İspanyolca Kursu

Firma English Park Pendik
Kurs Yeri
%40 indirim 150 TL 90 TL


İspanyolca Dil Kursu

Dünya da resmi dil olarak kabul edilmiş en yaygın lisan olarak göze çarpmaktadır. Dünyada kullanılan en yaygın 3’ncü lisandır. Dünya üzerinde ki kullanım alanını değerlendirirsek. Güney Amerika başta gelir. Daha sonra Avrupa v afrika kıtası yer almaktadır.

Avrupa Ari Roman dili ailesine mensuptur. Yaklaşık olarak 600 milyon kişinin ispanyolca konuştuğu tahmin edilmektedir.

Dil bilgisine bakacak olursak:  Aslında çok fazla zor olmayan bir dildir. Türk diline oldukça uygundur. Yazıldığı gibi okunan bir dil diyebiliriz. Bir kaç kuralı dışında tabiki. Şimdi o kurallara bakalım.

C harfi: Türkcemizde ki karşılığı ses bakımından ce dir. İspanyolca da ise se olarak telaffuz edilir. C harfinden sonra e,i harfleri varsa bu harf s diye okunmaktadır. Eğer kendinden sonra a,u,o harfleri var ise k şeklinde okunur.

G harfi: Alfabe üzerindeki okunuşu he şeklindedir. G harfinden sonra o,u,a ünlüleri gelirse normal g şeklinde okunur. E,İ harfleri ince ünlüleri gelirse şayet h şeklinde okunmaktadır.

H harfi: Bu harf ispanyolca alfabesinde Açe şeklinde telaffuz edilir. Kelime başında veya sonlarında asla okunmamaktadır. Yani h harfi var ise kelimelerde asla okumayın yokmuş gibi davranın.

J harfi: Telaffuzu hota şeklinde olup. İstisnasız olarak h diye okunur. Kelime başında sonunda, ortasında nerede olursa olsun j harfi h diye okunur.

Z harfi: Telaffuzu seta’dır. Z harfleri de istisnasız olarak s diye okunur ispanyolcada. Yalnız diğer s harfinden farklı olarak peltek s şeklinde okunur. Bu harf arapçada da kullanın bir harftir. Zaten ispanyolca ile ilgilenen kişiler. Az da olsa Arap esintisini görcektirler bu dilde.

W harfi: Doublu vi diye okunur. İspanyolcada bulunmayan harflerden biridir. Yabancı kökenli kelimelerde bulunur.

Y harfi: Alfabede ki okunuş şekli igriyega dır. Yalnız başına bulunduğu zaman ve anlamını verir ve i şeklinde okunur. Sen ve ben İspanyolca sen y ben. Olmuş olur.

ch harfi: Bu harfimiz ç diye okunur. İki harfin birleşiminden meydana gelen tek bir harftir. Örnek mucho. muço diye okunmalıdır.

R harfi: Diğer dillerden farklı olarak yumuşak ğ görevi yapmayan bir harftir. İngilizce, Fransızca, Portekizce, Almanca gibi dillerde genelde boğazdan ve genizden söylenen bir harftir. İspanyolca da ise. Türkçe de ki r sesiyle aynı sesi verir ve çok baskın bir şekilde söyletilir hırıltı çıkartılır. R harfini telaffuz edemeyenler için biraz sıkıcı bir durum oluşturabilir.

Vurgulu sesli harfler bulunur. Bu harfler kelimeyi uzatmak veya kısaltmak için kullanılır bizde bu tür kullanımlar çok azdır. Hala veya Hâla kelimesi gibi düşünülebilir.

İspanyolca melodik bir dildir. Dinlediğiniz zaman bunu da fark edeceksiniz direk olarak. Hiçbir ispanyolun azından j,z sesini duyamassınız çünkü bu sesler belirttiğimiz gibi yoktur. Sadece harf olarak bulunurlar.

İspanyolca öğrenmek için dogru yerdesiniz!

Kurs Süresi Kurs Saati Liste Fiyatı Kampanyalı Fiyat
1 Gün 1 Saat 1 x 150 TL 1 x 90 TL Kazancınız: 60 TL
Kurs başlama tarihleri hakkında bilgi almak lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurs Gün ve Saatleri

Kurs Günleri Kurs Saat Aralığı
Hafta İçi
Pazartesi 9:00 - 12:45
Salı Kurs verilmiyor
Çarşamba 9:00 - 12:45
Perşembe 9:00 - 12:45
Cuma 9:00 - 12:45
Hafta Sonu
Cumartesi Kurs verilmiyor
Pazar Kurs verilmiyor

Henüz bu kursa ait yorum bulunmamaktadır.

Henüz bu kursa ait video bulunmamaktadır.

İstanbul Pendik Bahçelievler

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olun