Yan Flüt Kursu

Firma Stüdyo 5150
Kurs Yeri
200 TL
7 Yaşından itibaren kurslarımıza katılabilirsiniz.
Dreslerimiz birebir yapılmaktadır.
Öğretmenlerimiz konservatuar mezunu kendi alanlarında profesyonel olan eğitmenlerdir.

Batı müziğinde en çok kullanılan flüt cinsi olan yan flütün Çin’de M.Ö. 900 yılından beri kullanıldığı bilinmektedir. Flüt, Avrupa’ya 12. yüzyılda, öncelikle Almanca konuşulan bölgeler olmak üzere girmiş ve ilk önceleri çoğunlukla askerî bandolarda kullanılmıştır. “Alman flütü” isminin verilmesi bu zamana denk gelmektedir. Flüt daha sonra 16 ve 17. yüzyılda oda müziğinde kullanılan bir enstrüman haline dönüşmeye başlamıştır. Bu ilk flütler, 6 parmak deliğinden ibaret tek parçadan oluşmaktaydı. Ancak 1600’lerde flüt, birbirine bağlı 3 parçadan ibaret olarak yeniden tasarlanmıştır. Aşamalı olarak flüte daha fazla tuş eklenmiş ve orkestra parçalarında yerini almaya başlamıştır. 1800’lü yıllarda 4 tuşlu flüt en çok kullanılan türü olmakla beraber, 8 tuşlusu da geliştirilmiştir.

Yan flüt; parlak sesi ve kıvrak hareketleri yapabilme özellikleri dolayısıyla etkileyici melodileri çalmada çok kullanılan önemli bir solo ve eşlik çalgısıdır. Toplumsal olaylardan zafer coşkularını, sevinç ve mutlulukları, insan sevgisini, özgürlüğü, ilkbahar ve yazın doğal hareketliliğini, çiçekleri ve kuşların cıvıltısını müzikle anlatmayı en güzel yapan çalgıdır. Sesinde karamsarlık yoktur..

Flüt çalışmalarına D.E.Ü Devlet Konservatuarında başlayan flüt eğitmenimiz Zühre Tuskan, 1997 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1999'da Karşıyaka Belediyesi Konservatuarında flüt dersleri vermeye başladı. Kurduğu flüt grubu, 2002 yılından itibaren çeşitli etkinliklere ve konserlere katılmaktadır, 2008 yılında Karşıyaka Flüt Korosu adını alan grup, 2010 yılında Karşıyaka Belediyesinden ayrılarak çalışmalarını Stüdyo5150'de sürdürmeye başladı. Her yaş ve meslekten yeni katılımların devam ettiği flüt dersleri; bireysel ve grup çalışmaları olarak iki ayrı şekilde yapılmaktadır.

Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
1 Ay 4 Saat 1 x 200 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 12:00 - 20:00
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba Kurs verilmiyor
Perşembe Kurs verilmiyor
Cuma Kurs verilmiyor
Hafta Sonu
Cumartesi Kurs verilmiyor
Pazar 11:00 - 21:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017