COFFEEOLOGY / BARİSTA EĞİTİMİ

Barista Eğitimi; Temel Seviye (Introduction to Coffee & Foundation), Orta Seviye (Intermediate Level) ve Profesyonel Seviye (Professional Level) olmak üzere üç farklı eğitim grubuna ayrılmaktadır. Tüm eğitimler USLA | Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi’nde bulunan ve bu eğitimler için özel tasarlanmış olan barista sınıfında, SCAE Kahve Diploma modülü yetkili eğitmenler ve ekibi tarafından verilecektir.

SCAE (Special Coffee Association Europa – Avrupa Özel Kahve Birliği), kalite ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda dünyada kahve sektöründe çalışan veya kahve ile ilgilenen herkesin en iyi standartlarda eğitim almasını amaçlar.
 
Program İçeriği: Genel kahve bilgileri, yetiştirici ülkeler ve coğrafyası, kahvenin tarihi, özel kahve ne demek, kahve türleri, aromaları, tatları ve içerdikleri kafein oranları, öğütülme süreci ve boyutları, tazelik sürelerinin önemi, dozajlama ve sıkıştırma, demleme kahve yapım yöntemleri ve standartları, süt yapma teknikleri, espresso makineleri ve teknolojileri, kahve kavurma bilgileri, profesyonelce kahve tadımı “cupping” eğitimler kapsamında hem teorik hem de uygulamalı dersler olarak yer alacaktır.

Kazanılan Sertifikalar: Introduction to Coffee & Foundation Barista Sertifikası, SCAE Intermediate Barista Sertifikası, SCAE Professional Barista Sertifikası,
 
4/4’LÜK MUTFAK GÜNLERİ
 
USLA'da 4 hafta boyunca yemek tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımı atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış yarı profesyonel aşçılık eğitimini alabilir, hem aşçılık hem de pasta ve ekmekçilik alanında teknik ve uygulama becerilerinizi geliştirebilirsiniz.  Konusunda uzman profesyonel eğitmen şefler tarafından hazırlanan program kapsamında temel kesim teknikleri, pişirme teknikleri, kümes hayvanları, dana, kuzu, balık ve deniz ürünleri, baklagiller ve tahıllar, temel ekmekçilik ve temel pastacılık yer almaktadır.

Program  4 hafta boyunca her Pazartesi ve Çarşamba günü saat 19:00 ila 23:00 arasında profesyonel mutfakta gerçekleşecektir. Katılımcı sayısı minimum 5 maksimum 15 kişi olup, her katılımcı kendi istasyonunda tek kişi olarak çalışacaktır. Katılımcılara USLA aşçı ceketi, kepi, önlüğü ve 3'lü bıçak seti verilecektir. Katılımcılar program sonunda USLA katılım sertifikası alacaktır.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba Kurs verilmiyor
Perşembe Kurs verilmiyor
Cuma Kurs verilmiyor
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 17:00
Pazar Kurs verilmiyor

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İstanbul Şişli Gülbahar

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun