Pilates Kursu

Firma Deniz Spor Kulübü
Kurs Yeri
%20 indirim 150 TL 120 TL
UYGUN BESLENME VE DÜZENLİ PİLATES EGZERSİZLERİ İLE SAĞLIKLI KİLO VEREBİLİRSİNİZ..

31,12,2016 YA KADAR GEÇERLİ YENİ YILA ÖZEL KAMPANYALARIMIZI KAÇIRMAYIN!

4- AY 320, 6- AY 420TL SINIFLARIMIZ 20 KİŞİ İLE SINIRLIDIR VE SINIRLI SAYIDA ÜYELİK ALINACAKTIR.

HAFTADA 3 GÜN PİLATES YAPARAK SAĞLIKLI VE FİT BİR GÖRÜNÜME SAHİP OLMAK İSTERSENİZ SİZİDE ARAMIZA BEKLİYORUZ.
ÜSTELİK PİLATES ÜYELİĞİNİZ KADAR ZUMBA ÜYELİĞİ DE HEDİYE.

Pilates Metodu veya Pilates yirminci yüzyılın başlarında Joseph Hubert Pilates (1880-1967) tarafından geliştirilmiş fiziksel fitness sistemi.

Joseph Pilates Pilates metodu üzerine en az iki kitap yazdı: Return to Life through Contrology ve Your Health: A Corrective System of Exercising That Revolutionizes the Entire Field of Physical Education.

Pilates metodunun zihnin kaslar üzerindeki kullanımını desteklediği için Contrology (Kontrol bilimi) olarak adlandı. Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır. Nefes egzersizi teknikleri de yer almaktadır. Pilates'de her bir egzersizin çok kez tekrarı yerine daha az sayıda, tam, kontrol ve belirli bir biçim içinde uygulanması tercih edilir. Joseph Pilates 500 belirli egzersiz tasarladı. Ona göre zihinsel ve fiziksel sağlık birbiri için gerekliydi. Hareketler akıcıydı ve nefes, kontrol ve konsantrasyonla birleştirilmişti. Sonuç artan esneklik, güç, beden farkındalığı, enerji ve gelişmiş zihinsel konsantrasyondur. Pilates ayrıca daha iyi sonuçlar alabilmek için egzersizinin beş ana aletini de tasarlamıştı. Karın, alt sırt ve kaba etler vücudun geri kalanının özgürce hareket etmesi için destekleniyor ve güçlendiriliyor Pilates programında.

Pilates uygulayıcıları eğitimlerinde, güç ve esneklik inşa edebilmek için kendi vücut ağırlıklarını kullanmaktadırlar. Bunu yüksek düzeyde kardiovasküler egzersiz üzerine yoğunlaşmadan gerçekleştirmeyi hedeflerler. Günümüzde Pilates pek çok fizyoterapist tarafından rehabilitasyon sürecinin bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Pilates'de her bir egzersizin çok kez tekrarı yerine daha az sayıda, tam, kontrol ve belirli bir biçim içinde uygulanması tercih edilir. Joseph Pilates 500 belirli egzersiz tasarladı. Ona göre zihinsel ve fiziksel sağlık birbiri için gerekliydi. Hareketler akıcıydı ve nefes, kontrol ve konsantrasyonla birleştirilmişti. Sonuç artan esneklik, güç, beden farkındalığı, enerji ve gelişmiş zihinsel konsantrasyondur. Pilates ayrıca daha iyi sonuçlar alabilmek için egzersizinin beş ana aletini de tasarlamıştı. Karın, alt sırt ve kaba etler vücudun geri kalanının özgürce hareket etmesi için destekleniyor ve güçlendiriliyor Pilates programında.

Pilates uygulayıcıları eğitimlerinde, güç ve esneklik inşa edebilmek için kendi vücut ağırlıklarını kullanmaktadırlar. Bunu yüksek düzeyde kardiovasküler egzersiz üzerine yoğunlaşmadan gerçekleştirmeyi hedeflerler. Günümüzde Pilates pek çok fizyoterapist tarafından rehabilitasyon sürecinin bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Konsantrasyon : Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak,bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekir.

Kontrol : Pilates metodunda kontrol çok önemlidir. Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.

Merkezleme : Pilates Metodu’nda ,doğru hareket sanatlarında olduğu gibi merkez, göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme, üst bedenin stabilitesini ve esnemeyi, uzamayı sağlar.

Akıcı hareket : Hareketler acele edilmeden, her noktadan tek tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.

Kesinlik : Hareketler belirsizce değil, hakkı verilerek tam yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleri içinde ve birbirleri arasında koordine olmalıdır.

Nefes : Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, nefes tamamen boşaltılıp, kan temizlenmiş olur.

Kurs Süresi Kurs Saati Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay 12 Saat 1 x 150 TL 1 x 120 TL Kazancınız: 30 TL aralık sonuna kadar geçerli sınırlı kontenjan
4 Ay 36 Saat 4 x 150 TL aralık sonuna kadar geçerli sınırlı kontenjan
6 Ay 54 Saat 6 x 150 TL 6 x 70 TL Kazancınız: 480 TL aralık sonuna kadar geçerli sınırlı kontenjan
12 Ay 108 Saat 12 x 125 TL 12 x 71 TL Kazancınız: 650 TL aralık sonuna kadar geçerli sınırlı kontenjan
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

YAPTIRDIĞINIZ PİLATES ÜYELİĞİ KADAR ZUMBA ÜYELİĞİ HEDİYE.!

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 18:15 - 19:00 12:30 - 13:15 17:00 - 17:45
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba 18:15 - 19:00 12:30 - 13:15 17:00 - 17:45
Perşembe Kurs verilmiyor
Cuma 18:15 - 19:00 12:30 - 13:15 17:00 - 17:45
Hafta Sonu
Cumartesi Kurs verilmiyor
Pazar Kurs verilmiyor

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

 • Pilates Essentials, FULL 30 Minute exercise video - eFit30

  Pilates Essentials, FULL 30 Minute exercise video - eFit30

 • The Ultimate Pilates 21 Day Challenge u2665 Define Your Abs & Booty

  The Ultimate Pilates 21 Day Challenge u2665 Define Your Abs & Booty

 • Pilates 21 Day Challenge u2665 Full Body Workout For Results

  Pilates 21 Day Challenge u2665 Full Body Workout For Results

 • Perfect Pilates Body

  Perfect Pilates Body

Ankara Çankaya Maltepe

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun