Günümüzde kabul gören yanlış vardır. Bu hızlı okumanın anlamayı engellemesi şeklinde kabul gören bir gerçektir. Fakat yavaş okuyarak anlama oranını düşürüyoruz.

Bunu şöyle düşünelim, yavaş okuyan bir insanın okurken, aklından bir sürü düşünce geçer ve okuduğunu anlamadığı için sürekli başa dönmektedir. Oysa hızlı okuyan bir kişinin, aklına farklı düşünceler gelmez ve okuduğunu daha rahat anlar, ayrıca zamandan da tasarruf eder.

Okuma ve anlama hızınızı geliştirmek, gün boyunca okumak zorunda kaldığınız gazete, dergi, kitap, dosya, rapor, e-mail, vb. gibi materyalleri çok daha kısa bir zaman içinde okuyup bitirmenizi sağlayacak. Günde okumaya harcadığınız 1,5–2 saatlik zamanı 45–50 dakikaya indirebilir, okumaya vakit bulamadığınız sayısız kitabı okuyup bitirebilir, haftada 7–8 saat zaman kazanarak ailenize ve sosyal yaşamanıza çok daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Kitap okuma günlük hayatımızı kolaylaştıran ve hayattan zevk almamızı sağlayan, oldukça yararlı bir faaliyettir. Kitap okuma günlük hayatımızı kolaylaştırdığı gibi, beynimizin gelişmesine de büyük katkı sağlar. Beyin bilindiği üzere iki lob’dan meydana gelmektedir. Kitap okumayan bir insan, sadece televizyon izleyerek beyninin bir lob’unu çalıştırır, bu ise beyin gelişimine engel olmaktadır. Beyinin gelişmesi için, lobların her ikisini dengeli olarak çalıştırmamız gerekir.

EĞİTİM SÜRESİ: 6 Hafta

EĞİTİM UYGULAMA ŞEKLİ: Teorik ve Pratik

EĞİTİMİN DEĞERLENDİRİLMESİ: Eğitimin başında ve sonunda yapılan portföylerin analiz edilmesi, kişinin bu eğitimle neler kazandığının, okumasının ne kadar arttığının ve bu eğitimin bundan sonra kişiye neler kazandıracağının değerlendirilmesi.

KİMLER KATILABİLİR: Genel katılıma uygundur. ( 11 Yaş ve Üzeri)

EĞİTMENİMİZİN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR:

Eğitmenimizin değişik kurum ve kuruluşlarda seminerler ve eğitimler vermektedir. Ayrıca ANLAYARAK HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ kitabının yazarıdır.
Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun