Kursumuz, Bakırköy Meydanı’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde, Cevizlik Mah. Hatboyu Çıkışı Sok. No: 32 Bakırköy adresinde olup Maraton Dil Okulunun yanındadır. Kursumuzu ziyaret etmek isteyen öğrenciler bize bu numaradan arayabilirler...08503461062
Kursumuzun eğitmenleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Marmara Üniversitesi mezunlarından oluşmaktadır.
Kursumuz eğitmenleri tarafından eğitim programımıza uygun gün ve saatlerde özel ders verilmektedir. ( Dersler, öğrenci ile birebir gerçekleşmekte ve en az 2 saatten oluşmaktadır.)
Arkhe Sanat Güzel Sanatlara Hazırlık Kursuna, Lise Yetenek Sınavları için 7 ve 8. Sınıf öğrencileri, Üniversite Yetenek Sınavları için 10, 11 ve 12.Sınıf öğrencileri ve her yaştan kişiler katılabilir.
Kursumuzun her hangi bir eğitim programına kayıt olmak için, kimliğin ön-arka fotokopisi ve 2 adet fotoğraf gereklidir.(M.E.B. Sertifika Programı için lise diploması gerekmektedir.)
Yetenek Sınavlarına giriş için kimliğin ön-arka fotokopisi, 2 adet fotoğraf, Lise Yetenek Sınavları için Ortaokul Diploması, Üniversite Yetenek Sınavları için Lise Diploması ve Y.G.S’den en az 160 puan aldığına dair belge (M.S.G.S.Ü ve Marmara Üniversiteleri için 225 puan) gereklidir.
Lise diplomasına sahip, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her yaştan kişiler Güzel Sanatlar Fakülteleri Yetenek Sınavlarına katılabilirler. (T.C. vatandaşı olmayan adaylar yabancı kontenjanından yaralanabilirler ).
Güzel Sanatlara Hazırlık atölyesi için gerekli olan malzemeler, HB, 2B ve 3B resim kalemi, 50X70 resim kağıdı, resim çantası, resim altlığı, hamur silgi, kalem silgi, 18’li polycolor kuruboya kalem ve suluboya.
Arkhe Sanat olarak kursiyerlerimize resim yapmaları için gerekli malzeme tedariğini gerçekleştirmekteyiz.
Kursumuzda profesyonel olarak çalışan bir bayan, bir de erkek modelimiz vardır.
GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK

Türkiye'nin En Başarılı Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu 
GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK EĞİTİM POGRAMI

  Güzel Sanatlara Hazırlık Eğitim Programı, akademik bir çalışma disiplini izleyerek Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Marmara Üniversitesi mezunu eğitmenler eşliğinde uygulamalı olarak yapılan Desen Çizimleri, Model Çalışmaları, Anatomi Çizimleri, İç ve Dış Mekan Perspektif Çizimleri, İmgesel Kompozisyon Çalışmaları, öğrencinin tercih ettiği bölümlere yönelik yapılan çalışmalar ve kavramsal olarak işlenen Sanat Tarihi Dersleri ile yoğun bir biçimde sürmektedir.
 
GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK EĞİTİM POGRAMININ AMACI

  Eğitim programının amacı, öğrencilerine başta devlet üniversiteleri ve liseleri olmak üzere tüm özel ve vakıf üniversiteleri yetenek sınavlarında gerekli olan desen eğitimi ve sanatsal formasyonu vermektir.

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİ BÖLÜMLERİ

  Resim , Heykel, Fotoğraf , İç Mimarlık, Grafik Tasarım, Seramik ve Cam Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı,  Sahne Dekorları ve Kostümü, Geleneksel Türk Sanatları, Çizgi Film – Animasyon, Görsel İletişim Tasarımı, Fotoğraf  ve Video, Görsel Sanatlar, İletişim Tasarımı, Bileşik Sanatlar, Sanat Yönetimi, Takı Tasarımı, Resim-İş Öğretmenliği.
 
GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK EĞİTİM PROGRAMI TAKVİMİ

  Arkhe Sanat  Güzel Sanatlar Eğitim Programı;  hafta içi iki tam gün (Çarşamba, Perşembe) , hafta sonu iki tam gün ve hafta sonu bir gün (Cumartesi veya Pazar Günü) olmak üzere üç grup halinde devam Her yıl Ekim ayında başlayan eğitim program takip eden yılın Ağustos ayının ( Güzel Sanatlar Fakültelerinin  yetenek sınavlarının bitiş tarihi) sonuna kadar devam eder,  bu eğitim sürecinde Haziran ayından İtibaren ( Orta Öğretim Kurumlarının kapanmasıyla birlikte)  hafta içi ve hafta sonu gruplarımız birleşerek haftada dört tam gün olarak yoğun atölye eğitimini tamamlamaktadır.

Ayrıca, Lise 2. Ve Lise 3.sınıf öğrencilerine yönelik eğitim programımız Ekim ayında başlayıp takip eden yılın Temmuz ayına kadar hafta sonu Cumartesi günü ve bir tam günden oluşmaktadır.

Kurs çalışma saatleri 11:30 – 18:00 arasındadır. 

 
İstanbul Teknik Üniversitesi PORTFOLYO HAZIRLIK Programı
 
   Arkhe Sanat, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ile New York Devlet Üniversitesi (SUNY) bünyesindeki Fashion Institute of Technology (FIT. New York) işbirliğindeki moda ve tasarım bölümünede başarı ile hem öğrenci hem de portfolyo hazırlamaktadır. İlk aşamada portfolyo kabulü ve ikinci aşamada sınav ve mülakat ile öğrenci alan kuruma yüksek başarı ile bir çok öğrencimiz yerleşmiştir. 
 
Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Marmara Üniversitesi Yetenek Sınavlarında Yüksek Başarı, Özel Üniversitelerde %100 Burs Kazanma Fırsatı…BAŞARILARIMIZ

10 yıllık eğitim süremiz içerisinde çeşitli üniversitelere başarı ile yerleştirdiğimiz öğrencilerimizin isimleri ve kazandıkları üniversitelerden sadece bir kaçı aşağıda yer almaktadır…

 
DEVLET ÜNİVERSİTELERİ

•Bihter Sevim Nurol, Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü
•Gülistan Havacı, Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü.
•Ahmet Hacıgürbüz, Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü
•Tolga Kerem Sefaoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Grafik  Bölümü
•Bülent Sarıcı, Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
•Sevgi  Ateş, Mimar Sinan Üniversitesi Moda Tasarımı  Bölümü
•Selma Nur Yetkin, İstanbul Teknik Üniversitesi, Moda Tasarımı Bölümü
•Tarkan Elekçi , Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekor ve Kostüm Bölümü
•Ahu Barış, Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü
•Özge Tunalı, Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı
•Ezgi Güneş, Mimar Sinan Üniversitesi Seramik ve Cam  Bölümü
•Senem Güzel, Mimar Sinan Üniversitesi  Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü 
•Tarık Ademoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi  Endüstri Ürünleri Tasarımı  Bölümü
•Selma Çapan, Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölümü
•Nisa Selcan, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekor ve Kostüm Bölümü
•Deniz Güzelyüz, Mimar Sinan Üniversitesi  Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü
•Kemal Tatar, Mimar Sinan Üniversitesi  Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü
•Misbah Osmanoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi  Endüstri Ürünleri Tasarımı  Bölümü
•Yağmur Demirci, İstanbul Teknik Üniversitesi, Moda Tasarımı Bölümü
•Süveyla Gökay, Marmara Üniversitesi Resim Bölümü
•Tanyel Ufuk Çetin, Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
•Ufuk Tunalı, Marmara Üniversitesi En-Tas Bölümü
•Zerrin Demirci, Marmara Üniversitesi Geleneksel Türk El Sanatları
•Atalay Pamuk, Marmara Üniversitesi  Heykel bölümü
•Şükrü Kızıltan, Yıldız Teknik Üniversitesi  Sanat Yönetimi Bölümü
•Serpil Akar, Yıldız Teknik Üniversitesi  Bileşik Sanatlar Bölümü
•Sami Topaloğlu,  Anadolu Üniversitesi Resim Bölümü
•Gürsel Hasanoğlu, Anadolu Üniversitesi Baskı Sanatları Bölümü
•Hilmi Sert, Anadolu Üniversitesi Animasyon Bölümü

 
ÖZEL ve VAKIF ÜNİVERSİTELERİ

•Setenay Alptekin , Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım  Bölümü %100 Burs
•Selda Çetinkaya, Yeditepe  Üniversitesi En-Tas Bölümü  %100 Burs
•Zeynep Misman, IşıkÜniversitesi Görsel Sanatlar  Bölümü %100 Burs
•Sercan Bakır, Işık Üniversitesi Görsel Sanatlar  Bölümü %50 Burs
•Merve İkizler, Işık Üniversitesi Moda ve Tekstil TasarımıBölümü. %100 Burs
•Sevim Eroğlu, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü  %100 Burs


GÜZEL SANATLAR LİSELERİ

•Başak Kırıcı, Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi 
•Aslı Devrim Pamuk, Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi 
Süveyla Güneş, Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi  

 
Güzel Sanatlar (ÜNİVERSİTE HAZIRLIK) Eğitim Programına Kimler Katılabilir ?

