FCE Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Levent

Firma Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Levent
Yer
Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
FCE Cambridge Üniversitesi’nin düzenlediği İngilizce Orta Üzeri seviyesini belgeleyen bir sınavdır. İngiltere’deki çoğu kolej ve üniversitede programlara kabul için yeterlidir. FCE eğitim kuruluşları tarafından tanındığı gibi şirketler tarafından da tanınan bir sınavdır.

Sınav okuma, yazma, dinleme, konuşma ve İngilizce’nin kullanımı bölümlerinden oluşur. Bu sınav yurt dışında çalışmak ve kariyer sahibi olma içinde önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Amerikan Kültür Levent’te almanız gereken FCE skoruna göre size özel bir program yapılır ve program tamamlandığında hedeflediğiniz skoru alabilmeniz sağlanır.

FCE sınavının geçerlilik süre sınırı yoktur, herhangi bir okul diploması gibi olduğundan sınavı başarı ile geçen öğrenciler tekrardan sınava girmek zorunda değildirler. Tıpkı bir diploma gibi ömür boyu kullanılabilir. Bu sınava gireceklerin en az upper intermediate düzeyinde İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Avrupa dil pasaportu düzeyi C1 ‘ e karşılık gelir.

FCE sınavı için minimum geçer notu 60 olarak belirlenmiştir. Her bir bölümün toplam not içindeki ağırlığı %20’dir. Üç tip geçme notu vardır (A, B ve C) ve bu notlardan her hangi birini alan adaya FCE sertifikası verilir. Aşağıda Sınav elde edilecek sonuçlara göre puan baremleri verilmiştir

Grade A = 80-100
Grade B = 75-79
Grade C = 60-74
Level B1 = 45-59
Fail = 0-44

Sınav neticesinde öğrenci Grade A seviyesinde bir sonuç elde etmiş ise C1 seviyesinde FCE sertifikası almaya hak kazanır. Eğer öğrenci Grade B yada Grade C seviyesinde bir sonuç elde etmiş ise bu durumda B2 seviyesinde FCE sertifikası almaya hak kazanır. Sınav notu Level B1 veya Fail olan adaylar, FCE sınavının gerektirdiği standarda ulaşmamış sayılır. Bununla birlikte eğer öğrenci Grade C seviyesinin altında bir sonuç elde etmiş ama B1 seviyesinin üstünde kalmış ise B1 seviyesinde Cambridge English Sertifikasını almaya hak kazanır.
Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

İstanbul Şişli Esentepe

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Levent İstanbul Şişli Esentepe
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir