Piyano eğitimi piyano derslerimizde klasik piyano eğitimi verilmektedir. Tamamen akademik metodlara dayalı eğitim sistemimiz evrensel ilkelere göre işlenmektedir. Piyano dersi temel düzeyde alınması gereken, akademik kapsamı en geniş, en kolay anlaşılan ve müziğin temel prensiplerine adaptasyon sürecinde rahat kullanılan enstrümandır.

Kurumumuzda eğitimler modern çağın gerekliliklerine uygun biçimde revize edilmekte, öğrencinin beğenilerine göre mümkün olduğunca eğlenceli forma sokulmaya çalışılmaktadır.

Piyano Derslerimiz

Piyano dersimiz haftada 1 gün 50 dakika olup, birebir eğitmen eşliğinde gerçekleşmektedir. Nota, solfej ve deşifre eğitimleri derslerimizin içeriğinde mevcuttur. İsteyen öğrencilerimiz ücretsiz solfej derslerimize katılabilirler. Piyano derslerimiz aylık olarak ücretlendirilir ve gelemediğiniz derslerin telafileri yapılmaktadır.

Piyano derslerine 4,5 yaştan itibaren, üst yaş sınırı olmaksızın hemen başlayabilirsiniz.

Neden Piyano Kursu Alınmalı?

Yapılan bilimsel araştırmalar bireyin kuramsal zekasının olgunlaşması sürecinde enstrüman çalmanın çok büyük pozitif etkilerinin olduğunu göstermektedir. Yine bu araştırmalar kapsamında piyanonun en kolay adapte olunan ve özellikle çocuklar için tercih edilmesi en doğru olan enstrüman olduğu sonucunu ortaya konulmuştur.

Araştırma sonuçları, piyano çalan çocuklar ile çalmayanlar arasında akademik başarıda %50’ye varan fark olduğunu göstermektedir ki, bu piyano çalan çocuk ders çalışmaz tezini tamamen çürütmektedir.

Elbette piyano yetişkinler için de çok olumlu sonuçlara gebedir. Adapte olunması kolay bir olduğundan bahsettiğimiz piyanoya başlayan yetişkinler, sosyo-kültürel açıdan yeni bir dünyaya açılıp, modern dünyanın olumsuz psikolojik faktörlerinden sıyrılabilmektedir. Tüm psikiyatrlar’ ın ortak yargısı her şehir insanının bir enstrüman çalması gerektiğidir. Adapte olunması; en azından ses çıkarmaya başlanması en kolay enstrüman oluşu da piyanoyu tercih etmeniz için yeterli sebep olarak gösterilebilir.
Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İstanbul Maltepe Girne

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun