Tekstil grafiği tasarım mantığının ve tekniklerinin anlatımının yapıldığı tasarım süreçlerinin dijital ortama aktarılmasında gerekli tüm bilgi ve eğitimin verildiği 2 aşamadan oluşan eğitim sürecinde özellikle tekstil sektöründe bulunan kişiler için özel olarak sadece tekstil grafiğine ilişkin örnek ve uygulamaların anlatıldığı mesleğe özel bir eğitimdir.

Başlangıç ve Önerilen Eğitim : Herhangi bir ön bilgi ihtiyacı ve ön koşul yoktur.

Eğitim İçeriği
 
PHOTOSHOP CS6

Tools panelini tanıma, brush, pencil, lasso araçları, paint bucket, gradient tool,crop, Layer kullanımı, dekupe yapmak, yazı (text), Actionlar, Stiller, Efektler, Fotomontaj çalışmaları, baskı dizgi teknikleri, print işlemleri. Eskiz renklendirme, Desen oluşturma, Rötuşlama ve düzenleme, Renk Ayrımı ve spot renk kullanımı (Özellikle emprime kumaş baskılarında çok tercih edilmektedir.), Işık, gölge ve çizim teknikleri, Kumaş desenlerinin kıyafet modellerine yerleştirilmesi gerçekleştiriliyor.

COREL DRAW X6

Temel kavramlar, tools panelini tanıma, bitmep menüsü ile efekt uygulama, renk modlarını tanıma, transform araçlarını tanıma, kopyalama teknikleri, metin işlemleri, fırça çeşitleri, kaydetme yöntemleri, print yöntemleri, baskı teknikleri. Vektörel çizim teknikleri, Desen Tasarımı ve desenin ölçülü olarak yerleştirilmesi, Halı ve kumaş sektörlerine özel desen tasarımları ve teknik özellikleri, Boyama ve Dolgu Özellikleri, Ölçülü insan vücut çizimi ve kıyafet model çizimleri, T-Shirt model ve desen tasarımı yapılıyor.

Adobe Illustrator CS6

Dünya genelinde tasarım profesyonellerinin kullandığı Adobe Illustrator yazılımı, çok yönlü çizim araçları ile farklı tasarımlar yaratmanızı sağlar.Kapsamlı eğitim neticesinde özgün vektörel tasarımlarla tekniği yaratıcılığa dönüştürebilirsiniz.
Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun