B Ehliyet Kursu

Firma Maltepe Akademi Sürücü Kursu
Kurs Yeri
1.500 TL

B ehliyete kayıt olmak için 18 yaşını doldurmak gerekir. 2016 yılı için en az 1998 doğumlu olmak ve ay olarak da yaşı doldurmuş olması gerekmektedir. 

MOTOR,TRAFİK,İLKYARDIM DERSLERİ HANGİ GÜNLER YAPILIYOR ?

Eğitimlerimiz hafta içi üç gün pazartesi ,çarşamba , cuma günleri 18:00-20:00 arası yapılmaktadır ve üç hafta sürmektedir.

DİREKSİYON DERSLERİ NASIL VE HANGİ GÜNLER VERİLİYOR ?

Direksiyon eğitimlerimiz hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır. Kursiyer gelmek istediği günü ve saati seçerek randevu alır her gelişinde 1 dersi 50 dk. dan 2 ders direksiyon eğitimi alır. Eğitimlerin ilk iki dersi simülatörde yapılır diğer eğitimler akan trafikte sınav güzergahında yapılmaktadır. Direksiyon derslerinizi yazılı sınavın sonucunu ve direksiyon sınav haftasını beklemeden mutlaka alınız.

YAPACAĞIM TOPLAM MASRAF NEDİR ?

B SINIFI EHLİYET İÇİN KURS ÜCRETİNİN DIŞINDA

60 TL Teorik Sınav Harcı (Ziraat Bankası Bankamatiklerinden Yatırılacaktır.)

80 TL Direksiyon Sınav Harcı (Kursa ödenir kurs toplu olarak Milli Eğitim hesabına yatırır)

433 TL B Sınıfı Ehliyet Vergisi (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)

117,00 TL Değerli Kağıt Bedeli (Sertifika hakedince Halk Bankasına Yatırılır)

22.00 TL Belge Harç Bedeli (Sertifika hakedince Halk  Bankasına Yatırılır)

CEBİMDEN BUNLARIN DIŞINDA ÜCRET ÇIKAR MI ?

Kurs ücretinin içinde teorik dersler ve direksiyon dersleri bulunmaktadır. Sürücü kitabı hediyemizdir. Eğer sınavları birer seferde geçerseniz herhangi ekstra bir ücret ödemezsiniz. Teorik sınavdan kalındığı taktirde yeniden 60 tl yatırarak sınava girebilirsiniz. Direksiyon sınavından kalındığı taktirde yeniden 80 tl harç ve ücret karşılığında en az iki direksiyon dersi almak zorunludur.

MALTEPE'DE YAZILI SINAVI NEREDE VE NASIL YAPILIYOR?

Teorik sınav Maltepe ilçesi içindeki okullarda yapılmaktadır. Sınava 1 hafta kala öğrencilerin hangi okulda sınava gireceğini Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenir ve kursiyer kursdan sınav giriş belgesini alarak sınava girebilir. Teorik sınav süresi 60 dakikadır ve 50 soru bulunmaktadır. Bu soruların 35 tanesini doğru yapmak yeterlidir, yanlışlar doğruları götürmemektedir.

MALTEPE'DE DİREKSİYON SINAVI NEREDE VE NASIL YAPILIYOR?

Direksiyon sınavı Maltepe'de Büyükbakkalköy yolunda Narcity, Kiptaş konutlarının olduğu bölgede yapılmaktadır. Sınav başlangıç noktası otomobil sınavı için Barbaros Hayrettin Paşa ortaokulu bahçesidir.Direksiyon derslerinizi sınav güzergahında vermekteyiz ve sınavda dikkat edilecek konular üzerinde durmaktayız mutlaka direksiyon derslerine katılım gösterilmelidir. Sınavda yokuş yukarı dur kalk, geri geri gitme ve dubalar arasına park etme yaptırılmaktadır.Direksiyon sınavında puanlama sistemi kaldırıldığından tek hata yapıldığı taktirde kalma sebebi olabilmektedir. Bu nedenle iyi bir eğitim alınmalıdır.

KAÇ SINAV HAKKIM VAR?

Teorik sınavdan 4 sınav hakkı bulunmaktadır. Direksiyon sınavındanda 4 hakkınız vardır ancak 4 sınav hakkındada başarısız olanlara ikinci bir 4 hak verilebilmektedir yeniden ücreti karşılığında ders almak kaydı ile 45 gün içinde başvuranlar bu hakkı elde edebilir. Bu hakkı kullananlar yazılı sınava girmeden 4 hak daha direksiyon sınavına girebilir.

EHLİYETİM TAM OLARAK NE ZAMAN ELİMDE OLUR?

Direksiyon sınavından sonra başarılı olanlara kursumuz tarafından hemen ertesi gün sertifikalar hazırlanır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilir sertifikaların imzalanması bir hafta kadar sürebilir sertifikalar imzadan gelir gelmez hazırlanarak kursiyere teslim edilir. Kursiyerlerde ilçe emniyet müdürlüklerinden randevu alarak başvurularını yapabilir. Başvurudan bir hafta sonra ehliyetinizi almış olursunuz.

SERTİFİKAMI EHLİYETE ÇEVİRMEDEN ARAÇ KULLANABİLİRMİYİM?

Kesinlikle kullanılamaz. Sertifika ehliyet yerine geçmemektedir. Ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza almanıza neden olur.

AKADEMİ'Lİ OLMAK İÇİN GECİKMİŞ DEĞİLSİNİZ!!!

Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
60 Gün 16 Saat 1500 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

  • Maltepe Direksiyon Sınavı

    Maltepe Direksiyon Sınavı

İstanbul Maltepe Altıntepe

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017