Güzel Sanatlar Üniversitelerinin YETENEK SINAVLARINDA BAŞARI KAZANMAK isteyenler,

Güzel Sanatların ( İç Mimarlık, Moda Tasarımı, Grafik, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Resim, Animasyon, Heykel gibi) Bölümlerinde Eğitim görmek isteyenler,

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi veya Marmara Üniversitesi gibi Devlet Üniversitelerinde 4 yıllık LİSANS Eğitimi almak isteyenler,

Işık Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi gibi Vakıf ve Özel Üniversitelerde %100 BURS’lu olarak 4 yıllık LİSANS Eğitimi almak isteyenler,

Mesleki Kariyerini Güzel Sanatlar alanında ilerletmek isteyenler,

Lise Mezunu her yaştan kişiler Güzel Sanatlar Eğitim Programına katılabilir.


Güzel Sanatlar Fakülteleri YETENEK SINAVLARINA Kimler Başvurabilir ?

Lise son sınıf öğrencisi veya lise mezunu olacak kişiler,

Y.G.S’den Özel Üniversiteler için en az 160 taban puan almış ve Devlet Üniversiteleri için en az 180 taban puan almış ( Y.G.S. baraj puanı her üniversite ve bölüm için farklılık göstermektedir) öğrenciler,

T.C. vatandaşı veya yabancı Uyruklu (Kontenjan ile sınırlıdır) öğrenciler,Güzel Sanatlar Liseleri YETENEK SINAVLARINA Kimler Başvurabilir ?

Orta öğretim son sınıf öğrencileri,

Belirli bir Orta öğretim başarı puanını sağlamış (en az 2,5 ile 3 arası diploma notuna sahip) öğrenciler,

T.C. vatandaşı veya yabancı Uyruklu (Kontenjan ile sınırlıdır) öğrenciler.Alanında Uzman Eğitim Danışmanlarımız ile Ücretsiz Üniversite Danışmanlık Hizmeti Alın…ATÖLYE ETKİNLİKLERİ


Y.G.S DERSLERİ

Öğrencilerimizin Başarısını Arttırmak En Büyük Tutkumuz…

Güzel Sanatlar Fakülteleri Yetenek Sınav Sonuçlarında, Y.G.S. Başarı Puanının önemsenecek derecede etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle ARKHE SANAT olarak kursumuzda, G.S.F. Hazırlık öğrencilerimizin Yetenek Sınavlarındaki başarılarını arttırabilmek adına, anlaşmalı olduğumuz özel bir kurum tarafından alanında uzman, sertifikalı eğitmenler ile Y.G.S takviye dersleri verilmektedir.

Böylelikle kurumuzda kesintisiz eğitim vererek hem öğrencilerimizin farklı mekanlarda eğitim aldıklarında ve yollarda kaybedecekleri zamanı kazanıyor hem de farklı kurumlara ödemek zorunda oldukları ekstra ücretleri ortadan kaldırmış oluyoruz.


NU MODEL 

Profesyonel Modeller ile Desen Bilgimizi Geliştiriyoruz…

Çıplak modelden yapılan desen çalışmaları, sanat eğitimi alacak öğrencilerin Anatomik Desen Bilgisi edinebilmesi ve özellikle Figürlü İmgesel Kompozisyonlar oluştururken yetkinlik kazanabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Bu sebeple kursumuzda Atölye Eğitim Programımız kapsamında, Güzel Sanatlar Yetenek Sınavlarına girecek olan öğrencilerimizle birlikte desen bilgimizi geliştirmek ve başarı oranımızı yükseltmek için alanında profesyonel modeller ile desen çalışmaları yapıyoruz.


SİNEVİZYON GÖSTERİMİ

Sanat Tarihi’ni İzleyerek Öğreniyoruz…

Görsel açıdan donanımlı, geçmiş ve günümüz sanat ortamının kültürel ve sanatsal gelişmelerinin farkında olan bireyler yetiştirmek Arkhe Sanat Atölye Eğitimi’nin temelini oluşturmaktadır.

Bu bağlamda kursumuzda sürekli olarak gerçekleştirilen Sinevizyon Gösterimleri ile bir yandan Sanat Tarihi Seminerleri uygulanıp diğer yandan sanatsal içerikli film ve dokümanlar (Sanatçı biyografileri Güzel Sanatlar bölümlerine ait görsel içerikler) izlenir.

