Gitar Çağdaş Sanat Merkezi

Firma Çağdaş Sanat Merkezi
Yer
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Müzik Eğitimi ; kişisel gelişimin,duygusal bileşenlerin ve sanatsalyönlerin gelişmesi becerilerin artması gibi çok yönlü ve olumlu etkiler yaratır.Uzmanlara göre Gitar eğitimi teknik gelişime dayalı bir eğitim sürecidir.
Çağdaş Sanat Merkezinde Gitar dersleri haftada bir gün iki saat en çok 5 kişi ile yapılmaktadır.Çalgılar Çağdaş Sanat Merkezinde bulunmaktadır,çalgıları taşımakta zorlanan öğrencilerimiz çalgılarını getirmek zorunda değillerdir. 
Gitar eğitimini özel ders olarak da alanılabilir.

Çağdaş Sanat Merkezi 21 yıldır Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir.
Her ay dört haftadan ibarettir.

AKUSTİK GİTAR

Görünüş itibariyle klasik gitarı andıran akustik gitarın gövdesi, klasik gitardan biraz daha şişman ve basıktır. Daha dar bir sapa ve çelikten yapılmış tellere sahip olması, akustik gitarın klasik gitarla arasındaki en büyük farktır. Tellerin çelikten olması, akustik gitarın klasik gitardan daha basınçlı gergin bir sapa sahip olmasını ve sesinin klasik gitardan daha sert ve temiz çıkmasını sağlar. Genellikle akustik gitarların en kalın 4 teli sarımlı çelik, diğer 2 teli ise sarımsız çeliktir. Akustik gitarlar genellikle penayla çalınır. Rock,Blues, ve Caz müzik türlerinde çok kullanılan bir gitar türüdür.

KLASİK GİTAR

Klasik gitar, tüm gitar türlerinin atası olarak tanımlanabilir. Gitarın gövdesinin ortasında ses deliği denilen yuvarlak bir boşluk bulunur. Gitarın telleri titreştiğinde gövdenin içinde bulunan hava titreşir ve tek çıkış noktası olan bu yuvarlak boşluktan dışarı ses olarak geri çıkar. Klasik gitarda; kalın 3 tel, ipek üzerine sarılmış çelik, ince 3 tel ise naylondur. Genellikle parmak ile çalınır. Klasik gitarda sağ elin görevi daha fazladır. Sağ eli kullanarak gitarda çok farklı ritim ve harmonikler oluşturulabilir. Genelde klasik ve flamenko tarzı müziklerde kullanılır.

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Kızılay

Çağdaş Sanat Merkezi  Ankara Çankaya Kızılay
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir