Ses eğitimi denildiğinde genel olarak akla ilk gelen tablo piyano eşliğinde yapılan ses egzersizleridir. Ancak bu eğitim içinde yer alan diğer parametreler, ses egzersizlerinin bu parametreler içindeki yeri ve ne gibi katkılar sağladığına dair fikirler ancak bu eğitime özel ve düzenli bir mesai harcandığında içselleştirilebilmektedir.
Kendimizi ifade ederken kullandığımız en önemli araç olan sesimizin eğitimi ve sağlığı, yalnızca mesleği şarkıcılık, oyunculuk vs gibi kitlelerle sürekli iletişim halinde olan kişiler için değil, hangi mesleğe mensup olursa olsun herkes için büyük önem taşımaktadır.

Tüm bunların yanı sıra müzik özelinde ele alındığında da durum çok farklılaşmamaktadır. İlgilendiğimiz müzik türü ne olursa olsun sesimizi tanımak, ses sağlığımızı muhafaza etmek, bedenimizi bir bütün olarak kullanmayı öğrenerek doğru nefes desteğini sağlayarak ideal sese ve ses aralığına ulaşmak; bu düzenli eğitimlerle ve kendi kendimize kaldığımız sürelerde bu eğitimler ve tecrübelerimizle oluşturduğumuz düşünsel süreçlerle gelişecek ve kalıcı hale gelecektir.

Bu nedenle derslerde; ürettiğimiz müzik türlerinden bağımsız olarak öncelikle bedenimize iyi bakmayı öğrenmek, onu  tanımak, doğru kullanmak; nefes tekniğini düzeltmek ve geliştirmek, bu aşamaların olumlu katkısıyla daha ideal bir ses oluşturmak ve bu sesin potansiyelini maksimum düzeyde kullanabilmek amaçlanmaktadır. Bu da düzenli ve disiplinli uygulama çalışmalarıyla mümkün olmaktadır. Temel eğitimle (beden, nefes ve ses) ilgili eksikler ve öğrenilmesi gerekenler tamamlandığındaysa dersler kişinin ilgi alanına yönelik performans çalışmalarıyla sürdürülmektedir.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba Kurs verilmiyor
Perşembe Kurs verilmiyor
Cuma Kurs verilmiyor
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 16:00
Pazar 11:00 - 16:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017