Keman Kursu

Firma Çapa Armoni Sanat Merkezi
Kurs Yeri
%17 indirim 300 TL 250 TL
Çapa Armoni Sanat Çapa da, Çapa hastanesi tramvay durağının hemen karşısındadır. Cadde üzeri oluşu, ulaşım açısından da çok kolay ulaşılabilecek bir lokasyonda bulunması kursumuzun tercih sebeplerinden en önemlisidir.
Katılım yaşı 5 tir. Enstrümanı öğrenmek öğrencinin kabiliyetine, çalışmasına ve enstrümanına ayırdığı süreye bağlıdır. Kişiden kişiye bu süre değişkenlik gösterir. Eğitmenlerimiz alanında çok uzman olduğundan, en kısa zamanda doğru bir eğitim programıyla kursiyerlerimizi netice ulaştırmaktadırlar.
Çapa armoni Sanatta dersler birebir olarak verilmektedir. İlk önce kemanda yay teknikleri verilir. Daha sonra notalı olarak teknik eğitimle dersler devam ettirilir. Batı-Türk Müziği keman eğitimi kursumuzda verilmektedir.
Derslere düzenli devam eden, çalmak için enstrümana vakit ayıran herkes kısa süre içinde çalabilir. Ortalama olarak derslere düzenli olarak devam eden ve çalışan her birey 2 ayda dört yada beş parça çalar.
Bir çok Enstrümanı kursumuzdan temin edebilirsiniz çünkü Enstrümanlar hoca nezaretinde seçilip öğrencilerin kullanımına sunuluyor.
Gitar,keman,çello,bağlama,ud,akordeon gibi aletleri getirme zorunluluğunuz yok. Bazen Enstrümanınızı getirip akort gibi bakımlarını yaptırmanız lehinizedir. Hijyenik nedenlerden dolayı nefesli Enstrümanları getirme zorunluluğunuz vardır.
Randevu alarak kursun müsait olduğu zamanlarda gelip çalışabilirsiniz.
Hayır yok.Ödemeler aylık yapılır.
Dersler Özel(teke tek) olduğundan dolayı Bir çok Enstrümanda size özel ders programı yapılabilir.
Enstrümanı çalma yaşı yoktur.Tabi ki müzik eğitimine erken yaşta başlamanın bir çok avantajı var ama daha ileri yaşlarda başlamak eğitiminize engel oluşturacak bir durum değildir
Dersler Özel(teke tek) olduğundan Ders süreleri yeterlidir.
Kursumuza Geldiğinizde ilgi duyduğunuz müzik aletlerini deneme imkanı bularak ve haklarında daha detaylı bilgi alarak daha sağlıklı karar vermenizi sağlıyoruz.
Ders fiyatları tüm İstanbul geneli baz alınarak en düşük ücretlendirme olacak şekilde planlanmıştır.

Keman, Viyola ve viyolonselin de bulunduğu violin ailesinin en yüksek tondan çalan, en küçük üyesidir. Dört teli vardır. Keman yayına arşe denir. Arşede yapay ya da gerçek at kılının yanı sıra ham misina olarak adlandırılan bir madde de kullanılabilir. Ayrıca yayını düzgünleştirmek ve sesi güzelleştirmek amacıyla arşeye reçine adı verilen madde sürülür. Reçinenin rengi bala benzer. Katı bir maddedir.
Viyola yaylı çalgılar, ailesinin ikinci üyesidir ve şekli kemana benzemekle beraber, kemandan biraz daha büyüktür. Fiziki yapısı kemana çok benzer. Keman ailesi müzik aletlerinde orta sese sahiptir ve keman ile çello arasında yer alır.

KEMAN & VİYOLA DERSLERİNE KATILIM ŞARTLARI:

1- 5 yaştan itibaren her kursiyer kursa katılabilir.
2- Dersler alanında uzman, konservatuvar mezunu eğitmenler tarafından verilmektedir. Bireysel dersler kursiyere, kurumumuza ve eğitmene uygun olabilecek saat dilimlerine göre planlanabilmektedir.
3- Bireysel dersler, haftada 1 gün 1 saat, ayda 4 gün saat alarak yapılır.
4- Katılım durumuna göre, grup dersleri de yapılabilmektedir.
5- Ayrıca kişilerin istekleri doğrultusunda kendi gruplarını kendileri de oluşturabilirler.
6- Bu gruplar yaş ve seviyelerine göre belirlenerek oluşturulmaktadır.
7- Grup derslerinde de, her öğrenci ile bireysel olarak ilgilenilir.
8- Akordeon kursuna devam eden öğrenciler, kurumun diğer branşlarındaki öğrencileri ile seviyelerini, performanslarını ve grup içindeki ahenk-uyumu öğrenebilmeleri amacı ile toplu çalışmalara da ayrıca katılabilirler.
9- Kurumumuzda öğrencilerin özgüvenini arttırmak, performanslarını seyirci önünde sergileyebilmek amacı ile yıl sonlarında düzenlenen konserlerde aktif rol almalarını sağlayıcı çalışmalar da yapılmaktadır. Keman kursuna devam eden öğrenciler, kurumun diğer branşlarındaki öğrencileri ile seviyelerini, performanslarını ve grup içindeki ahenk-uyumu öğrenebilmeleri amacı ile toplu çalışmalara da ayrıca katılabilirler.

* Kursumuzda çalışma amaçlı enstrüman bulunmaktadır. İş çıkışı, okul yada kursumuza gelirken yanınızda kemanınızı getiremediğiniz şartlarda, kursumuzdaki kemanlardan çalışma amaçlı yararlanabilirsiniz.

NOT: Ticari piyasa içerisinde ,enstrüman çalmayı bilmeyen öğrencilerin, sadece görüntüsüne aldanarak temin etmiş oldukları enstrümanlarda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Armoni Sanat Merkezi olarak eğitmenlerimiz ile entrümanlarımızı büyük titizlikle ve seslerine, ağaç yapılarının kalitesine bakarak temin etmekteyiz. Ayrıca öğrencilerimizin fiziksel yapıları, özellikle parmak yapılarının durumlarına göre de uygun enstrüman seçimlerine bu anlamda yardımcı olmaktayız. Enstrüman seçimlerini bizlerle yapmış olan öğrencilerimiz sağlıklı, güvenli ve sorunsuz bir şekilde de derslerine devam etmiş olmaktadırlar.

BATI KEMAN DERS İÇERİĞİ:

-Keman tutuş çalışmaları.
-Yay tutuş çalışmaları.
-Bütün Teller üzerinde çekerek ve iterek yay egzersizleri.
-Sağ sol el kombinasyonunu sağlama.
-Gam çalışmaları.
-Metronom ve akort aleti kullanma.
-Müzik ve müzik teori öğretisi.
-Nota okuma, bona, solfej dersleri.
-Enstrümana uygun gerek klasik gerekse günümüz müziğinden seçilmiş repertuar çalışması ve uygulanması.

Kurs Süresi Kurs Saati Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Ay 4 Saat 1 x 300 TL 1 x 250 TL Kazancınız: 50 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 10:00 - 22:00
Salı 10:00 - 22:00
Çarşamba 10:00 - 22:00
Perşembe 10:00 - 22:00
Cuma 10:00 - 22:00
Hafta Sonu
Cumartesi 10:00 - 20:00
Pazar 10:00 - 20:00

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

 • KEMAN KURSU ARMONI SANAT

  KEMAN KURSU ARMONI SANAT

 • ARMONİ SANATTA KEMAN DERSLERİ

  ARMONİ SANATTA KEMAN DERSLERİ

 • ÇAPA ARMONİ SANATTA KEMAN PİYANO DERSLERİ

  ÇAPA ARMONİ SANATTA KEMAN PİYANO DERSLERİ

 • KEMAN KURSU ARMONI SANAT

  KEMAN KURSU ARMONI SANAT

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017