Kizomba Trio Dans ve Sanat Akademisi

Firma Trio Dans ve Sanat Akademisi
Yer
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder

Kizomba Dansı ve müziği AFRİKA’ da ANGOLA ülkesinde ortaya çıkan dans ve müzik türlerinin en popüler olanlarından biridir. Ritmlerinin benzerliği nedeniyle Zouk dansı ve müziği ile karıştırılan bu tür, genelikle Portekizcede söylenen geleneksel Angolan Semba, Kilapanda ve Merengue’ nin bir sentezidir. Bu tür, Angola’da 1894 yıllarında Kimbundu dilindeki adıyla anılırdı.

Temel olarak ise, Kizomba müziği Afrika ritmiyle sentezlenmiş duygusal dokunuşlara sahip daha modern bir müzik türü olarak ortaya çıkmıştır. Angola nın geleneksel dans ve müziği olan Semba’ nın aksine daha yavaş ve genellikle daha romantik bir ritm ile özdeşleşmiştir. Yıllar içinde Tango dansından da etkilenmiş olan Kizomba bu popüler dansın adımlarını da özümsemiştir. Ayrıca Angola ülkesi ilk Portekiz kolonilerinden olup, Angola’da konuşulan ana dilin Portekizce oluşu nedeniyle çoğu Kizomba şarkısı Portekizce söylenir. Fakat ilk başlarda Kizomba şarkıları Kimbundu dili ve Angola’nın diğer ulusal dillerinde söylenmiştir.

Günümüzde Avrupa ve Amerika’ nın yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde popülerliğini çok hızlı bir şekilde artıran bir dans ve müzik türü olan KİZOMBA, eşli olarak yapılan, yumuşak, yavaş ritmli ve romantik olmasının yanı sıra, öğrenim ve uygulama kolaylığı ile dans parti ve gecelerinde yerini almıştır.

Eğer siz de bu duygu dolu dansı öğrenmek istiyorsanız sizleri Ankara da kaliteli dans eğitimi alabileceğiniz nadide yerlerden birine

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir