beyni çalıştırarak zinde ve sağlıklı kalmasını sağlayan harika bir egzersizdir.
Mega Aritmetik™ Dünya Hafıza ve Zihinsel Matematik Olimpiyatları Başkanı Melik Duyar tarafından geliştirilmiş, çocukların beyin gelişimine uygun olan, beyne uygun zihinsel aritmetik teknikleriyle hafıza tekniklerini birleştiren ve beyinde sinerji yaratan çok özel bir öğretim sistemidir.

Mega Aritmetik Eğitim Programının Amacı

Beynimiz sağ ve sol olmak üzere iki yarım küreden oluşur. Beynin her iki yarım küresinin uzman olduğu faaliyetler farklıdır. Sol beyin ile matematik, sayılar, hesaplamalar, sözel kelimelerle düşünme, lineer-doğrusal, konuşma-lisan, analiz ve detay konularında çalışırken sağ beyin; hayal gücü, görsel, fotografik, üç boyutlu resimlerle düşünme, müzik, ritim, sanat ve bütünü görme özelliklerini taşır. Çoğu insan günlük yaşamda ve okul hayatında sol beyin küresini aktif bir şekilde kullanır. Bunun nedeni okullarımızda işlenen müfredatın daha çok beynin sol yarım küresini çalıştırıp sağ yarım küreyi işin içine dahil etmemesidir. Sonuç olarak da beynin sağ yarım küresi atıl kalmakta ve bu bölümden maksimum gelişme sağlanmamaktadır. Mega Hafıza™ tarafından geliştirilen Mega Aritmetik™ sistemi matematiği bir araç olarak kullanarak beynin sağ ve sol yarım kürelerini dengeli bir şekilde kullanmayı hedefleyen ve sağlayan “zihinsel bir egzersiz” programıdır.

2- Zeka oyunları; bilgi gerektirmeyen, mantık, matematiksel ve hızlı düşünme, yaratıcılık, ipuçlarından yararlanabilme gibi becerileri kullanarak çözülebilen sorulara verilen genel bir isimdir. Ancak daha da önemlisizeka oyunları geleceğin eğitim metodudur.“Eğlenirken öğrenme” ilkesine dayanan zeka oyunları zihni açıp öğrenmeyi kolaylaştırdığı için çocukların zeka gelişimine, yaratıcılıklarına ve akademik başarılarına katkı sağlar.Çocuklar eğlenirken öğrenir, öğrenirken zekaları gelişir.

Türk Beyin Takımı (TBT), çocuklara yönelik olarak birçok farklı zeka eğitimi programı sunuyor. Söz konusu eğitimler yaş gruplarına göre farklılık gösteriyor. Seçmeli Zeka Oyunları Dersi müfredatını MEB Talim ve Terbiye Kurulu’nun onayıyla oluşturan TBT’nin hazırladığı program, ortaokullarda 2012 yılından bu yana uygulanıyor.

2013 yılından bu yana 5-12 yaş grubu öğrenciler için ‘Zeka Oyunları Temelli Bilişsel Gelişim Programı’ (BGP) eğitimlerine başladı. İçeriği ve malzemeleri tamamıyla TBT tarafından geliştirilen BGP eğitimlerine ilk yılda 10 ilden 450 çocuk katıldı.

BGP’nin çocukların bilişsel becerilerine etkisi Konya Selçuk Üniversitesi’nde kabul gördü ve Bengü Türkoğlu’nun doktora tezine konu oldu.

Zeka Oyunları Temelli Bilişsel Gelişim Programı

Zeka Oyunları Temelli Bilişsel Gelişim Programı’nın Özellikleri:

  • Her kademede zorluk seviyesi artan 9’ar haftalık 4 modül
  • Yıl içinde 36 hafta-72 saat uygulama
  • Her ders için sunumla anlatım
  • Ders sonunda ev oyunu
  • Her modül sonunda sertifika
  • 10 kişilik sınıflar
  • Her öğrenci için kutu oyunu
Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
8 Ay 96 Saat 2100 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 18:30
Salı 9:00 - 18:30
Çarşamba 9:00 - 18:30
Perşembe 9:00 - 18:30
Cuma 9:00 - 18:30
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 18:00
Pazar 9:00 - 18:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

  • Özge Uzun ile Mega Mental Aritmetik - TV8

    Özge Uzun ile Mega Mental Aritmetik - TV8

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017