NLP Kursu Orjin Akademi

Kurs Merkezi Orjin Akademi
Kurs Yeri
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder

NLP ile Anlayarak hızlı okuma kurs programının en önemli yararı, zamandan tasarruf sağlamak. Bir işgününde e-mail, dosya ve çeşitli raporlar okumak için 2-2.5 saatlerini harcayanlar, hızlı okuma yöntemlerini uygulayarak bu süreyi 40-45 dakikaya indiriyor.

Anlayarak Hızlı okuma kurs programı, ilk kez  II. Dünya Savaşı sırasında İngilizler tarafından Almanlara karşı verilen hava harekatı sırasında askerler için geliştirilmiş bir yöntem. Buradaki amaç, insanın algılama hızını artırmak ve iyileştirmek.

Bir fotoğrafa, bir manzaraya, bir karikatüre bakarız fakat bir yazıyı okuruz. Aslında bakmak ve okumak arasında bir fark yoktur. Gözlerimiz şekilleri görür, beynimize sinyal gönderir ve beynimiz de bunları değerlendirir. Fakat okumayı öğrenmeye başladığımız ilk okul çağlarımızdan beri edindiğimiz ve neredeyse herkeste bulunduğu için farkına varamadığımız bir takım alışkanlıklar sebebiyle okuma hızımız, insanın sahip olduğu kapasiteye göre ciddi oranda yavaştır. İnsanlar yalnızca göz ve beyin arasında koordineli bir şekilde olması gereken okuma işleminin arasına bazı gereksiz alışkanlıklar katarlar. Bütün bu alışkanlıklar okuma hızımızı yavaşlatmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Kimi insanlar duyulacak şekilde (özellikle çocuklar) sesli olarak okur, kiminin okuma faaliyeti esnasında dudakları kıpırdar, kimileri ise yazıyı içinden seslendirerek, kelime kelime okur. Bütün bu olumsuz alışkanlıklar okuma süresince ekstra bir çaba gerektirdiğinden okurken çok çabuk yorulmaya da sebep olurlar. Halbuki okuma esnasında ağız, dil, dudak, damak ve gırtlak gibi organların çalışmalarına hiç bir şekilde gerek yoktur. Yavaş okumamızın birinci sebebi gözümüzün sahip olduğu görme alanını iyi kullanmamamız yani okurken her kelimeye tek tek bakma ihtiyacı duymamızdır. Bu biçimde normal uzunlukta bir satırı okumak için gözümüzü 8-12 kere hareket ettirmemiz gerekir. Halbuki gözümüzün bir bakışında birden çok sayıda sözcüğü görebildiğimizden aynı uzunluktaki bir sözcüğü 2-3 göz hareketi ile okuyabilmemiz mümkündür. Günümüzün baş döndürücü hızla ilerleyen temposunda yavaş okuyarak zaman kaybetmek gibi bir lüksümüz yoktur. Mesela 400 sayfalık bir kitap içerisinde yaklaşık 95,000 civarında kelime bulunur. Bu tarz bir kitabı dakikada 150 kelime okuyan bir kişi yaklaşık 10 saatte, 500 kelime okuyan bir kişi yaklaşık 3 saatte, l,000 kelime okuyabilen bir kişi ise yaklaşık 1,5 saatte bitirebilir. Kolay  ancak disiplinli bir eğitimle okuma etkinliğinde kazanılacak zaman muazzamdır. Siz de okuma hızınızı NLP  HIZLI OKUMA KURSUYLA arttırmak istermisiniz?

NLP İLE HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

Sınavlarda zaman kazanmak?
Günlük hayat içerisinde okumanız gereken ne varsa (mail,mektup,havale,kitaplarınız,dergileriniz vs..)bunlara daha az zaman 
ayırmak istermisiniz?

KURS TARİHİ:17-18  aralık 2016

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba Kurs verilmiyor
Perşembe Kurs verilmiyor
Cuma Kurs verilmiyor
Hafta Sonu
Cumartesi 13:00 - 15:00
Pazar 13:00 - 17:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Ata

Orjin Akademi Ankara Çankaya Ata
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017