Piyano Kursu

Firma Stüdyo 5150
Kurs Yeri
200 TL
7 Yaşından itibaren kurslarımıza katılabiliriniz.
Derslerimiz birebir yapılmaktadır.
Piyano öğretmenimiz Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuar mezunudur. Halen İzmir Devlet Senfoni Orkestrasında kadrolu olarak çalışmaktadır.

Piyano, tuşlu bir çalgıdır. Tuşlarına basıldığında, sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses üretir. Yapım biçimi ile duvar (konsol) ve kuyruklu (salon / konser / grand) adı verilen çeşitleri vardır. Piyano kelimesi İtalyanca "Güçlü ve Hafif sesli klavsen (harpsikord) - gravicembalo col piano e forte" 'den gelir. Pianoforte olarak adlandırılması da bundandır. Atası, klavsenden en önemli farkı, tuşa basarken uygulanan kuvvete göre çıkan sesin şiddetinin de aynı yönde değişken olmasıdır. Piyano çalan kişiye piyanist veya piyano sanatçısı denir. İlk tuşu La-0, son tuşu Do-8 olma üzere toplam 88 tuştan oluşur.

Piyano pedallarının kullanılması hakkında, Antoine Marmontel şöyle diyor : "Pedalları kullanmasına izin verilen öğrencilerin büyük bir kısmı onları usülleri saymak için kullanırlar veya ayaklarını pedalın üzerine basarlar ve bir daha çekmezler. Şüphesiz ki, her ikisi de kusur sayılan bu alışkanlıklara sahip olmamak gerekir. Lavignac ise: "Pedal sanatı ayağın nasıl konulacağını değil, nasıl çekileceğini bilmektir" diyerek, gerekli öğüdü vermiştir.

Piyano Dersi Bilgileri

Piyano derslerimiz kişiye özel olarak uygulanmaktadır ders gün ve zamanlarını öğrenciler kendileri seçmektedir .Piyano derslerimiz haftada bir gün bir saat yapılır.

Çocuklara Piyano Dersi Bilgi

Zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimin en hızlı olduğu okul öncesi dönem aynı zamanda piyano eğitimine başlamak için de en uygun dönemdir.Uzun yıllardır bu düşünce doğrultusunda 05 yaş dan başlayarak çalışmalar yürüttük ve öğrencilerimizle konserler verdik Uzun yıllara dayanan çocuklarla eğitim konusundaki tecrübemiz, çocuklarla kurabildiğimiz sağlam diyalog ve mesleki formasyon başarı müziğin temelini oluşturmaktadır.

Yetişkinler İçin Piyano Dersleri

Bir çok meslek grubundan olan yetişkin öğrencilerimizin müzikle uğraşmanın özellikle piyano dersi almanın günlük sıradan sıkıntıları uzaklaştırdığı ve adeta bir terapi etkisi gösterdiği bir gerçektir. Sizleri de bu tecrübeyi yaşamak ve müzik bilgimizi paylaşmak için aramızda görmek isteriz.

*Piyano dersine yeni başlayıp henüz enstrümanını almamış öğrencilerimize,müzik eğitim merkezimiz rendevu alarak ,piyano ile çalışma imkaanı sunmaktadır.

Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
1 Ay 4 Saat 1 x 200 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba 15:00 - 19:00
Perşembe 15:00 - 19:00
Cuma Kurs verilmiyor
Hafta Sonu
Cumartesi 12:00 - 19:00
Pazar Kurs verilmiyor

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017