Keman Kursu

Firma Ferit Ginol Kültür ve Sanat Merkezi
Kurs Yeri
310 TL
Keman dersleri birebir (özel) olarak verilmektedir.
Katılım yaşı 8 dir. Enstrümanı öğrenmek öğrencinin kabiliyetine, çalışmasına ve enstrümanına ayırdığı süreye bağlıdır. Kişiden kişiye bu süre değişkenlik gösterir. Eğitmenlerimiz alanında çok uzman olduğundan, en kısa zamanda doğru bir eğitim programıyla kursiyerlerimizi netice ulaştırmaktadırlar.
birebir olarak verilmektedir. İlk önce kemanda yay teknikleri verilir. Daha sonra notalı olarak teknik eğitimle dersler devam ettirilir. Batı-Türk Müziği keman eğitimi kursumuzda verilmektedir.
Nota evrensel bir dildir.Notayı öğrenen kişi yeni bir dil öğrenmiş gibi olur. Nota öğrenimiyle keman çalan birey tuşeyi de kavrar böylece çalmak istediği parçaları çalması kolaylaşır.Kemandan iyi bir ses tonu çıkarabilmek için doğru ve sağlam sağ el tekniğimizin olması gerekmektedir. Normal insan gelişimini göz önünde bulunduracak olursak keman çalma yaşını 7 veya 8 olarak belirleyebiliriz. Eğer 6 yaşındaki bir çocuk, fizik ve algı kapasitesi yaşına göre yaşıtlarından üstünlük gösterebiliyorsa kemana başlayabilir. Bunu anlamak için de profesyonel eğitmenlerimizden yardım almanız gerekecektir..

Perdesiz bir enstrüman olan Kemanı öğrenmek diğer enstrümanlara oranla yeni başlayanlar için daha zor gelebilir. Ancak disiplinli ve planlı bir şekilde teorik ve uygulamalı çalışmaları harmanlayarak 3 ay gibi bir süreçte temel bilgiler öğrenilebilir.Ancak unutulmamalıdır ki kemanı iyi bir şekilde çalmak istiyorsak iyi bir müzik kulağımızın olması gerekir.Bunun için de yine öğretmenlerimiz işitme sınavına göre derse alım yapacaktır.Keman derslerimiz standart olarak haftada 1 gün 50 dakika olup, bire bir eğitmen eşliğinde gerçekleşmektedir.

Derslerimizde üst yaş sınırımız yoktur .Ders saati isteğe bağlı olarak arttırılabilir.Nota  eğitimleri derslerimizin içeriğinde mevcuttur.   Öğretmenlerimiz alanlarında uzman kişiler olup London College of Music sınavına da öğrenci hazırlamaktadırlar. Kurumumuz her sene sonunda öğrencilerimizin performanslarını sergileyecekleri büyük bir gösteri hazırlamaktadır
Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
1 Ay 4 Saat 1 x 310 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 10:00 - 20:00
Salı 10:00 - 20:00
Çarşamba 10:00 - 20:00
Perşembe 10:00 - 20:00
Cuma 10:00 - 20:00
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 20:00
Pazar 11:00 - 20:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

Gaziantep Şehitkamil Güvenevler

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017