Hasta Kabul Kursu

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Şampiyon Mesleki ve Teknik Eğitim Kursları
Kurs Yeri
Kurs Tarihleri 18 Aralık 2016 tümü
%10 indirim 500 TL 450 TL
Tüm sağlık kurumlarında tıp sekreteri, hasta kayıt, hasta kabul ve hasta danışmanlığı işlemlerini yapacak eleman yetiştirmek için açılan bir kurstur.
Meddata özel hastahanelerde çok yaygın olarak kullanılan bir otomasyon programıdır
Meddata kullanan hastahanelerde işe alımda hasta kabul sertifikası yanında meddata bilgisi ve sertifikası da istendiği için bu eğitimi almak bir avantaj sağlayacaktır.
Evet iki kursu da birlikte alınabilir. Bu şekilde daha indirimli kayıt yaptırılmış olur.
Hasta kabul 2,5 ay Meddata 1,5 ay Ancak ikisi birlikte alınırsa toplam süre 3 ay olmaktadır.
Önce teorik dersler yapıldıktan sonra bilgisayar başında güncel program üzerinde Meddata firması bünyesinde uygulama yapılarak tam öğrenme sağlanmaktadır.

HASTA KABUL- MedDATA KURSU

Hasta Kabul İşlemleri: Sağlık sektöründe çalışmayı düşünen veya bu alanda belgesiz çalışmakta olan kişilerin devam edeceği mesleki eğitim programıdır.

Sağlık sektöründe sertifikalı eleman çalıştırılma zorunluluğu nedeniyle oluşan eleman ihtiyacının giderilmesi için Şampiyon Meslek Kursları olarak Milli Eğitim Bakanlığı izniyle faaliyette bulunan kursumuz “Hasta Kabul İşlemleri” eğitimlerini düzenlemeye başlamıştır.

Hasta Kayıt ve Kabul elemanın görevleri: Tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında, hasta giriş ve çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini, evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir.

Ülkemizde Sağlık Sektörünün Geleceği

Sağlık alanında insan hayatına verilen önemin artması ve tıp sektöründeki gelişmeler bu alanda büyük yatırımların yapılmasına neden olmuştur. Son yıllarda ülkemizde sağlık alanında pek çok özel  hastahane veya sağlık kurumu açılmış, önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artacağı düşünüldüğünde bu sektörün yakın gelecekte daha fazla eğitimli ve nitelikli eleman ihtiyacı olacağı bir gerçektir.

Mezun Kişilerin Çalışma Alanları: Mezun olan kişiler sağlık sektöründe ihtiyaca göre aşağıda belirtilen pozisyonlarda çalışmak üzere istihdam edilebilmektedirler.

MEDDATA EĞİTİMLERİ:

Şampiyon Meslek Kursları olarak hasta kabul ve kayıt kursu eğitimleri ile birlikte isteyen kursiyerler için MEDDATA eğitimlerimiz verilmektedir.

MEDDATA Türkiye genelinde sağlık kuruluşlarında kullanılan en yaygın “Hastahane Otomasyon Sistemleri” programdır.

Şampiyon Meslek Kursları; Türkiye genelinde tüm illerde MEDDATA yetkili eğitim merkezi olarak bu eğitimleri vermektedir.

Meddata eğitim süresi 4 hafta olarak yapılmakta, eğitimlerden sonra kursiyerlere geniş uygulama yaptırılarak işe başlayan kişinin usta kullanıcı olması sağlanmaktadır.

Neden MEDDATA !

Hasta kabul ve kayıt kursları ile birlikte MEDDATA eğitimi ve belgesi alan kişiler hastanelerde daha kolay iş bulma şansı yakalamaktadırlar. Bizler de be nedenle Meddata eğitimlerini vermekteyiz.

Meddata otomasyon programını kullanan pek çok hastane veya sağlık kurumu eleman ihtiyacı olduğunda doğrudan Meddata firması veya kursumuz ile temasa geçerek personel temin etmektedirler.

Bizler de bu şekilde mezun kursiyerleri sağlık kurumlarına yönlendirerek kursiyerlerin istihdam edilmesine destek olmaya çalışmaktayız.

İşe girme garantisi anlamına gelecek herhangi bir sözümüz olmadan yaptığımız işe yönlendirme desteği ile büyük oranda işe yerleşme başarısı elde edilmektedir.

Kurs Süresi Kurs Saati Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
10 Hafta 280 Saat 500 TL 450 TL Kazancınız: 50 TL
12 Hafta 320 Saat 950 TL 800 TL Kazancınız: 150 TL

Kurs Başlama Tarihleri

18 Aralık 2016 Pazar (Çankaya Ankara) Hafta sonu Pazar grubu

Kurs Gün ve Saatleri

Meddata kursu uygulama saatleri kurs başladıktan sonra belirlenmektedir

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 10:00 - 13:00
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba 10:00 - 13:00
Perşembe Kurs verilmiyor
Cuma Kurs verilmiyor
Hafta Sonu
Cumartesi 9:30 - 13:30
Pazar 13:30 - 17:30

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun