Şan Kursu

Firma Çapa Armoni Sanat Merkezi
Kurs Yeri
%25 indirim 400 TL 300 TL
Çapa Armoni Sanat Çapa da, Çapa hastanesi tramvay durağının hemen karşısındadır. Cadde üzeri oluşu, ulaşım açısından da çok kolay ulaşılabilecek bir lokasyonda bulunması kursumuzun tercih sebeplerinden en önemlisidir.
Katılım yaşı 15 dir. Bu süre katılımcının kabiliyetine, çalışmasına ayırdığı süreye bağlıdır. Kişiden kişiye bu süre değişkenlik gösterir. Eğitmenlerimiz alanında çok uzman olduğundan, en kısa zamanda doğru bir eğitim programıyla kursiyerlerimizi netice ulaştırmaktadırlar.
Birebir eğitimciler olarak alırlar. Şan egzersizleri, piyano üzerinde ses egzersizleri, nota okuma, ses açma egzersizleri, solfej ve repertuvar çalışmaları şan eğitimi kapsamında verilmektedir.

Şan derslerimizin içeriği nde, esas olarak ses egzersizleri ve nefes tekniklerinin geliştirilmesi ile birlikte, diyafram bölgesinin doğru kullanımının sağlanmaktadır. Kursiyerlerimizin doğru artikülasyon tekniklerini edinmelerinin sağlanması ve bunun ışığında sesin yüz bölgesinde rezonans kazanması ve böylelikle kişinin dilediği herhangi bir türde kullanımına yönelik ses kısılması yaşamadan, kişinin primer ses rengini bulunması, hedeflerini kapsamaktadır.

ŞAN DERSLERİNE KATILIM ŞARTLARI:

1- Sesini doğru kullanmanın tekniklerini öğrenmek amacı ile, herkes kursa katılabilir.
2- Dersler alanında uzman, bölümünden mezun eğitmenler tarafından verilmektedir.
3- Konservatuvara hazırlanan öğrenciler, öğretmenlik mesleğinde olduğu gibi, sesini uzun süreler kullanan kişilerin sıklıkla karşılaştıkları, nodül ve polip oluşumlarının, ses terapisi ile iyileşme sağlanması amaçlarıyla; isteğe göre, doğru tekniklerle şan eğitimi kurumumuzdan alabilirler.
4- Pop, Rock, Opera, jazz, seslerini geliştirmek isteyen müzisyenlere, Tiyatro, Seslendirme, Diksiyon, v.b. alanlarda, kısacası seslerine daha doğru tını kazandırmak isteyenlere de, bu özel eğitim uygulanmaktadır.
5- Ayrıca camilerde görev alan, Ezan ve Kur’anı-ı Kerim-i makamsal olarak doğru icra edebilmeye yönelik de özel derslerimiz vardır.   Yukarıda belirttiğimiz bu teknikler, kendilerine Türk Müziği formlarında, makamsal olarak verilmektedir.
6- Bireysel dersler kursiyere, kurumumuza ve eğitmene uygun olabilecek saat dilimlerine göre planlanabilmektedir.
Bireysel dersler, haftada 1 gün 1 saat, ayda 4 gün saat alarak yapılır.
7- Katılım durumuna göre, grup dersleri de yapılabilmektedir.
8- Ayrıca kişilerin istekleri doğrultusunda kendi gruplarını kendileri de oluşturabilirler.

DERS İÇERİĞİ:

-Diyaframa dayalı nefes tekniği bilgisiyle; müzikal kondüsyon sağlama.
-Kişide duyum sağlanması.
-(Ne) ve (na) heceleri ile doğru ses ve nefes egzersizleri yardımı ile, diyaframdan doğru sesi çıkartabilmenin teknikleri verilmektedir.
-Ses rengini, oktavlarını, kullanım aralığını (tiz-pes arası) tespit edip, sesini geliştirici çeşitli egzersizler ile kursiyeri hedefine ulaştırmak temel çalışmalarımız arasındadır.
-Rezonans, göğüs pozisyon teknikleri, kursiyerlerin doğru sesi çıkartabilecekleri teknik çalışmalar ders içeriğimizin bir parçasıdır.
-Şan derslerimizde, solfej ve ileri nota okuma teknikleri de verilmektedir.
-İstenilen müzik ekolünde şarkı okuma.(İstenilen noktaya gelindiğinde, değişik enstrümanlar ile repertuar çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar almış olduğunuz eğitimin içeriğinin, enstrümana uyumu göz önüne alınarak yapılmaktadır.

Kurs Süresi Kurs Saati Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat Fiyat Açıklaması
1 Ay 4 Saat 1 x 400 TL 1 x 300 TL Kazancınız: 100 TL 300
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 10:00 - 22:00
Salı 10:00 - 22:00
Çarşamba 10:00 - 22:00
Perşembe 10:00 - 22:00
Cuma 10:00 - 22:00
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 20:00
Pazar 10:00 - 20:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017