Bağlama Kursu Başakşehir Sanat Merkezi

Kurs Merkezi Başakşehir Sanat Merkezi
Kurs Yeri
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder

Bağlamayı virtiöz seviyesinde çalabilen nadir yeteneklerden biri Zeki Çağlar Namlı dan bağlama dersi almak

ister misiniz ?

Zeki Çağlar Namlı Kimdir

ZEKİ ÇAĞLAR NAMLI    

Zeki Çağlar Namlı 1981 yılında Trabzon'da doğdu. Müziğe 8 yaşında keyboard üzerine başlayan Namlı, 13 yaşında bağlamaya geçti. Bağlama ile ilgili ciddi bir eğitim almamasına rağmen, 16 yaşına geldiğinde geleneksel ve yeni teknikleri alışılmadık bir şekilde ustaca kullanıyordu. Aynı yıl Devlet Türk Müziği Konservatuarı’nı kazandı. Bu yıllarda bağlamayı yeniden keşfetti ve yeniden tanımladı. Bu keşif, yeni bir ses rengi ve tekniği dışında jazz dan world müziğe kadar geniş bir skalada oluşan yeni bir müzik stilinide getiriyordu. Namlı'ya göre müzik tekti. O yıllarda oluşturduğu stiliyle bir çok beste ve aranje yaptı, solo konserler verdi. 2000 yılında başladığı telli enstrümanlar için doğal stereo buluşunu ise 2002 yılında tamamladı ve patentini aldı. Doğal stereo bağlama ve gitar olarak iki enstrümana uyguladığı bu sistem ile enstrümanlar doğal olarak stereo duyulabilmekte, iki taraflı çalınabilmekte, oktav genişlemekte, yeni bir çalım ve enstrümanla müzik yapma tekniği ortaya çıkmaktaydı.

2006 yılında çoğunlukla kendi enstrümantal bestelerinden oluşan ilk albümü “La Lune yayınlandı. Albümdeki besteleri kısa zaman içerisinde bir çok uluslararası radyoda çalınmaya başlarken, bir bestesinde kullandığı doğal stereo bağlama da farklı dallarda oluşan yenilikçi enstrüman kataloglarına girdi. Bu yıllarda farklı tarzlardaki bir çok sanatçının albüm ve konserlerine eşlik etti, kısa süreli ortak çalışmalarda yer aldı. Bu çalışmalarından çoğu completion albümlere girdi. Bunlardan biri Homegrown İstanbul albümünün girişinde yer alan, "Senden Sonra" isimli bestesidir. 

2010 yılında bas gitarın özel isimlerinden biri olan Dominique Di Piazza ile düet albümü yayınlandı.

2012 Ocak ayında TRT’DE   “Müziğin Diliyle” ismini verdiği televizyon programı yayınlanmaya başladı. Namlı, müzisyenliğin yanı sıra programın sunuculuğunu da üstlendi. Dünya genelinden davet ettiği elliye yakın önemli müzisyenle yaşamı ve dünya gündeminde yer alan sorunları müzikle yorumladı.

Kariyeri boyunca enstrümanının ses potansiyelini, müziğini, tekniğini geliştirmek ve yeniden tanımlamak için her zaman olduğu gibi halen çalışmaya devam etmektedir.

Enstrümantal Solo Albümleri sırasıyla;

 

  1. LA LUNE / KÖY                        2. FACE TO FACE

 

Bağlama Eğitmenlerimizden

ADEM TUZCU

Adem Tuzcu, 1976 yılının 15 Mayıs'ında Trabzon’a bağlı Maçka ilçesinin Taşalan köyünde doğdu. İlköğrenimini Trabzon N. Kemal ilkokulunda, orta ve lise öğrenimini ise Trabzon İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

Müzikle ilgili ilk eğitimlerini de bu dönemlerde almaya başladı.

Tuzcu Eylül 2007 de piyasaya çıkan "Yollar da topraktandır... İnsan da" isimli çalışmasıyla müzik otoritelerinden olumlu eleştiriler almış ve ciddi bir dinleyici kitlesine ulaşmıştır.

 Nisan 2010 da raflarda ki yerini alan 'Uykusuz Nöbetçi’Adem Tuzcu’nun ikinci albümüdür.  2008-2011 yıllları arasında bir prodüksiyon firmasında genel müdürlük görevi yürüten Adem Tuzcu bir çok albümde besteler, düzenlemeler ve müzik yönetmenliği yapmıştır. Uluslararası birçok projede yer alan sanatçı, dünyaca ünlü bas gitarist Dominique Di Piazza’nın Türkiye’de ki albüm projesinin prodüktörlüğünü de üstlenmiştir.

Müzik çalışmalarına kesintisiz devam eden Adem Tuzcu Kasım ayında raflarda ki yerini alan ‘’Düşünce’’ isimli yeni albümünde sözü ve müziği kendisine ait 13 yeni eserin yanı sıra aynı isimde bir kitap çalışmasını da yayınlayacak

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İstanbul Başakşehir

Başakşehir Sanat Merkezi İstanbul Başakşehir
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017