TEOG Kursu Dahi Ders Evi

Kurs Merkezi Dahi Ders Evi
Kurs Yeri
Kurs Tarihleri 10 Temmuz 2017 tümü
1.000 TL

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Nisanda Gençlik Spor Bakanlığı ve M.E.B. arasında imzalanan protokole göre önümüzdeki seneden itibaren Lisanslı olarak spor yapan öğrencilere TEOG Sınavında %30 a kadar ek puan gelecek.Biz kurum olarak öğrencilerimizin lisansını anlaşmalı spor kulübümüzle velimizden onay aldığımız gün çıkartıyoruz
Dahi ders evinde ödevler kontrol edilirken, sadece sorular yapılmış mı diye bakılmaz. Testlerin kontrol edilip edilmediği ve yapılamayan soruların doğru cevabının öğrenilip öğrenilmediği de kontrol edilir.
Teog için konu anlatımı ve branşında uzman ögretmenlerle soru cevap çalışması yapıyoruz.

TEOG HAZIRLIK PROGRAMI
7. Sınıftaki öğrencilerimizin okulları haziranın ikinci haftası bittikten sonra öğrencilerimiz iki hafta tatil yapmaktadır.

Temmuzun ilk haftası ise Kurumumuzda TEOG Hazılık sürecimiz Yaz Kampımızla başlamaktadır.
Ağustosun son haftasına kadar süren Yaz Kampında TEOG1 ve TEOG2 Sınavında çıkacak tüm üniteler işlenecek olup, okullar başladığında öğrencilerimizin TEOG Sınavlarına hazır bulunuşluklarının en üst düzeyde sağlanması amaçlanmaktadır.

Çünkü okullar açıldıktan sadece 2 ay sonra öğrenciler TEOG Sınavına maruz bırakılırlar. Bu iki aylık hazırlık sürecinde, ortaokulun en zor senesi olarak görülen 8. Sınıf konuları öğrenciler tarafından tam olarak içselleştirilmemiş, yani tabiri caizse konular tam oturmamış olur. Daha Yüzeysel bilgilerle sınava giren öğrenciler doğal olarak başarısızlıkla karşı karşıya kalabilir.

Bizler TEOG Hazırlık Yaz kampında Tüm TEOG Konularını bitirerek, eylülün ilk haftası başlayıp okullar açılana kadar devam eden 2. Kampımız, TEOG Hızlandırma  Kampımızda ise Teog 1 konularını tekrar ederek öğrencilerimizin beyninde konuların tüm detaylarını unutulmayacak şekilde perçinlemiş oluruz.
Okullar başladıktan sonra 8 Kişilik Sınıf derslerimiz haftaiçi 3 haftasonu 1 gün şeklinde devam etmektedir. Bunun dışında sınırsız masabaşı çalışmalarımızla haftanın hemen hemen her günü öğrencimiz kurumda olmaktadır.
Okullar başladıktan sonraki süreçte konuları tam olan öğrencilerimize bol soru ve etkinliklerle işlenen derslerimizde çocuklarımıza konuların ve soruların detaylarını, olabilirlik- kesinlik-değildir gibi dikkat sorularını, yorum sorularını detaylı şekilde ders işlemekteyiz.

Ayrıca TEOG Sınavlarından 2 şer hafta önce ve Yarıyıl tatilinde 2 hafta olmak üzere çocuklarımız tekrar kampa alınarak öğrencilerimizin Sınavlarda kendi potansiyelini gerçekleştirerek alabileceği en yüksek puanı almaları sağlanmaktadır.

TEOG Hazırlık Sürecinde Öğrencilerimizin Çalışmaları ve Takibi
TEOG Sınavı öğrencilerin zekasından çok çalışmasını, gayretini ölçen bir sınavdır. Sadece 8. Sınıf Konuları sorulduğu için sınava girecek her öğrenci önceki senelere bakmaksızın eşit şartlarda sınava girmektedir ve her öğrenci sınav hazırlık sürecinde harcadığı emekle doğru orantılı bir puan elde etmektedir.
Yani çalışan, daha çok soru çözerek gördüğü soru çeşitlilik sayısını arttıran, yanlış yaptığı soruların çözümlerini öğrenen öğrenciler başarıya ulaşmaktadır.

Sene boyunca öğrencilerimize Alanında Uzman Branş öğretmenlerimizle 8 kişilik sınıflarda ve sınırsız masabaşı çalışmalarımızla ne kadar yoğun bilgi tranferi sağlasak da, öğrencimiz evde öğrendiklerinin uygulamasını yapmak için düzenli bir çaba içine girmezse bunca emek havada kalır.

Bu yüzden Dahi ders evi Öğrencinin Çalışmasını, kurumda verilen derslerden önce gören bir anlayışa sahiptir.
Danışman öğretmenlerimiz tarafından programları ve çalışma kotaları belirlenen öğrencilerimiz,sene başında kurumda ders olduğu günler 2, ders olmadığı günler 4 saat olarak çalışmaya başlıyorlar. Spor gibi yavaş yavaş tempoyu arttırarak teog sınavına bir ay kala bu çalışma saatleri kurumda ders olduğu günler 4, ders olmadığı günler 6 saate kadar çıkmaktadır. Hafta sonu uçuş programlarımızla, öğrencilerimizin normal bir öğrencinin haftalık çalışması kadar çalışmayı bir günde yapmasını sağlıyoruz.


Öğrencilerimizin çalışması danışman öğretmenlerimiz tarafından, siz velilerimiz yardımıyla takip edilmektedir. Takibimiz sonucu öğrencilerimiz çalışma ve çalışma saati kotalarını doldurma konusunda direk danışman öğretmenine karşı sorumlu oluyor. Yani siz velilerimizin öğrenciyle ders çalışma talebiyle ilgili ilişkinizi en alt seviyeye indiriyoruz.

Bize göre eğitim, öğrenci, öğretmen ve veli üçgeninde sağlanmalıdır. Dahi Ders Evi olarak bu süreçte öğrencimizi en iyi şekilde hazırlıyor, siz velimizi en iyi şekilde destekliyoruz. Amacımız evladımızın geleceği…

Çocuklarımızın Yapamadığı Soruların Çözümü
Öğrenciler, işlenen konunun ayrıntısını soru çözerek öğrenirler. Fakat genelde öğrenciler soru çözdükten sonra kontrol etme ve yapamadığı sorunun doğru cevabının neden olduğunu öğrenmek gibi süreçleri zaman kaybı olarak görebiliyorlar. Sadece soru çözen öğrenciler bildiklerini yapıp, bilmedikleriyle ilgili kendilerini geliştirmiyorlar. Sınavda zamanında kontrol etmeyip doğrusunu öğrenmediği sorular karşısına çıkınca maalesef yapamıyorlar.

Dahi ders evinde ödevler kontrol edilirken, sadece sorular yapılmış mı diye bakılmaz. Testlerin kontrol edilip edilmediği ve yapılamayan soruların doğru cevabının öğrenilip öğrenilmediği de kontrol edilir.
Öğrencilere genelde soru sormak sıkıcı ve zaman kaybı oluşturan bir süreç olarak görülebilir. Hatta velisi öğrenciyi tembihleyip, kursa gidince bu soruları öğretmenine sor dese bile öğrenci kursa gidince sorularını sormayı unutabilir. Bu süreçleri uzun yıllardır yaşamanın tecrübesiyle, çocuklarımızın çözülemeyen sorularının çözülmesini çok önemsedik.

Dahi Ders Evinde Öğrencilerimiz Sorularını branş öğretmenlerine çekinmeden 7/24 online olarak sorar ve cevaplarını anlık olarak alırlar. Böylelikle evde çalışırken soru çözme eylemi sıkıcı bir hal almaktan çıkar. O sorunun cevabını anlık olarak öğrenen öğrenci, o soruyla bağlantılı sonraki soruları da rahatlıkla çözer.

Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı
1 Ay 80 Saat 1 x 1000 TL

Kurs Başlama Tarihleri

10 Temmuz 2017 Pazartesi (Beylikdüzü İstanbul)

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 20:00
Salı 9:00 - 20:00
Çarşamba 9:00 - 20:00
Perşembe 9:00 - 20:00
Cuma 9:00 - 20:00
Hafta Sonu
Cumartesi 9:00 - 20:00
Pazar 9:00 - 20:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

 • Yaşasın..! ben dahiyim!

  Yaşasın..! ben dahiyim!

 • Dahi Ders Evi Başak Öğretmen

  Dahi Ders Evi Başak Öğretmen

 • Dahi Ders Evi Matematik

  Dahi Ders Evi Matematik

 • TEOG Dahileri

  TEOG Dahileri

 • Sınavlarda Yüksek Not Almak ve Zihin Geliştirmek

  Sınavlarda Yüksek Not Almak ve Zihin Geliştirmek

 • Dahi Ders Evi Gamze Öğretmen

  Dahi Ders Evi Gamze Öğretmen

 • Dahi Ders Evi Miray Öğretmen

  Dahi Ders Evi Miray Öğretmen

 • Sınav öncesi motivasyon da sınır tanımaz. Dahi Derseviud83dudc4d

  Sınav öncesi motivasyon da sınır tanımaz. Dahi Derseviud83dudc4d

İstanbul Beylikdüzü Barış

Dahi Ders Evi İstanbul Beylikdüzü Barış
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017