Dersler genelde grup dersleri şeklinde olup haftada 1,5 saattir. İsteyen katılımcılar sadece kendilerine özel ders alabilir. Haftalık derslere ek olarak her hafta belli bir günde pratik adı verilen birkaç saatten oluşan bir çalışma imkanı bulunmaktadır.
Kesinlikle böyle bir limit yoktur. Hangi yaşta olursanız olun bu dansı öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hatta ilerleyen yaşlarda bu dansdan daha fazla keyif alındığı genel kabul görmüş bir kanıdır.
Ilk dersinizi aldığınızda aslında Tango dansını öğrenmeye başlamışsınız demektir. Bu dansta ne kadar ilerleyeceğiniz sizin ne kadar ilerlemek istediğinize bağlıdır.
Tango’nun üç seviyesi vardır. Başlangıç, orta ve ileri seviye.
Seviyenizi öğrenmek için yapmanız gereken sitemizdeki iletişim bölümünden bir iletişim formu doldurarak bu isteğinizi bize iletmeniz. Sizinle temasa geçerek randevulaşıp seviye tespitinizi beraber yapıyoruz. Hem de tanışmış oluyoruz.
Böyle bir zorunluluk yoktur. Sınıflarımızı açarken sayıları eşitliyoruz. Eksik olduğu durumlarda tamamlıyoruz.
Derslerimiz maksimum sekiz çift ile yapılmaktadır .
Tabi ki. Okulumuzdaki sınıflar açılır ve devam eder. Aylık ödemeler yöntemi ile sınıflara katılırsınız. Eğer herhangi bir sebepten derslere devam etmek istemiyorsanız bize bir ay öncesinden haber vermeniz yeterli olacaktır.
Tabi ki evet. Böyle güzel bir dansın derslerine ne kadar düzenli devam ederseniz o kadar faydalanıp keyif alırsınız. Herhangi bir sebepten ötürü derselere katılamayacak durumda olursanız sizden tek beklediğimiz gerekli ayarlama ve düzenlemeleri yapabilmemiz için bize önceden haber vermeniz.
Evet. Bunun için tek yapmanız gereken sitemizdeki iletişim bölümünden bir iletişim formu doldurarak bu isteğinizi bize iletmeniz ya da bizi aramanız.
Arjantin Tango, yaşamınıza aynı anda dinamizm ve dinginliği ekleyebilen, estetik ve uyumun yakalandığı bir dans, kültür, sosyal aktivite ve yaşam tarzı. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de özellikle son yıllarda kitleleri hızla içine alan bu dans akımında yerinizi alabilirsiniz.

Kararsızlık için en iyi çözümün denemek olduğunu düşündüğümüz için, sizleri 15 yıllık dans tecrübesi ve sadece Arjantin Tango dansı üzerine uzmanlaşmış Tango Retro rehberliğinde ücretsiz tango ile tanışma derslerine davet ediyoruz.Kurs İçerik ve Konuları

Grup Dersleri
Dersler haftada 1 gün 1,5 saat sürmektedir. Partner zorunluluğu yoktur. Her dersin ilk 15 dakikasında temel formasyon çalışmaları ve teknik uygulamalar yapılır,böylelikle tüm günün etkileri geride bırakılarak, konsantrasyonun en üst seviyeye çıkması ve bedenin hazır hale getirilmesi hedeflenir.  Yürüyüş ağırlıklı ilk dansın ardından o hafta işlenecek dinamik derste verilen yeni hareket ile işlenir. Öğrenciler her şarkıda partnerlerini değiştirerek uygulama yapma şansı bulurlar. Her katılımcı açısından en iyi uygulamanın gerçekleşebilmesi için eğitmenler olarak bizler, her öğrenci ile tek tek ilgilenerek belirli aralıklarla yeni anahtar teknik ve diğer detayları sunarız. Keyifle yapılan son parça dansı ile ders sona erer. Katılımcı her hafta derste öğrendiklerini pratik yapabilirse ulaşmak istediği hedefe çok daha hızlı gelecektir. 

Arjantin tango eğitim sürecinde başlangıç, orta ve ileri seviye sınıflar söz konusudur.

Başlangıç seviyesi dersler daha önce hiçbir dans türü ile ilgilenmemiş kişilerin de kolaylıkla sürdürebileceği ve bu dansın temellerini özümseyebileceği şekilde işlenir. Başlangıç seviyesinde duruş, enerji kontrolü, odaklanma, denge ve iletişim öncelikli kazanılması gereken unsurlardır. Tango bir adım dansıdır, yürüyüş ve adım temelleri, postürünüz ve partnerinizle olan uyumu yakalamak gelişimin devamı için en önemli etkenlerdir. Öyle ki tango eğitiminin başlangıcında yerleşebilecek yanlışların sonrasında düzeltilmesi çok daha zordur. Bunun bilincinde olarak her dansçının gelişimine titizlikle önem vermekteyiz.

Orta seviye derslerde temel dinamiklerin üzerine yenileri eklenir ve daha iyiye geçiş çalışmaları yapılır. En zor hareketlerin bile doğru temellerin üzerinde rahatlıkla işlenebildiğinin fark edildiği, dansın hayal edilene yaklaştığının gözlemlendiği keyifli bir dönemdir. Müzikalite ritim ve partnerle olan uyumun en ileriye taşınması hedeflenir. Detaylar ele alınır ve üst seviye gelişim için gerekli dinamikler yerleştirilir.

İleri seviye derslerdeki öğrenciler için dans tamamen bir tutku haline gelmiştir. Her açılım kendilerini çarpan etkisi ile ileriye taşır. Farkındalık, müziği işleme, tümüyle akışın içinde kalabilmek hedeflerin bazılarıdır. Arjantin Tango’nun jenerik bileşenleri ile bedenlerin tamamen uyumlanabilmesi hedeflenir. Dansçıların yeni açılım arayışları bu dönemde iyice belirir, alınan keyif ve meditatif etkiler en üst noktalara çıkar. Herkes için dansını taşımak istediği hedefler farklılık gösterebilir. Belki showa yönelik hareketler eklenmeye başlar. Ya da her seviye dansçı ile aynı keyifi alabilmek için neler yapılmalı ele alınır. Dansınızı ilerletebileceğiniz en üst nokta yalnızca sizin hayallerinizle sınırlıdır.

Özel Dersler
Grup dersleri dışında özel olarak da çalışmak isteyen öğrencilerimiz ya da tangoyu tamamen özel ders ile öğrenmek isteyen kişiler için sunulur. Özel ders her iki eğitmenin gözetiminde gerçekleştirilir. Partnerinizle birlikte katılabileceğiniz gibi, tek kişi olarak da özel ders alabilirsiniz. Tek kişi alınan özel derslerde erkek dansçı ile kadın eğitmen, kadın dansçı ile de erkek eğitmen dans eder. Tango, dışarıdan görünenin dışında içsel dinamiklerin de değerlendirilmesi gereken bir dans türü olduğu için, bire bir eğitmen ile çalışıyor olmak ve bunun üzerine geri bildirimler alarak ilerlemek gelişim açısından oldukça etkili olacaktır. 

Düğün Dansı Dersleri
Düğün dansıdır Tango. Tangosuz bir düğün düşünülemez. Özel gecenizi siz ve konuklarınız için daha da özel kılmanın en güzel yoludur düğün dansında Tango yapmak.
Titizlikle planlanması gerektiği için, çiftlere özel durumları da değerlendirip yönlendirebilmek adına detayları konuşup sizleri bilgilendirmek isteriz. Bunun için bizleri aramanız ya da sitemizdeki iletişim bölümünden bir iletişim formu doldurarak bu isteğinizi bize iletmeniz yeterli olacaktır. Sizlere önerimiz geç kalmamanız.
 
Fiyat ve kampanya bilgileri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 19:30 - 21:00
Salı 19:30 - 21:00 21:00 - 22:30
Çarşamba 19:30 - 21:00 21:00 - 22:30
Perşembe 19:30 - 21:00 21:00 - 22:30
Cuma Kurs verilmiyor
Hafta Sonu
Cumartesi 16:30 - 18:00 18:00 - 21:00
Pazar Kurs verilmiyor

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

 • Tango Retro Tango Classes - Tango Retro Grup Dersleri

  Tango Retro Tango Classes - Tango Retro Grup Dersleri

 • Practica Retro - Tango Retro

  Practica Retro - Tango Retro

 • Tango Retro Etkinlikler - Tango Retro Social Activities

  Tango Retro Etkinlikler - Tango Retro Social Activities

 • Tango Retro Private Tango Lessons - Tango Retro Özel Dersler

  Tango Retro Private Tango Lessons - Tango Retro Özel Dersler

 • Tango Retro Kadın Tekniği Burcu Yönet - Tango Retro Womens Technique Workshop by Burcu Yonet

  Tango Retro Kadın Tekniği Burcu Yönet - Tango Retro Womens Technique Workshop by Burcu Yonet

 • Tango Retro Erkek Tekniği Volkan Yönet - Tango Retro Mens Technique Workshop Volkan Yonet

  Tango Retro Erkek Tekniği Volkan Yönet - Tango Retro Mens Technique Workshop Volkan Yonet

 • Burcu & Volkan Yonet - Tango Retro

  Burcu & Volkan Yonet - Tango Retro

İstanbul Beyoğlu Cihangir

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun