Flütle kendinizi harika bir şekilde ifade edersiniz.
Çalması ve öğrenmesi oldukça keyiflidir. En güzel melodileri birkaç aylık teknik eğitimle ve düzenli çalışmayla çalabilirsiniz. Yanınızda rahatlıkla istediğiniz yere götürebilir orada çalışmalarınızı yapabilirsiniz.
Kişiye özel veya grup derslerimiz -hem çocuklara hem de yetişkinlere göre tasarlanmış eğitim metotlarımızla- alanında uzman kadromuz tarafından verilmektedir.

YAN FLÜT EĞİTİMİ

Flüt en eski enstrümanlardan biri olup, günümüzde hem solo olarak hem orkestra  ile klasik ve güncel müzikte çokça kullanılır. Tahta üflemeliler ailesinin bir üyesi olan flüt; ağızlık, gövde, ayak (kalak) olmak üzere 3 parçadan oluşur.
Flüt eğitimine başlamak için ideal yaş aralığı 10-12 olarak kabul edilir. Flütten nitelikli ses elde edebilmek için flüt dersleri doğru nefes çalışmaları ile başlar. Bu noktada kastedilen, diyafram kası ile desteklediğimiz nefestir. Diyafram kasımız akciğerlerimize alabileceğimiz nefesin alanını genişleterek daha büyük nefesler almamızı ve mevcut havayı idareli kullanmamızı sağlar.

Nefes çalışmalarını ağızlık çalışması takip eder. Ağızlık çalışması, isminden de anlaşılabileceği gibi, flütün yalnızca ağızlık parçası ile yapılan üfleme çalışmasıdır. Burada doğru bir dudak pozisyonu ve minimum hava israfı ile ağızlıktan doğru sesi çıkarmak esas alınır. Flütte havayı enstrümanın içine direkt iletmeyi sağlayan bir ağızlık mevcut olmadığından kaliteli ses elde edebilmek için rahat bir dudak pozisyonu büyük önem taşır.

Bu çalışmanın ardından flütün diğer parçaları da takılarak tutuş çalışması ve nihayetinde ses üfleme çalışmaları yapılır. Tüm bu egzersizler 1 ay süresince birbirine eklenerek ve her biri her ders tekrarlanarak devam eder.
Unutulmamalıdır ki bir enstrümanı çalmaya başlarken ne kadar titizlik gösterilirse ilerleyen zamanlarda öğrenci enstrümanına o ölçüde hakim olacak ve nitelikli sesler çıkartabilecektir. Bu sebeple enstrüman eğitiminde aceleci davranmadan aşama kaydetmek, her zaman en sağlıklı olanıdır.

Ses üfleme çalışmaları, dudak pozisyonu ve nefes açısından başlangıç aşamasına en uygun sesleri içermesi sebebiyle 2.Oktav “sol” ya da “si” sesleri ile başlar ve sırayla tüm 2.Oktav sesleri çalışılır. Uzun ses çalışmaları ile birlikte öğrenciye çaldığı seslerin portedeki yerleri, birim vuruş süreleri öğretilir; temel müzik ve nota bilgisi verilir.
Flütte başlangıç aşaması için “ALTES”, oldukça uygun bir metottur. Uzun ses çalışmaları, gamlar ve melodik etütlerin bir arada bulunduğu bu metot, teknik anlamda oldukça yararlıdır. Bunun yanısıra zamanla öğrencinin seviyesi ve amacına göre Emill Prill, Ernesto Köhler, Gariboldi, Andersen, Taffanel &Gaubert, Bantai-Kovacs, Marcel Moyse gibi etüt, gam ve egzersiz kitapları takip edilir.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Dersler 1 saatlik programlar halinde haftada 1 gün ayda 4 ders olmak üzere yapılır. Detaylar kayıt sırasında öğrenci ve eğitmen tarafından birlikte belirlenir.

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 11:00 - 17:15
Salı 11:00 - 17:15
Çarşamba 11:00 - 17:15
Perşembe 11:00 - 17:15
Cuma 11:00 - 17:15
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 17:00
Pazar 11:00 - 17:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017