Tiyatro Kursu Çağdaş Sanat Merkezi

Kurs Merkezi Çağdaş Sanat Merkezi
Kurs Yeri
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
ÇOCUK TİYATROSU
İlk çocuk tiyatrosu İngiltere'de I. Elizabeth döneminde ve Almanya'da 17. yüzyıldaçocuklara çeşitli roller verilerek görülmüşse de bazı kaynaklara göre ilk çocuk tiyatrosu18. yüzyıl'da Fransa'da ortaya çıkmıştır.

Türkiye'de ilk kez Meşrutiyet döneminde çocuk tiyatrosuyla tanışılmış olsa da 1935 yılında ilk çocuk tiyatrosunun kuruluş çalışmaları yapılmaya başlanmış ve Muhsin Ertuğrul'un başında bulunduğu İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Çocuk Tiyatrosu kurulması kararı çıkmıştır.

20. yüzyıl'a gelindiğinde çocuğun, çocuk eğitiminin bilimsel çalışmaların da etkisyle öneminin artması sebebiyle çocuk tiyatroları da daha eğitici ve öğretici hale geldiler.

Çocuklara yönelik tiyatro eğitim programlarımızda;çocuklarımız,eğlenirken öğreniyor,özgüven kazanıyor grup çalışmaları ile sosyalleşiyor ve yarının sanatçıları oluyorlar.
Çağdaş Sanat Merkezin de hazırladıkları oyunlarıyla Devlet Tiyatrolarında Haziran sonunda seyirci karşına çıkıp sahne heyacanı tadıyorlar.
Çağdaş Sanat Merkezinde Tiyatro dersleri haftada 1 gün iki saat ders yapılıyor.

GENÇLİK TİYATROSU

Tiyatro, sosyal bir sanat olduğu için, bir arada yaratmayı, görev paylaşımını en iyi öğreten sanat dalıdır. Oyunun yaratım sürecinde herkes bir şeyler katar, hatta oyunla ilgisi olmayan öğrenciler, öğretmenler bile, seyirci olarak düşüncelerini söyleyerek... Hatta evlerinden dekor ve kostüm için aksesuarlar getirerek. 

Öğrencinin kendini göstereceği bir yerdir sahne. Hem de bir şeyler öğrenerek... Sahnede yeniden yarattığı, kendinden bir şeyler kattığı karakterlerden, provalar boyunca çalıştığı öğretmen-yönetmenden birlikte olduğu arkadaşlarından... 

Gençler açılan kurslarla sanatsal yeteneklerini keşfetme ve geliştirme olanağı bulmanın yanı sıra kendilerine ait sergilerini, tiyatro ve dans gösterilerini, müzik ve şiir dinletilerini kentle paylaşma fırsatı bulup, çok amaçlı salonlarda bir araya gelerek atölyelerini, seminerlerini, toplantı ve eğitimlerini gerçekleştirebiliyorlar.
YETİŞKİN TİYATRO (TEMEL TİYATRO EĞİTİMİ)

Tiyatro, bir sahnede, seyirciler önünde oyuncuların sergilenmesi amacıyla hazırlanmış gösterilerdir. Farklı bir şekilde duyguların ve olayların hareket(jest)ve konuşmalarla anlatılmasıdır. Genel olarak temsil edilen eser anlamında da kullanılır.

Tiyatro, bir sahne sanatıdır. Tiyatro eseri, olayları oluş yoluyla gösterir. Bu yönüyle konuşma ve eyleme dayanan bir gösteri sanatı olarak da tanımlanabilir. Yaygın bir deyişle tiyatro; insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatı olarak ifade edilir.

Tiyatro eserinin diğer türlerden en önemli farkı; diğer edebi eserler okumak ve dinlemek için yazılmışken, tiyatro oyununun sahnede seyirci önünde oynanmasıdır. Değer ölçülerini, izleyenin kanaat ve anlayışlarından alır. Göze görünür bir karaktere sahip olması, canlı olarak meydana geliş niteliğiyle toplum psikolojisine hitap eder. 

Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Kızılay

Çağdaş Sanat Merkezi  Ankara Çankaya Kızılay
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017