Gün 8 Saat 1 x 125 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 19:00
Salı 9:00 - 19:00
Çarşamba 9:00 - 19:00
Perşembe 9:00 - 19:00
Cuma 9:00 - 19:00
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 19:00
Pazar 9:00 - 19:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İstanbul Tuzla Aydıntepe

Vira Akademi Eğitim Merkezi İstanbul Tuzla Aydıntepe
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017