Kursumuz, Bakırköy Meydanı’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde, Cevizlik Mah. Hatboyu Çıkışı Sok. No: 32 Bakırköy adresinde olup Maraton Dil Okulunun yanındadır. Kursumuzu ziyaret etmek isteyen öğrenciler bize bu numaradan arayabilirler...08503461062
Kursumuzun eğitmenleri Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Marmara Üniversitesi mezunlarından oluşmaktadır.
Kursumuz eğitmenleri tarafından eğitim programımıza uygun gün ve saatlerde özel ders verilmektedir. ( Dersler, öğrenci ile birebir gerçekleşmekte ve en az 2 saatten oluşmaktadır.)
Arkhe Sanat Güzel Sanatlara Hazırlık Kursuna, Lise Yetenek Sınavları için 7 ve 8. Sınıf öğrencileri, Üniversite Yetenek Sınavları için 10, 11 ve 12.Sınıf öğrencileri ve her yaştan kişiler katılabilir.
Kursumuzun her hangi bir eğitim programına kayıt olmak için, kimliğin ön-arka fotokopisi ve 2 adet fotoğraf gereklidir.(M.E.B. Sertifika Programı için lise diploması gerekmektedir.)
Yetenek Sınavlarına giriş için kimliğin ön-arka fotokopisi, 2 adet fotoğraf, Lise Yetenek Sınavları için Ortaokul Diploması, Üniversite Yetenek Sınavları için Lise Diploması ve Y.G.S’den en az 160 puan aldığına dair belge (M.S.G.S.Ü ve Marmara Üniversiteleri için 225 puan) gereklidir.
Lise diplomasına sahip, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her yaştan kişiler Güzel Sanatlar Fakülteleri Yetenek Sınavlarına katılabilirler. (T.C. vatandaşı olmayan adaylar yabancı kontenjanından yaralanabilirler ).
Güzel Sanatlara Hazırlık atölyesi için gerekli olan malzemeler, HB, 2B ve 3B resim kalemi, 50X70 resim kağıdı, resim çantası, resim altlığı, hamur silgi, kalem silgi, 18’li polycolor kuruboya kalem ve suluboya.
Arkhe Sanat olarak kursiyerlerimize resim yapmaları için gerekli malzeme tedariğini gerçekleştirmekteyiz.
Kursumuzda profesyonel olarak çalışan bir bayan, bir de erkek modelimiz vardır.
Türkiye'nin En çok Tercih Edilen HOBİ Resim Kursu

 
HOBİ RESİM KURSU EĞİTİM POGRAMI

   ARKHE SANAT HOBİ Resim Kursu Yetişkinlere, Gençlere ve Çocuklara özel, her grup için farklı  bir çalışma disiplini izleyerek bir yandan uygulamalı olarak yapılan desen çalışmaları ve boya çalışmalarının yanı sıra diğer yandan atölye geleneğine bağlı olarak yürütülen resim eğitimi ve kavramsal olarak verilen sanat tarihi dersleri ile birlikte yoğun bir şekilde devam etmektedir.
  
 
YETİŞKİNLERE ÖZEL HOBİ RESİM KURSU EĞİTİM POGRAMININ AMACI

 
   Bireylerin hayatına farklı alanlar açarak, katıldıkları sergiler, yarışmalar ve söyleşiler ile  sanatsal ortamda kazandıklarını hayatlarının her alanı ile pekiştirilmesini sağlamak, öğrencinin Plastik Sanatlar eğitiminde  farklı disiplinleri ve değişik üslupları tanıtarak kendisi için en uygun malzeme, teknik beceri ve temayı keşfedip çalışmalarını belirlediği bu anlayışa göre  üretmesi amaçlanmaktadır.
Arkhe Sanat Hobi Atölye Yetişkinlere Özel Kurs Eğitim Programı Neler Kazandırır?
   Resim yapmanın rahatlatan ve mutlu eden etkisi ile tanışacak, var olan hobilerini geliştirme şansına kavuşacak, profesyonel anlamda kişisel sergi açma imkanını elde edecek, ilgi alanlarını geliştirmiş olacak, resim yapmanın inceliklerini ve yöntemlerini bilecek, kendinizi daha rahat ifade edeceksiniz.
 
GENÇLERE ÖZEL HOBİ RESİM KURSU EĞİTİM POGRAMININ AMACI
 
   Hayatına yön verme aşamasında olan bireylerin yaşamlarına sanatı dahil etmelerini, içindeki yetenekleri keşfetmelerini, iç dünyalarını yaratıcı bir dille ifade etmelerini sağlamak, resim sanatında profesyonelleşmek için ilk adımı atmalarına imkan vermek, resim yapmanın teknik ve pratik bilgilerini vermek, özgüven kazanmalarını sağlamaktır.
Arkhe Sanat Hobi Atölye GENÇLERE Özel Kurs Eğitim Programı Neler Kazandırır?
 
   Bugüne kadar farkında olmadıkları yeteneklerini keşfedecek, ilgi alanlarını mesleğe dönüştürme şansı yakalayacak, disiplinli ve çalışkan olmayı öğrenecek, resim yapmanın inceliklerini ve yöntemlerini bilecek, kendilerini daha rahat ifade edecekler. Kendilerine olan güvenlerinin artması ile başarılı arkadaşlıklar kuracak, kariyer elde edecekler.
 
ÇOCUKLARA ÖZEL HOBİ RESİM KURSU EĞİTİM POGRAMININ AMACI

 
   Çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerini ve hayal dünyalarında canlandırdıklarını resim yaparak sergilemelerini sağlamak, onları resim sanatının temel bilgilerine hakim hale getirmek, yeteneklerinin farkına vararak bir sanatçı gibi yetişmelerini, özgüven kazanmalarını ve yeni dostluklar edinmelerini sağlamak, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmektir.
 
Arkhe Sanat Hobi Atölye ÇOCUKLARA Özel Kurs Eğitim Programı Neler Kazandırır?

 
  Çocukların ilgi alanları belirlenecek ve kişiliklerinin gelişimine destek olunacak.Daha bilinçli ve başarılı olacaklar.Hayal güçleri gelişecek ve kendilerini rahatlıkla ifade edecekler.Hobi olarak yaptıkları aktiviteleri eğitim ile daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirecekler.Özgüven sahibi olacak, yeni arkadaşlar edinecek, sosyalleşecekler.
 
HOBİ RESİM KURSU EĞİTİM PROGRAMI TAKVİMİ

 
   Arkhe Sanat  HOBİ Resim Kursu hafta içi iki tam gün(Pazartesi, Salı) hafta sonu  iki tam gün ve hafta sonu bir gün (Cumartesi veya Pazar Günü) olmak üzere iki grup halinde devam etmektedir. 
   Her yıl Ekim ayında başlayan eğitim program takip eden yılın Ağustos ayının onuna kadar devam eder,  dileyen öğrenci 1 tam gün veya 2 tam gün eğitim alarak çalışmalarını sürdürür.
Kurs çalışma saatleri 12:00 – 17:00 arasındadır.

Yeteneklerinizi Keşfedin! Hobiniz Yaşam Şekliniz Olsun...ATÖLYE ETKİNLİKLERİMİZ 


NU MODEL 

Profesyonel Modeller ile Desen Bilgimizi Geliştiriyoruz…


Çıplak modelden yapılan desen çalışmaları, sanat eğitimi alacak öğrencilerin Anatomik Desen Bilgisi edinebilmesi ve özellikle Figürlü İmgesel Kompozisyonlar oluştururken yetkinlik kazanabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Bu sebeple kursumuzda Atölye Eğitim Programımız kapsamında, Güzel Sanatlar Yetenek Sınavlarına girecek olan öğrencilerimizle birlikte desen bilgimizi geliştirmek ve başarı oranımızı yükseltmek için alanında profesyonel modeller ile desen çalışmaları yapıyoruz.SİNEVİZYON GÖSTERİMİ

Sanat Tarihi’ni İzleyerek Öğreniyoruz…


Görsel açıdan donanımlı, geçmiş ve günümüz sanat ortamının kültürel ve sanatsal gelişmelerinin farkında olan bireyler yetiştirmek Arkhe Sanat Atölye Eğitimi’nin temelini oluşturmaktadır.

Bu bağlamda kursumuzda sürekli olarak gerçekleştirilen Sinevizyon Gösterimleri ile bir yandan Sanat Tarihi Seminerleri uygulanıp diğer yandan sanatsal içerikli film ve dokümanlar (Sanatçı biyografileri Güzel Sanatlar bölümlerine ait görsel içerikler) izlenir.

Sanat Tarihi Seminerlerimiz;  İlk Çağ’dan günümüz Modern Sanat’ına kadar gelişen süreç sinevizyon gösterimleriyle birlikte başta Resim, Heykel,  Mimarlık olmak üzere Edebiyat, Müzik ve dönemin Toplumsal, Felsefik ve Psikolojik anlayışını Plastik Değerler bağlamında Mekan, Zaman, Üslup Kompozisyon, Estetik gibi kavramlar göz önüne alınarak çok yönlü bir biçimde irdelenir.  WORKSHOPLAR

Workshop Etkinlikleri ile “Sanatı” Ustalarından İzliyoruz…


Alanında profesyonel eğitimciler (Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Marmara Üniversitesi eğitmenleri), çağdaş sanatçılar, birçok yerli ve yurt dışı sanat okullarının temsilcileri ve öğrencilerimizin katımıyla kursumuzda sürekli olarak gerçekleştirdiğimiz workshop etkinlikleri ile sanatı ustalarından öğreniyor, düşünce ve fikirlerimizi paylaşıyoruz.

Kursumuzda gerçekleştirilen workshop etkinlikleri kapsamında, plastik sanatlar alanında resim, heykel, desen, mimarlık, grafik, moda, sanat tarihi gibi birçok konuyu, söyleşi ve sinevizyon gösterimleri ile tartışıp irdeleyerek sanatsal fikir ve düşüncelerimizi geliştiriyoruz. Böylelikle öğrencilerimize eğitim almak istedikleri alanı daha yakından tanıma ve gelecekteki kariyerlerine daha iyi bir yön çizme fırsatı sunuyoruz
.


MÜZE GEZİLERİ

Müze, Sergi ve Etkinliklerin Takipçisiyiz…

Müze ve Sergi Gezileri, düşüncelerimizi ve estetik algımızı geliştirip, orjinal ve çağdaş eserler vasıtasıyla günümüz sanat ortamını anlamaya ve bu bilinçle geleceğe dair hedeflerimizi belirlememize yardımcı olur.

Bu bağlamda ARKHE SANAT olarak üstlendiğimiz misyon doğrultusunda öğrencilerimizle birlikte sürekli olarak Müze ve Sergi Gezileri düzenlemekte, özellikle İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin kolleksiyonunda yer alan heykellerden ve müzenin mimarisinden yararlanarak yapmış olduğumuz çizim çalışmaları ile hem desen eğitimimizi hem de üniversitelerin giriş sınavlarında gerekli olan Portfolyo Çizimlerimizi geliştirmekteyiz
.


Neden Arkhe Sanat...
 

ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA EĞİTİM


Tüm eğitim uygulamalarımız uluslar arası standartlarda olup, öğrencilerimizin motivasyonu ve başarısı için %100 kalite ilkesi ile uygulanmaktadır.

%100 ÖĞRENME GARANTİSİ

Aldığınız eğitim sonunda, mesleki ve diğer atölyeler için eksik kaldığınızı düşünürseniz bir sonraki kursumuzda ücretsiz kur tekrarı hakkı verilir.

FARKLI GUP ve ZAMANLARDA DERS ÇALIŞMA İMKANI

Öğrencilerimize tercih ettiği eğitimlerin diledikleri  saat ve grupla çalışma imkanı sunuyoruz.

DERS TELAFİ İMKANI

Kaçırılan kurs ve atölye derslerini öğrenci için uygun olan zamanlarda telafi etme ayrıcalığı.

ALTERNATİF ÖDEME KOLAYLIĞI

Tüm kurslarımız ve derslerimiz için öğrencilerimize uygun alternatif ödeme kolaylığı sağlıyoruz.

UZMAN EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Alanında uzman rehber eğitmenlerimizle öğrencilerimize hem yurt içi hem de yurt dışı üniversite ve bölümler hakkında rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

EĞİTMENLER İLE BİREBİR DERS ALMA İMKANI

Hobi Atölyeler ve diğer eğitimleri, özel olarak belirlenen programla alma fırsatı.

EĞİTİM SONRASI TAM DESTEK

Öğrencilerimize üniversite eğitim süreçlerinde hem projelerindeki başarıyı hem de derslerindeki eğitim kalitesini yükseltmek için destek sağlıyoruz.
 
Sanat Paylaşımlarımızın Uzun Yıllar Devam Etmesi Dileğiyle... 
 
 
 


 
Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi Kurs verilmiyor
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba 12:00 - 17:00
Perşembe 12:00 - 17:00
Cuma 12:00 - 17:00
Hafta Sonu
Cumartesi 13:00 - 18:00
Pazar 13:00 - 18:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Öğrencileri Desen ve Sergisi

  ARKHE SANAT Öğrencileri Desen ve Sergisi

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

 • ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

  ARKHE SANAT Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu

İstanbul Bakırköy Cevizlik

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017