Cimnastik Kursu

Firma Ferit Ginol Kültür ve Sanat Merkezi
Kurs Yeri
300 TL
Maksimum 12 kişilik olup yaş gruplarına göre sınıflandırılır
3 ile 10 yaş arası yaş gruplarına göre sınıflandırılır.
Jimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Jimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. 

Jimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır.

Kısacası Jimnastik, denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.Jimnastik derslerimiz Artistik Cimnastik ve Baleye Hazırlık Cimnastiği olarak farklı öğretmenler tarafından  verilmektedir.

Artistik Jimnastik haftada 2 ders olup yaş gruplarına ayrılmış sınıflar olarak verilmektedir.Artistik Jimnastik dersini Beden Eğitimi bölümünü bitirmiş Jimnastik alanında uzman öğretmenimiz tarafından verilmektedir.Bale Jimnastiği haftada 1 ders olup Devlet Operada Kadrosu bulunan Devlet Sanatçısı Bale Eğitmeni tarından verilmektedir.
Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
1 Ay 8 Saat 1 x 300 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

Gaziantep Şehitkamil Güvenevler

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017