Bateri Ediz Müzik Kursu

Firma T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Ediz Müzik Kursu
Yer
Başlama Tarihleri 28 Nisan 2017 tümü
Yorum Puanı 0 yorum
İnternetten Kayıt Avantajları
İndirim Daha az ödeyebilirsiniz! Online kayıt olun, %5 ekstra indirim kazanın
Garanti Kurs.com; Aradığın Kurs Burada! para iade garantisi Derse girin beğenmezseniz paranız iade
Ödeme Kredi kartına vade farksız 9 taksit Peşin fiyatına 9 taksit taksit seçeneklerini incele
Fiyat En iyi fiyat garantisi
220 TL
İnternetten kayıt fırsatı 209 TL %5 ekstra indirim

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder
Bu tamamen kişisel etütlere ayırdığınız vakit ve davul çalma kabiliyetinizle ilgili bir soru ancak doğru bir eğitmenden ders alarak günde ortalama 1 saat çalışan her davulcu basit ritmdeki rock şarkılarını yaklaşık 3 ay içerisinde çalabilecek bir seviyeye gelebilir.
Bateri çalmak yetenek noktasında bir kıyas yapmamız gerekirse herhangi bir enstrümandan farksız. Müzik kulağı, ritm duygusu olan herkes iyi bir baterist olabilir. İyi müzisyenlik %80 çalışma, %20 yetenektir.
Çoğu müzik mağazasında bulunan çalışma pedleri ile ev ortamında gayet az ses çıkararak çalışmak mümkün. Seviye olarak biraz daha ilerlediğimiz zaman ev için uygun olan elektronik baterilerden satın alıp kulaklıkla çalışabilirsiniz.
Elbette. İyi bir davulcu olmak için nota bilmek, metod üzerinden çalışmalar yapmak ve ünlü bateristlerin çaldığı eserlerin deşifrelerini yapabilmek şart.
Meb programımızı başarı ile bitirenlere Meb onaylı kurs bitirme belgesi verilmektedir.

Bateri, vurmalı çalgı takımı demektir. Şarkılarda ritim tutmaya yarar. Fransızcadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir. Bateri, çalma hızın yanı sıra denge ve akıcılık gerektirir. Düzenli olarak metronom ile çalışmalı ve single-stroke, double-stroke, paradidle, double paradidle, üçlemeler, altılamalar gibi el teknikleri ve tabii ki el-ayak kombinasyonları gibi teknikler üzerinde alıştırma yapılmalıdır.

Standart bir bateri, genellikle 5 parça davul ve 3 parça zilden oluşur. Davullar tom 1 (high tom), tom 2 (mid tom) floor tom (low tom), trampet (snare) ve pes davul (cross, kick, bass drum) dan ve crash, hi-hat, ride 3 lü zil takımından oluşur. Davul kitleri tamamen kişinin isteğiyle düzenlenebilir. Darbuka dahi ekleyen davulcular mevcuttur. Bununla beraber; zil seçenekleri de yeni crashler, splashler, chinalar, raw ve cow beller, sentez ziller olan ride-crash, splash-china, splash-crash, vb. eklentilerle çoğaltılabilir.

Bateride davulların dışında aksamlar da mevcuttur. Zilleri sabitlemek için stand adı verilen sehpalar kullanılır. Bunlar genellikle T ve normal sehpalar olarak ikiye ayrılır. Ayrıca kick davulunu kullanmak için single ve twin pedallar mevcuttur.
Davul çalmak için kullanılan sopalara baget denir. Fakat müzik türüne göre baget yerine fırça ya da tokmak da kullanılabilir.
Değişik kalınlıklarda ve uzunluklarda bagetler mevcuttur. Bagetler sadece tahta olmayıp carbon, metal bagetlerde mevcuttur. Çok ince bagetler genellikle jazz müzikte kullanılır. Kalın bagetler ise daha çok rock ve metal müzikte kullanılır. En çok kullanılan baget türleri 5A ve 5B' dir.

Akustik davul üzerinde çalarken metal baget kullanılması, birçok profesyonel müzisyen tarafından zararları nedeniyle önerilmez. Bu zararlar elbette ki ekipmana verilecek zarardır. Ancak eğer davulcu padde çalışacaksa normal bagetin yanında metal baget tavsiye edilir. Zira bu ağır bagetle çalışan davulcunun elleri ve bilekleri güçlenecek, daha sonra normal bagete geçtiğinde daha hızlı çalabilecektir.

Hem pratik hem teorik olarak iki kanatlı bir eğitim uygulanmaktadır. Metod olarak Gerçek Dorman’ın yazdığı D52 davul metodu ile başlayıp ilerleyen aşamalarda Ted Reed-Syncopation for the Modern Drummer, George Lawrence- Stick Control, Marvin Dahlgren-4 Way Coordination kitapları kullanılmaktadır. Metod üzerinden nota, solfej , koordinasyon çalışmaları devam ederken ilerleyen vakitlerde sizinle eş düzeyde bir gitarist veya bas gitarist ile ensemble (müzik topluluğu) derslerimiz olacaktır. Derse bu enstrümanı hobi veya meslek amaçlı çalmaya karar vermiş bir şekilde gelmeniz hedefe yönelik çalışmanızı ve daha hızlı yol kat etmenizi sağlayacaktır. 

En İyi Fiyat Garantisi

Mümkün olan en düşük fiyat üzerinden kaydoluyorsunuz - garanti ediyoruz.

Süre Saat Fiyatı Fiyat Açıklaması
1 Ay 4 Saat 1 x 220 TL MEB Sertifika Programı(48 saatlik programdır) Kayıt Ol
1 Ay 4 Saat 1 x 200 TL Kayıt Ol

Başlama Tarihleri

28 Nisan 2017 Cuma (Çankaya Ankara)
29 Nisan 2017 Cumartesi (Çankaya Ankara)
30 Nisan 2017 Pazar (Çankaya Ankara)
05 Mayıs 2017 Cuma (Çankaya Ankara)
06 Mayıs 2017 Cumartesi (Çankaya Ankara)
07 Mayıs 2017 Pazar (Çankaya Ankara)
12 Mayıs 2017 Cuma (Çankaya Ankara)
13 Mayıs 2017 Cumartesi (Çankaya Ankara)
14 Mayıs 2017 Pazar (Çankaya Ankara)
19 Mayıs 2017 Cuma (Çankaya Ankara)
20 Mayıs 2017 Cumartesi (Çankaya Ankara)
21 Mayıs 2017 Pazar (Çankaya Ankara)
26 Mayıs 2017 Cuma (Çankaya Ankara)
27 Mayıs 2017 Cumartesi (Çankaya Ankara)
28 Mayıs 2017 Pazar (Çankaya Ankara)

Gün ve Saatler

Kursumuzla iletişime geçmek en sağlıklı sonucu verecektir. Kurs yoğunluğu genellikle hafta sonudur. ÜCRETSİZ 20 dk Tanıtım dersimiz için lütfen randevu alınız...

Günler Saat Aralıkları
Hafta İçi
Pazartesi 12:00 - 20:00
Salı
Çarşamba 12:00 - 20:00
Perşembe 12:00 - 20:00
Cuma 12:00 - 20:00
Hafta Sonu
Cumartesi 11:00 - 20:00
Pazar 11:00 - 20:00
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL
9 Taksit TL TL
Taksit Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim TL TL
3 Taksit TL TL
6 Taksit TL TL

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Henüz video bulunmamaktadır.

Ankara Çankaya Cumhuriyet

Ediz Müzik Kursu Ankara Çankaya Cumhuriyet
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017

Kurs.com ödeme ve güvenlik araçları
Görüş Bildir