Yaşınız kaç olursa olsun kemana başlamak için geç değil…
 
Kendinizi keman çalarken defalarca hayal etmiş olabilirsiniz, işte şimdi bu hayali gerçeğe dönüştürme zamanı…
Kişiye özel veya grup derslerimiz -hem çocuklara hem de yetişkinlere göre tasarlanmış eğitim metotlarımızla- alanında uzman kadromuz tarafından verilmektedir.
Uluslararası Sertifika Sınavları.
London Collage of Music, TRINTY Collage of Music , Royal Collage of Music gibi uluslararsı sertifika programlarına hazırlama sınıflarında sertifika kurumunun belirlediği kitap ve parçalar üzerinden eğitim verilir. Sınavlar senede 2 defa yapılmaktadır.
Zaman kaybetmeyin...       Hemen arayın..

Keman Eğitimi'nin İçeriği
Solfej ve teori eğitimi piyano dersi içerisinde metotlarla beraber verilir.
Grup enstrüman dersleri maksimum 4 kişiliktir. Bu derslerde öğrencinin toplu etkileşimi hedeflenmektedir. Öğrenci enstrümanı teknik olarak ilerletirken aynı anda diğer enstrüman çalanları gözlemler. Eğitmen aynı teorik ve teknik konuları işler. Öğrencilerle tek tek 10’ar dakika ilgilenilmekte, aynı zamanda da gruptaki diğer kişiler kendilerine verilmiş olan egzersizleri tekrarlamaktadır. Katılımcıların gelişimleri takip edilir, notlar alınır, düzeltmeleri yapılır ve ev ödevleri verilir. Katılımcılar sınıflarında geri kalmak istemeyecek ve evdeki çalışmalarını sorumlulukla yerine getirecektir.
6 yaş ve üzeri için
Keman eğitimi başlangıçta zorlu ama keyifli bir süreçtir. İlk dersler yay ve tutuş tekniğinin doğru ve rahat şekilde oturması için yapılan çalışmaları içerir. Yanlış tekniğin oturmaması bu süreç için önemlidir. Öğrencinin rahat yay ve keman tutuşu oluşturulduğunda sonraki aşamalara kolaylıkla geçilir. Bu noktada öğrenciye verilen ev çalışmalarının tekrarı önem teşkil eder. Ne kadar verimli çalışılırsa o kadar sağlıklı ve hızlı ilerlenir. Eğitim süreci çeşitli metotlar ve parçalarla devam eder. Perdesiz bir enstrüman olduğu için piyanodan farklı olarak ilk defa nota basıldığında ya da yay çekildiğinde doğru ve temiz ses almak mümkün değildir. Keman eğitiminde fiziksel zorluklar yaşansa da öğretmenin pedagojik ve metodik yaklaşımı sayesinde (öğrencinin sabretmesi koşuluyla) kolayca atlatılır. Böylece keman eğitiminde sıkça görülen vazgeçme eğilimi en azami seviyeye indirilir.
Uygulama, metot ve çalışmalar
-Başlangıç derslerinde öğrencinin nota defterine yazılan yay ve tutuş çalışmaları.
-Ömer Can Keman metodundan seçilmiş egzersizler.
-Suzuki 1-2  keman metodundan seçkiler.
-Tanınmış klasik eserlerden şeçkiler. Keman için düzenlenmiş gitar veya piyano eşlikli parçalar. (Örneğin  Türk Marşı W.A. Mozart)
Düzenli çalışma neticesinde 2 ayda tanınmış melodiler duyulmaya başlanır.Her gün doğru bir şekilde çalışan öğrenci 1 sene içerisinde güzel neticelere ulaşabilir.

Ders süresi ; 50 dakika
Grup ders süresi; 60 dakika

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Gün ve Saatler

Dersler 1 saatlik programlar halinde haftada 1 gün ayda 4 ders olmak üzere yapılır. Detaylar kayıt sırasında öğrenci ve eğitmen tarafından birlikte belirlenir.

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 11:00 - 15:15
Salı 11:00 - 15:15
Çarşamba 11:00 - 15:15
Perşembe 11:00 - 15:15
Cuma 11:00 - 15:15
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 16:00
Pazar 11:00 - 16:00

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir