Konservatuar Kursu

Firma Polyanna Sanat
Kurs Yeri
300 TL

KONSERVATUARA HAZIRLIK (MÜZİK)


 ALANINDA UZMAN EĞİTMENLERDEN KONSERVATUARA HAZIRLIK EĞİTİMLERİMİZE KAYITLAR DEVAM ETMEKTEDİR !!! ( HOCALARIMIZ, kONSERVATUAR sınavlarına hazırladığı öğrencilerinde %100 başarı oranıyla DERS VERMEKTEDİRLER )
 • ÖNEMLİ NOT : KONSERVATUARA HAZIRLIK DERSLERİMİZ BİREBİR YAPILMAKTA ve ÖĞRENCİYLE  İKİ HOCAMIZ ÇALIŞMAKTADIR.
EKREM PEHLİVANOĞLU İLE TEORİK DERSLER YAPILIRKEN ,ERDAL ŞAHİN HOCAMIZ İLE PRATİK UYGULAMA DERSLERİ VERİLMEKTEDİR ! BU UYGULAMA DA KONSERVATUARA HAZIRLADIĞIMIZ ÖĞRENCİDE %100 BAŞARI HEDEFLENMEKTEDİR. 


KONSERVATUAR ve MÜZİK EĞİTİM FAKÜLTELERİ HAZIRLIK KURSUMUZUN AMACI !!!
 • Devlet / Özel Konservatuarlar Müzik Fakülteleri
 • Güzel Sanatlar Fakülteleri
 • Eğitim Fakülteleri ( Müzik Öğretmenliği ) 
 • Güzel sanatlar liselerinin "Özel Yetenek" sınavlarına hazırlık
 • Çocuklara konservatuara hazırlık dersleri
( Bireylerin Derse Başlama Yaşı En Az "7" )

Konservatuara Hazırlık ( Ders İçeriği) 
 • Kulak eşiğini geliştirmeye yönelik çalışmalar
 • Aralık bilgisi ve duyulan sesleri doğru şekilde tekrarlayabilme ( tek ses, çift ses, üç ses, dört ses duyum egzersizleri)
 • Ezgisel Bellek ( Melodik Hafıza)
 • Ritimsel İşitme ( Ritmik Hafıza)
 • Deşifre ( Majör ve minör tonlardaki solfej parçalarını temek vuruş ve nota değerleri bilgisiyle; melodik okuma çalışmaları
 • Dikte (Piyanoda çalınan 2/4, 3/4 ve 4/4'lük temek vuruşlu parçaların nota ve eş değerleriyle yazılabilmesi) 
 • Şan bölümü sınavları için; ana sınav kriterleriyle birlikte gerekli repertuar parçaları ve entonasyon çalışmaları tamamlanır...
Konusunda Uzman ve Profesyonel Kadrosuyla 
 • Çocuklara özel derslerimiz
 • Her yaş ve her seviye için farklı enstrüman dersleri
 • 5 Yaş üzeri çocuklar için ve ayrıca yetişkinlere yönelik hobi piyano, gitar, keman, bağlama, ney eğitimi programlarımız devam etmektedir ve akademik ders programlarımız mevcuttur.
 • Konservatuar ve Güzel Sanatlara Hazılık eğitim programları ve diğer tüm derslerimiz konusunda uzman konservatuar mezunu eğitmenler tarafından verilmektedir.

ÖZEL DERSİN AVANTAJLARI

Özel derslerin, grup derslerinden daha avantajlı olmasının sebebi; kişilerin yetenek seviyesi, müzik kulağı, algı kapasitesi ve süreci, konsantrasyon düzeyi gibi farklılık gösteren kriterlerine göre, uygun ders programı sağlayabilmektir. Özel dersler, grup derslerine kıyasla eğitim sürecini kısaltır ve daha verimli kılar.

                                     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KONSERVATUARA HAZIRLIK ve ŞAN EĞİTMENİ ERDAL ŞAHİN

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü mezunu,Okulda Sanat Yönetmenliğini Erol Aktı’nın ve Şefliğini Erdoğan Eskimez’in yaptığı Türkü Türkü Türkiyem isimli tiyatral halk müziği gösterisinde korist ve solist olarak görev yaptı.Cihangir Terzi şefliğinde İTÜ TMDK Türk Halk Müziği korosunda korist ve solist olarak görev yaptı.

Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığının tertiplemiş olduğu Kulüp Dernek Kurum ve Kuruluşlar arası Türk Halk Müziği yarışmasının 21 Kasım tarihinde yapılan elemelerde Akdeniz Bölgesinde ‘SOLO SES BİRİNCİSİ’,19-20 aralık tarihindeki final yarışmasında solo ses dalında ‘TÜRKİYE İKİNCİSİ’ olmuştur.

Yıldız Teknik Üniversitesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Güngören Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Şefliğine başladı ve halen devam etmektedir. Fatih Belediyesi,Eyüp Belediyesi ve Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri korosu ile; Çanakkale türkü-leri ile ilgili konserler, Kutlu Doğum ile ilgili konserler vermiş ve konserlere halen devam etmektedir. Haliç Üniversitesi Türk Müziği Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Müzikoloji ve Folklor dalında Doktora yapmaktadır. Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Halk Müziği Korosunda sözleşmeli ses sanatçısı olarak çalışmaktadır.

ÖNEMLİ NOT : KONSERVATUARA HAZIRLIK DERSLERİMİZ BİREBİR YAPILMAKTA ve ÖĞRENCİYLE  İKİ HOCAMIZ ÇALIŞMAKTADIR.
EKREM PEHLİVANOĞLU İLE TEORİK DERSLER YAPILIRKEN ,ERDAL ŞAHİN HOCAMIZ İLE PRATİK UYGULAMA DERSLERİ VERİLMEKTEDİR ! BU UYGULAMA DA KONSERVATUARA HAZIRLADIĞIMIZ ÖĞRENCİDE %100 BAŞARI HEDEFLENMEKTEDİR.
Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
1 Ay 4 Saat 1 x 300 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 21:00
Salı 9:00 - 21:00
Çarşamba 9:00 - 21:00
Perşembe 9:00 - 21:00
Cuma 9:00 - 21:00
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 21:00
Pazar 9:00 - 21:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İstanbul Bahçelievler Şirinevler

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun