Arapça Kursu Anadolu İlahiyat Akademisi

Kurs Merkezi Anadolu İlahiyat Akademisi
Kurs Yeri
1.000 TL

Bizimle iletişime geçin: Mesaj Gönder

Kurslarımız, İslam Medeniyetinin ortak dili olan Arapçayı dört temel dil becerisini içeren bütüncül bir yöntemle öğretmeyi amaçlamaktadır.

Modern Arapça

  • YDS Arapça
  • AÖF Arapça
  • Muafiyet Arapçası
  • Konuşma Arapçası
  • Yaz Dönemi Kursları

Ankara’da Arapça Öğrenmenin Adresi:Anadolu İlahiyat Akademisi

MODERN STANDART ARAPÇA KURSLARI

Modern Standart (Fasih) Arapça Kurslarında sınıf ortamını günlük hayattan bir parçaya dönüştüren İletişimci Yaklaşım metodu kullanılmaktadır. İletişimci Yaklaşımda yaratıcılığı geliştiren, iletişime yönelik sınıf içi etkinlikler ve öğretim teknikleri ön plandadır. Bu yaklaşımda uygulanan teknikler; drama, rol oynama, benzetim, doğaçlama, sorun çözme, grup çalışması, ikili çalışma ve iletişim oyunları ana başlıkları altında toplanabilir. Bu metotla Arapça öğrenen öğrenci temel dört dil becerisi olan dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini eşit bir şekilde kullanabilecektir. Arapça kursları 5 kur olarak düzenlenmiştir. Her kurun süresi, Avrupa Ortak Başvuru Metni’ndeki (OBM) karşılığı ve ders materyali aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. 

MODERN STANDART ARAPÇA KURSLARINDA

Seviye; her dönem başlangıcında ücretsiz seviye tespit sınavı uygulanmaktadır.Dersler; Cumartesi ve Pazar 4’er saat şeklinde yapılmaktadır. 4 ay süren bir kurda 128 saat ders işlenmektedir. Ders Materyalleri; interaktif eğitim imkanı sunan Silsiletu’l-Lisan seti kullanılmaktadır. Kitaplar ücretsiz olarak verilmektedir.

Değerlendirme; iki haftada bir quiz ve dönem sonunda bir final sınavı yapılmaktadır. Başarılı olanlar bir üst kura devam etme hakkı elde etmektedirler. Belge; Her kur sonunda öğrenciye MEB Anadolu İlahiyat Akademisi onaylı başarı belgesi verilmektedir. Tarihi dokusuyla nezih bir ortamda, dijital eğitim teknolojileriyle donatılmış sınıflarda, uzman akademisyenlerce verilen derslerimize sizleri bekliyoruz.  

Kurs Süresi Kurs Saati Fiyatı Fiyat Açıklaması
4 Ay 128 Saat 1000 TL MEMUR SEN ÜYELERİNE ÖZEL İNDİRİM
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

Ankara Altındağ Hacıbayram

Anadolu İlahiyat Akademisi Ankara Altındağ Hacıbayram
İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun

Kurs Bilişim A.Ş. - Tüm hakları saklıdır © 2014-2017