Sanat Tarihi Seminerlerimiz;  İlk Çağ’dan günümüz Modern Sanat’ına kadar gelişen süreç sinevizyon gösterimleriyle birlikte başta Resim, Heykel,  Mimarlık olmak üzere Edebiyat, Müzik ve dönemin Toplumsal, Felsefik ve Psikolojik anlayışını Plastik Değerler bağlamında Mekan, Zaman, Üslup Kompozisyon, Estetik gibi kavramlar göz önüne alınarak çok yönlü bir biçimde irdelenir.WORKSHOPLAR 

Workshop Etkinlikleri ile “Sanatı” Ustalarından İzliyoruz…

Alanında profesyonel eğitimciler (Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Marmara Üniversitesi eğitmenleri), çağdaş sanatçılar, birçok yerli ve yurt dışı sanat okullarının temsilcileri ve öğrencilerimizin katımıyla kursumuzda sürekli olarak gerçekleştirdiğimiz workshop etkinlikleri ile sanatı ustalarından öğreniyor, düşünce ve fikirlerimizi paylaşıyoruz.

Kursumuzda gerçekleştirilen workshop etkinlikleri kapsamında, plastik sanatlar alanında resim, heykel, desen, mimarlık, grafik, moda, sanat tarihi gibi birçok konuyu, söyleşi ve sinevizyon gösterimleri ile tartışıp irdeleyerek sanatsal fikir ve düşüncelerimizi geliştiriyoruz. Böylelikle öğrencilerimize eğitim almak istedikleri alanı daha yakından tanıma ve gelecekteki kariyerlerine daha iyi bir yön çizme fırsatı sunuyoruz.


MÜZE GEZİLERİ​

Müze, Sergi ve Etkinliklerin Takipçisiyiz…

Müze ve Sergi Gezileri, düşüncelerimizi ve estetik algımızı geliştirip, orjinal ve çağdaş eserler vasıtasıyla günümüz sanat ortamını anlamaya ve bu bilinçle geleceğe dair hedeflerimizi belirlememize yardımcı olur.

Bu bağlamda ARKHE SANAT olarak üstlendiğimiz misyon doğrultusunda öğrencilerimizle birlikte sürekli olarak Müze ve Sergi Gezileri düzenlemekte, özellikle İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin kolleksiyonunda yer alan heykellerden ve müzenin mimarisinden yararlanarak yapmış olduğumuz çizim çalışmaları ile hem desen eğitimimizi hem de üniversitelerin giriş sınavlarında gerekli olan Portfolyo Çizimlerimizi geliştirmekteyiz.


Neden Arkhe Sanat...


ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA EĞİTİM

Tüm eğitim uygulamalarımız uluslar arası standartlarda olup, öğrencilerimizin motivasyonu ve başarısı için %100 kalite ilkesi ile uygulanmaktadır.

%100 ÖĞRENME GARANTİSİ

Aldığınız eğitim sonunda, mesleki ve diğer atölyeler için eksik kaldığınızı düşünürseniz bir sonraki kursumuzda ücretsiz kur tekrarı hakkı verilir.

FARKLI GUP ve ZAMANLARDA DERS ÇALIŞMA İMKANI

Öğrencilerimize tercih ettiği eğitimlerin diledikleri  saat ve grupla çalışma imkanı sunuyoruz.

DERS TELAFİ İMKANI

Kaçırılan kurs ve atölye derslerini öğrenci için uygun olan zamanlarda telafi etme ayrıcalığı.

ALTERNATİF ÖDEME KOLAYLIĞI

Tüm kurslarımız ve derslerimiz için öğrencilerimize uygun alternatif ödeme kolaylığı sağlıyoruz.

UZMAN EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Alanında uzman rehber eğitmenlerimizle öğrencilerimize hem yurt içi hem de yurt dışı üniversite ve bölümler hakkında rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

EĞİTMENLER İLE BİREBİR DERS ALMA İMKANI

Hobi Atölyeler ve diğer eğitimleri, özel olarak belirlenen programla alma fırsatı.

EĞİTİM SONRASI TAM DESTEK

Öğrencilerimize üniversite eğitim süreçlerinde hem projelerindeki başarıyı hem de derslerindeki eğitim kalitesini yükseltmek için destek sağlıyoruz.Kazanmak İstediğiniz Üniversiteye ARKHE SANAT ile Adım Atın…
Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba 12:00 - 17:00
Perşembe 12:00 - 17:00
Cuma 12:00 - 17:00
Hafta Sonu
Cumartesi 11:30 - 18:30
Pazar 11:30 - 18:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Öğrencileri Desen ve Sergisi

  ARKHE SANAT Öğrencileri Desen ve Sergisi

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

İstanbul Bakırköy Cevizlik

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun