Aşçılık Kursu Netiş Meslek Kursu

Kurs Merkezi Netiş Meslek Kursu
Kurs Yeri
14.000 TL

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Profesyonel Aşçılık eğitimine 16 - 55 yaş arası Mutfağa gönül vermiş en az İlköğretim mezunu (Eski İlkokul) kişiler katılabilir.
Öğrencilerimiz Stajlı eğitimlerini başarı ile tamamladıktan sonra Okulumuzun Öğrenci Danışmanları tarafından çeşitli işletmelerde işe başlamaları sağlanır
Bu tamamen bireyin kendisini mesleğine ne kadar verdiği , geliştirdiği vb durumlarla doğru orantılıdır. En az Asgari Ücret - 1.800 TL arasında kariyerinize başlayabilirsiniz Aşçılıkta üst sınır yoktur
Eğitim sonunda sınav neticesinde alınacak olan ; Türk Mutfağı Aşçısı, Dünya Mutfakları Aşçısı, belgeleri ile Yurtiçi ve Yurtdışında Oteller,restoranlar vb yerlerde Aşçılık yapabilirsiniz

 Bu Eğitim Programı ile; Aşçılığın inceliklerini, ağırlama kültürünü, gıda bilgisini ve güvenliğini bilen, Dünya mutfaklarından; çorbaların, mezelerin, hamurlu, tencere, tava,fırın yemeklerinin,pilav,garnitür ve tatlıların hazırlanmasını, pişirme yöntemi, süresini uygulayıp yapan,Aşçılık konusunda bilgi sahibi olmak ve aşçılık sektöründe yönetimsel anlamda çalışmak isteyen Türkiye ve Dünya yiyecek-içecek sektörünün ihtiyaç duyduğu bilinçli, nitelikli Yabancı Dil bilen Profesyonel Aşçı yetiştirilmektedir.

Eğitim Süresi : 20 hafta Teorik - Uygulama ve 12 hafta staj olmak üzere toplam 8 aydır.Sınıf kontenjanları 8 kişi ile sınırlıdır.

Sertifika : Eğitimi sonunda Teorik ve Uygulamalı sınavdan başarılı olan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı;

 1. Klasik Türk Mutfağı (Aşçılık)
 2. Dünya Mutfakları (Avrupa-Afrika)
 3. İngilizce Seviye A1
 4. İngilizce Seviye A2
 5. Mesleki İngilizce (Yiyecek İçecek Hizmetleri / Mutfak)

olmak üzere 5 adet sertifika verilmektedir.Bu sertifikalar ile yurtiçi ve yurtdışında yasal olarak mesleklerini icra edebileceklerdir.

Konaklama
Eğitimlerimize Ankara dışından katılmak isteyen öğrencilerimiz başkentin en özel ve güzel öğrenci yurtlarında okulumuza özel fiyatlarla konaklayabilmektedir. 
Ayrıca Inn 14 Hostel'da aşçı adaylarımıza özel fiyatlardan da faydalanabilirsiniz.

Staj
Yurtiçi stajında 20 hafta süren teorik ve uygulamalı eğitimden sonra en az 12 hafta boyunca okulumuz tarafından belirlenen başkentin önde gelen işletmelerinde stajlarını görürler. Ayrıca Amerika ve İtalya'da 12 Ay'a kadar maaşlı ve maaşsız programlara da katılabilirler.

İtalya'da Staj Olanakları
Yurtiçi satajını başarı ile tamamlayan öğrencilerimize İtalya'nın Umbria bölgesinde 2 Michelin Yıldızlı restoranda 2 aylık staj imkanı ve 1 hafta kardeş okulumuzda eğitim imkanı da sağlanmaktadır.
"İtalya'da staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

Amerika'da Maaşlı Staj Olanakları
Orta ve ileri seviye İngilizce bile öğrencilerimizi mezuniyetlerinden sonra 5 yıl iş tecrübesi kazandıktan sonra Amerika'daki çeşitli otel, restoran ve işletmelerde saatlik ortalama 9$ - 12$ arası kazanabilecekleri 6 - 12 ay arası çalışabilecekleri maaşlı staj programına gitme imkanı da sağlanmaktadır.
"Amerika'da maaşlı staj eğitimi ücretlerimize dahil değildir."

Yurt Dışı Eğitim Olanakları
Kardeş okullarımızdan olan İtalya'nın önde gelen Aşçılık ve Pastacılık okulu olan Italian Kitchen Academy'de okulumuza özel fiyatlarla eğitiminize devam edebilirsiniz.

"Italian Kitchen Academy'de eğitim, ücretlerimize dahil değildir."

İş Garantisi
Okulumuzun yıllardır Türkiye İş Kurumu ile yaptığı işbirliği neticesinde 20 haftalık profesyonel eğitimlerini tamamladıktan sonra 12 haftalık stajlarını da başarı ile bitiren öğrencilerimiz en az asgari ücret ile 2.000 TL arası net maaşlı işe yerleştirileceklerdir.

 

Eğitim Ücreti
Stajlı : 14.000 TL
Stajsız : 12.500 TL

 

Okulumuz tarafından Şef Üniforması,Profesyonel Şef Bıçak seti,Eğitim Dökümanları (Kitap, Cd vb.) öğrencilerimize hediye edilmektedir.

 

Peşin ödemelerde %10 indirim uygulanır.
Okulumuzun Anlaşmalı olduğu Bankalardan 36 ay vadeli Mesleki Eğitim Kredisi kullandırılır.

 

Kredi Kartına 12 Taksit Seçeneği Bulunmaktadır.
Senetli Olarak 12 Taksit Ödeme Yapılmaktadır.

 

Kayıtta Gerekli Belgeler

 • 16 Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Son Mezun Olunan Okulun Noter Onaylı Diploma Fotokopisi veya Belge'nin Aslı
 • Sabıka Kaydı
 • Sağlık Raporu (Aile Hekimi ya da Devlet Hastanesi)
 • Gaita Kültürü / Burun ve Boğaz Kültürü / Akciğer Grafisi Raporu / HIV, Hepatit B ve C Test Sonuçları
Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı Fiyat Açıklaması
20 Hafta 836 Saat 14000 TL Nakit Peşin Ödeme fiyatımız 12.500 TL dir.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Hafta İçi Sabah Grubu : 09:00 - 12:30 Hafta içi Öğlen Grubu : 13:30 - 17:00 Hafta içi Akşam Grubu : 18:00 - 21:30 Hafta Sonu Grubu : 09:00 - 18:00 (Cumartesi ve Pazar)

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 21:30
Salı 9:00 - 21:30
Çarşamba 9:00 - 21:30
Perşembe 9:00 - 21:30
Cuma 9:00 - 21:30
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 18:00
Pazar 9:00 - 18:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017