Kursumuz, Bakırköy Meydanı’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde, Cevizlik Mah. Hatboyu Çıkışı Sok. No: 32 Bakırköy adresinde olup Maraton Dil Okulunun yanındadır. Kursumuzu ziyaret etmek isteyen öğrenciler bize bu numaradan arayabilirler... 08503461062
Kursumuzun eğitmenleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Marmara Üniversitesi mezunlarından oluşmaktadır.
Kursumuz eğitmenleri tarafından eğitim programımıza uygun gün ve saatlerde özel ders verilmektedir. ( Dersler, öğrenci ile birebir gerçekleşmekte ve en az 2 saatten oluşmaktadır.)
Arkhe Sanat Güzel Sanatlara Hazırlık Kursuna, Lise Yetenek Sınavları için 7 ve 8. Sınıf öğrencileri, Üniversite Yetenek Sınavları için 10, 11 ve 12.Sınıf öğrencileri ve her yaştan kişiler katılabilir.
Kursumuzun her hangi bir eğitim programına kayıt olmak için, kimliğin ön-arka fotokopisi ve 2 adet fotoğraf gereklidir.(M.E.B. Sertifika Programı için lise diploması gerekmektedir.)
Yetenek Sınavlarına giriş için kimliğin ön-arka fotokopisi, 2 adet fotoğraf, Lise Yetenek Sınavları için Ortaokul Diploması, Üniversite Yetenek Sınavları için Lise Diploması ve Y.G.S’den en az 160 puan aldığına dair belge ( M.S.G.S.Ü ve Marmara Üniversiteleri için 225 puan ) gereklidir.
Lise diplomasına sahip, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her yaştan kişiler Güzel Sanatlar Fakülteleri Yetenek Sınavlarına katılabilirler. ( T.C. vatandaşı olmayan adaylar yabancı kontenjanından yaralanabilirler ).
Güzel Sanatlara Hazırlık atölyesi için gerekli olan malzemeler, HB, 2B ve 3B resim kalemi, 50X70 resim kağıdı, resim çantası, resim altlığı, hamur silgi, kalem silgi, 18’li polycolor kuruboya kalem ve suluboya.
Arkhe Sanat olarak kursiyerlerimize resim yapmaları için gerekli malzeme tedariğini gerçekleştirmekteyiz.
Kursumuzda profesyonel olarak çalışan bir bayan, bir de erkek modelimiz vardır.
Türkiye'nin En Başarılı Mimarlık Eğitimi Veren Kursu

 
 
AKADEMİK EĞİTİM POGRAMI
 
 Üniversitelerin Mimarlık bölümlerinde öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik uygulanan eğitim programı, Proje Tasarımı, Perspektif Çizimli, Teknik Resim, Maket Yapımı, Dijital Proje Çizimi, Boyama Teknikleri, Portfolyo Tasarımı gibi bölüm derslerini kapsamakta, Temel ve İleri Seviye olarak iki grup halinde devam etmektedir.
   Temel Seviye: Bu aşamada öğrenci Perspektif Çiziminin temel tekniklerini öğrenerek proje ve portfolyoları için tasarlayacağı form ve görünümlerin doğru bir çizim tekliği ile nasıl üç boyutlu olarak çizilebileceğini öğrenmektedir.
İleri Seviye: Bu aşamada perspektif çiziminin temel tekniklerini bilen öğrenci tasarladığı form ve görünümlerin doğru bir çizim tekliği ile nasıl üç boyutlu malzemeler kullanarak maket yapılabileceğini ve görsel olarak farklı tekniklerle boyayabileceğini öğrenmektedir.
 
AKADEMİK EĞİTİM PROGRAMI TAKVİMİ

 
   Arkhe Sanat  Mimari Çizim Eğitim Programı;  hafta içi iki tam gün, hafta sonu  iki tam gün ve hafta sonu bir gün olmak üzere üç grup halinde devam etmektedir.
   Her yıl Ekim ayında başlayan eğitim programımız öğrencinin tercih etmiş olduğu üniversite portfolyo başvuru tarihine kadar devam eder.
  Kurs çalışma saatleri 11:30 – 18:00 arasındadır.
 
YURT DIŞINDA MASTER YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN  PORTFOLYO TASARIMI

 
   Sanat Tasarım ve Mimarlık fakültelerinden mezun olacak öğrencilerin 4 yıllık Lisans eğitimleri süresince yaptıkları projelerden oluşun Kişisel PORTFOLYO Tasarımlarını dijital formatta, Üniversitelere Yüksek Lisans başvurusu yapabilecekleri şekilde tasarlıyoruz.
 
YURT DIŞI’NDAKİ ÜNİVERSİTELER NEDEN PORTFOLYO TERCİH EDİYOR?

    Yurt Dışı’nda Mimarlık ve Sanat Tasarım alanlarında Master eğitim görmek isteyen öğrencilerden istenilen belgelerin ( diploma, transkript, dil sınav sonucu, referans ve niyet mektubu vs.) yanı sıra üniversitelerin, öğrencinin başarı düzeyini yansıtan kişisel portfolyoları tercih etmelerinin nedeni, öğrencinin sanat anlayışı tasarım ve yaratıcılık seviyesini değerlendirmek istemeleridir. Her öğrenci kendi beceri ve yeteneği doğrultusunda değerlendirildiğinden, adayın sanat ve tasarım alanına kişisel olarak ne katabileceği yalnız portfolyo ile anlaşılabilir. Bu nedenle öğrencinin hazırladığı portfolyo onu temsil edecek en önemli etkendir.
 Bu bağlamda yurt dışı başvurularında Üniversiteler, özellikle kişisel farklılıkların ortaya konulacağı bir portfolyo görmek isterler ve bu portfolyolar ise öğrencinin başvurmak istediği üniversiteye internet üzerinden sunulur.
 
PORTFOLYO NASIL HAZIRLANIR ?
 
    Öğrencilerin, tercih ettikleri bölümlerde Lisans eğitimleri süresince yapmış oldukları projelerden en iyileri seçilerek kişisel portfolyoları dijital ortamda oluşturulur. Kişisel portfolyaların içeriğinde öğrencinin projelerin yanı sıra cv’si, sanat felsefesi, katılmış olduğu yarışmalar, sempozyumlar ve workshop’ların sertikaları,belge ve kazanmış olduğu ödül, plaket gibi görsellere de yer verilir. Kişisel farklılıkların ortaya konulacağı bu portfolyolar öğrencinin başvurmak istediği üniversiteye uygun hazırlanıp internet üzerinden sunulur.
 
Proje Paftalarınızı, Maket ve Perspektif Çalışmalarınızı Alanında Uzman Eğitmenlerimizle Birlikte Hazırlıyoruz…ATÖLYE ETKİNLİKLERİMİZ


Y.G.S DERSLERİ


Öğrencilerimizin Başarısını Arttırmak En Büyük Tutkumuz…

Güzel Sanatlar Fakülteleri Yetenek Sınav Sonuçlarında, Y.G.S. Başarı Puanının önemsenecek derecede etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle ARKHE SANAT olarak kursumuzda, G.S.F. Hazırlık öğrencilerimizin Yetenek Sınavlarındaki başarılarını arttırabilmek adına, anlaşmalı olduğumuz özel bir kurum tarafından alanında uzman, sertifikalı eğitmenler ile Y.G.S takviye dersleri verilmektedir.

Böylelikle kurumuzda kesintisiz eğitim vererek hem öğrencilerimizin farklı mekanlarda eğitim aldıklarında ve yollarda kaybedecekleri zamanı kazanıyor hem de farklı kurumlara ödemek zorunda oldukları ekstra ücretleri ortadan kaldırmış oluyoruz.


NU MODEL 

Profesyonel Modeller ile Desen Bilgimizi Geliştiriyoruz…

Çıplak modelden yapılan desen çalışmaları, sanat eğitimi alacak öğrencilerin Anatomik Desen Bilgisi edinebilmesi ve özellikle Figürlü İmgesel Kompozisyonlar oluştururken yetkinlik kazanabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Bu sebeple kursumuzda Atölye Eğitim Programımız kapsamında, Güzel Sanatlar Yetenek Sınavlarına girecek olan öğrencilerimizle birlikte desen bilgimizi geliştirmek ve başarı oranımızı yükseltmek için alanında profesyonel modeller ile desen çalışmaları yapıyoruz.


SİNEVİZYON GÖSTERİMİ

Sanat Tarihi’ni İzleyerek Öğreniyoruz…

Görsel açıdan donanımlı, geçmiş ve günümüz sanat ortamının kültürel ve sanatsal gelişmelerinin farkında olan bireyler yetiştirmek Arkhe Sanat Atölye Eğitimi’nin temelini oluşturmaktadır.

Bu bağlamda kursumuzda sürekli olarak gerçekleştirilen Sinevizyon Gösterimleri ile bir yandan Sanat Tarihi Seminerleri uygulanıp diğer yandan sanatsal içerikli film ve dokümanlar (Sanatçı biyografileri Güzel Sanatlar bölümlerine ait görsel içerikler) izlenir.

Sanat Tarihi Seminerlerimiz;  İlk Çağ’dan günümüz Modern Sanat’ına kadar gelişen süreç sinevizyon gösterimleriyle birlikte başta Resim, Heykel,  Mimarlık olmak üzere Edebiyat, Müzik ve dönemin Toplumsal, Felsefik ve Psikolojik anlayışını Plastik Değerler bağlamında Mekan, Zaman, Üslup Kompozisyon, Estetik gibi kavramlar göz önüne alınarak çok yönlü bir biçimde irdelenir.  


WORKSHOPLAR

Workshop Etkinlikleri ile “Sanatı” Ustalarından İzliyoruz…

Alanında profesyonel eğitimciler (Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Marmara Üniversitesi eğitmenleri), çağdaş sanatçılar, birçok yerli ve yurt dışı sanat okullarının temsilcileri ve öğrencilerimizin katımıyla kursumuzda sürekli olarak gerçekleştirdiğimiz workshop etkinlikleri ile sanatı ustalarından öğreniyor, düşünce ve fikirlerimizi paylaşıyoruz.

Kursumuzda gerçekleştirilen workshop etkinlikleri kapsamında, plastik sanatlar alanında resim, heykel, desen, mimarlık, grafik, moda, sanat tarihi gibi birçok konuyu, söyleşi ve sinevizyon gösterimleri ile tartışıp irdeleyerek sanatsal fikir ve düşüncelerimizi geliştiriyoruz. Böylelikle öğrencilerimize eğitim almak istedikleri alanı daha yakından tanıma ve gelecekteki kariyerlerine daha iyi bir yön çizme fırsatı sunuyoruz.


MÜZE GEZİLERİ

Müze, Sergi ve Etkinliklerin Takipçisiyiz…

Müze ve Sergi Gezileri, düşüncelerimizi ve estetik algımızı geliştirip, orjinal ve çağdaş eserler vasıtasıyla günümüz sanat ortamını anlamaya ve bu bilinçle geleceğe dair hedeflerimizi belirlememize yardımcı olur.

Bu bağlamda ARKHE SANAT olarak üstlendiğimiz misyon doğrultusunda öğrencilerimizle birlikte sürekli olarak Müze ve Sergi Gezileri düzenlemekte, özellikle İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin kolleksiyonunda yer alan heykellerden ve müzenin mimarisinden yararlanarak yapmış olduğumuz çizim çalışmaları ile hem desen eğitimimizi hem de üniversitelerin giriş sınavlarında gerekli olan Portfolyo Çizimlerimizi geliştirmekteyiz.
Neden Arkhe Sanat...


ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA EĞİTİM

Tüm eğitim uygulamalarımız uluslar arası standartlarda olup, öğrencilerimizin motivasyonu ve başarısı için %100 kalite ilkesi ile uygulanmaktadır.

%100 ÖĞRENME GARANTİSİ

Aldığınız eğitim sonunda, mesleki ve diğer atölyeler için eksik kaldığınızı düşünürseniz bir sonraki kursumuzda ücretsiz kur tekrarı hakkı verilir.

FARKLI GUP ve ZAMANLARDA DERS ÇALIŞMA İMKANI

Öğrencilerimize tercih ettiği eğitimlerin diledikleri  saat ve grupla çalışma imkanı sunuyoruz.

DERS TELAFİ İMKANI

Kaçırılan kurs ve atölye derslerini öğrenci için uygun olan zamanlarda telafi etme ayrıcalığı.

ALTERNATİF ÖDEME KOLAYLIĞI

Tüm kurslarımız ve derslerimiz için öğrencilerimize uygun alternatif ödeme kolaylığı sağlıyoruz.

UZMAN EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Alanında uzman rehber eğitmenlerimizle öğrencilerimize hem yurt içi hem de yurt dışı üniversite ve bölümler hakkında rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

EĞİTMENLER İLE BİREBİR DERS ALMA İMKANI

Hobi Atölyeler ve diğer eğitimleri, özel olarak belirlenen programla alma fırsatı.

EĞİTİM SONRASI TAM DESTEK

Öğrencilerimize üniversite eğitim süreçlerinde hem projelerindeki başarıyı hem de derslerindeki eğitim kalitesini yükseltmek için destek sağlıyoruz.

 
Sanat Paylaşımlarımızın Uzun Yıllar Devam Etmesi Dileğiyle...
Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kursumuzda profesyonel olarak çalışan bir bayan, bir de erkek modelimiz vardır.

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba 12:00 - 17:00
Perşembe 12:00 - 17:00
Cuma 12:00 - 17:00
Hafta Sonu
Cumartesi 11:30 - 18:00
Pazar 11:30 - 18:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Öğrencileri Desen ve Sergisi

  ARKHE SANAT Öğrencileri Desen ve Sergisi

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

İstanbul Bakırköy Cevizlik

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017