Piyano Kursu

Firma Stüdyo 6
Kurs Yeri
320 TL
Yeni başlayanlar için böyle bir gereklilik yoktur. Bütçenize göre uygun, tam tuş ağırlığı olan dijital bir piyano tercih edebilirsiniz.
ILGIN AYIK : 
1977’de İstanbul’da doğdu. 1986’da TRT İstanbul Çocuk Korosu’na, ardından 1987’de İTÜ Devlet Konservatuarı Keman Bölümü’ne girdi. Burada orta, lise ve lisans eğitimini hem batı müziği hem de Türk müziği teorisi öğrenerek ve pedagojik formasyon eğitimi de alarak 2000 yılında keman hocası Prof. Ayhan Turan’la tamamladı. Konservatuar eğitimi boyunca ayrıca Mehru Ensari'den piyano, Nail Yavuzoğlu'ndan solfej ve armoni dersleri aldı. Hemen ardından yüksek lisans eğitimine İTÜ Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde (MİAM) başlayıp, 2002 yılında da burada araştırma görevlisi olarak işe başladı. Keman yüksek lisansını (İngilizce) İTÜ MİAM’da Prof. Dr. Cihat Aşkın’la 2003 yılında tamamladı. 
 Eğitimi süresince çeşitli masterclass çalışmalarına katılarak keman stilini geliştirdi. Yerel ve popüler müzik türlerini ve icra stillerini daha detaylı araştırmak amacıyla İTÜ MİAM’da etnomüzikoloji doktorasına (İngilizce) başladı. Eğitimi boyunca farklı etnik ve popüler müzik stillerinde keman çalma tekniklerini inceleyip bizzat etüd etti. Doktora derecesini University of California’dan almış olan Doç. Dr. Robert Reigle ile birebir çalışmalar yaparak müziğe olan bakış açısını geliştirdi. Çeşitli ülkelerde düzenlenen International Association for Study of Popular Music (IASPM)  gibi saygın kuruluşların konferanslarında bildiriler sunarak ülkemizi konuyla ilgili ilk temsil eden kişi olma onuruna erişti. Tezini popüler müzikte karma alttürlerin yapılanma mekaniği üzerine yazdı. 2012 yılında Prof. Şehvar Beşiroğlu ve Doç. Dr. Robert Reigle danışmanlığında müzikte felsefe doktorası (PhD in Music) derecesini aldı.
 Bunların yanında özel ve kurumlar dahilinde her yaştan yetiştirdiği birçok öğrencisi oldu. Ayrıca 1 yıl MEB ilköğretim okullarında, 1 yıl da özel Açı Okulları’nda müzik ve keman hocalığı yaptı. Bütün bu akademik çalışmaların yanısıra solo olarak, çeşitli sanatçılarla ve müzik topluluklarıyla beraber, Borusan, Cemal Reşit Rey gibi senfoni orkestralarıyla ve Knight Errant adlı grubuyla, yurtiçi ve yurtdışında büyük kalabalıklara birçok konserler verdi ve de albümler yaptı.  Zaman zaman çeşitli grup ve sanatçıların projelerinde konuk sanatçı olarak ta yer alan Ilgın Ayık şu an halen solo çalışmalarının yanısıra Knight Errant ve Murat İlkan ile çalışmalarına devam etmektedir.
Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
1 Ay 4 Saat 1 x 320 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Ders gün ve saatlerini size danışarak, hocamıza da uygun olacak şekilde belirliyoruz.

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İstanbul Kadıköy Osmanağa

Toplu taşımaya yakın
Altıyol Otobüs Durağı 100 m. uzaklıkta
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017