Sinema Kursu

Firma Sinematek
Kurs Yeri
Kurs Tarihleri 02 Mart 2017 tümü
1.500 TL

FİLM YAPIM / BELGESEL FİLM YAPIM VE YÖNETMENLİK

Atölye: 3 ay, haftada bir gün x 3 saat, toplamda 36 ders saati sürer. Ayrıca ev ödevleri ve çekim gezileri yapılır. Kursun kontenjanı 5-8 kişidir.

Atölyede; kameralar ve kamera kullanımı, objektifler, filtreler ve ışık kullanımı, çekim teknikleri, ışık, ses, kurgu, reji, senaryo yazmak gibi dersler işlenmekte ve uygulamaları yapılmaktadır. Atölye süresince her öğrencimiz en az 5 film çalışması gerçekleştirir. Atölye süreince 2 grup oluşur ve atölye sonunda her grup 5-10 dk.lık bir kısa film çekmek zorunludur. Sertifika almak için her öğrencinin kendi proje filmini tamamlaması zorunludur.

Film Yapım ve Yönetmenlik Atölye'sinin amacı, öğrencilerine TV'de, sinemada gördükleri filmlerin nasıl çekildiğini öğrenerek kendi projelerini kendileri yönetmek ve kurgulamayı öğretmektir. Eğitim içeriği ve kapsamıyla alanının en iyilerindendir.  Tüm dersler; teorik ve pratik olarak yapılır. 'Atölye' dememizin nedeni de pratik uygulamaların yoğun olması. Ayrıca teorik dersler sırasında konuyla ilgili eğitim filmleri gösterilir. Atölyede hepimiz eşitiz. alternatif bir eğitim atmosferi, demokratik bir ortam var. Her şeyi yaparak öğreniyoruz. Yeni dostluklar, arkadaşlıklar geliştiriyoruz.

Katılımcıların, eğer varsa, kendi kameralarını atölyeye getirmesi, öğrencinin kamerasını tanıması açısından faydalı olmaktadır. Fakat kamerası olmayan ve almak isteyen öğrenciler, tanıtım dersimizdeki "kamera satın alırken nelere dikkat ederiz?" açıklamalarından sonra karar verebilirler.

Atölyemizi başarıyla bitiren öğrencilerimiz "FİLM ÇETESİ"ne transfer olur!

Kimler İçin; Sinema dünyasına adım atmak isteyen, filmlerin nasıl yapıldığını merak eden, kısa film, belgesel, tanıtım filmi, klip vs. çekmek isteyen herkese uygundur.

Anahtar; Kamera kullanımı, sinematografi, yönetmenlik teorisi ve uygulamaları ve senaryo başlıklarıyla, temel sinematografik konuların tamamı anlatılır. Derslerin % 75 i pratik ağırlıklıdır. Pratikte; tasarım + çekim + kurgu uygulamaları yaptırılır. Eğitimini bitiren öğrencilerimiz, yönelmek istedikleri alanlara göre (Senaryo, Kurgu, Film Analizi gibi) farklı kurslar seçip eğitimlerine devam edebilirler. Öğrencilerimizin devam edecekleri diğer kurslar indirimlidir.

Sertifika; Atölye sonunda geliştirdiği projeyi filme dönüştüren öğrencilerimize 'Başarı Sertifikası' verilir. Öğrencilerimiz atölye tamamlandıktan sonra Film Çetesi ile ortak proje yürütebilir ya da yeni bir çete oluşturabilirler. Atölye bilgileri altta yer alıyor.

EĞİTİM ve ÜCRET BİLGİSİ 2017

Hafta içi Akşam Grubu
12 Hafta Boyunca 
Her Cuma 19.00-22.00

Hafta Sonu Gündüz Grubu
12 Hafta Boyunca 
Her C.tesi 11.30-14.30

1.500-TL +  KDV (Nakit ödeme)         
1.550-TL  + KDV (KK Tek Çekim)     
1.600-TL  + KDV (Bonus 4 Taksit)     
36 Saat Eğitim + Eğitim Sonrası Destek 


 

Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı Fiyat Açıklaması
3 Ay 36 Saat 1500 TL Fiyatlara KDV dahil değildir
3 Ay 36 Saat 1550 TL Kredi kartı tek çekim ( 3 Taksitle ödenebilir )
3 Ay 36 Saat 1600 TL Bonus Kart 4 Taksit

Kurs Başlama Tarihleri

02 Mart 2017 Perşembe (Kadıköy İstanbul)
04 Mart 2017 Cumartesi (Kadıköy İstanbul)

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017